komunikace s bylinkami

10. dubna 2010 v 16:22 |  víli elfi bylinky

Backsterova hra na vraha

Jedna z experimentálních řad vědce Cleve Backstera měla zjistit, zda rostliny dokáží identifikovat vraha rostlin. Delší dobu nechal v jedné místnosti dvě rostliny stejného druhu. Experimentu se zúčastnilo šest osob. Z klobouku si tahali lístky a na jednom stálo "vrah". Potom jednotlivě vcházeli do místnosti s rostlinami. "Vrah" jednu z rostlin vyrval z kořenáče a rozdupal ji. Jediným svědkem byla druhá rostlina. S ní pak prováděli identifikaci. Na pět osob detektor lži nereagoval, ale kdykoliv se přiblížil pachatel, záznam jasně vykazoval úzkost či strach. Rostlina se ho bála, a nejen to-pamatovala si ho.


07.05.2005 13:38 - Komunikace s bylinkami - trvalý odkaz

Projekt "Skyjack"

P.Sauvin uvažoval o projektu "Skyjack", jímž by odhaloval možné únosce letadla. Rostliny dokáží vnímat stres únosců a ve spojení s vysoce citlivými přístroji ho zaznamenat.
07.05.2005 13:36 - Komunikace s bylinkami - trvalý odkaz

Rostliny reagují na člověka

Rostliny reagují na osobu ze svého okolí jinými vibracemi než na cizí lidi. Známou osobu zaznamenají i sto metrů od domu. To znamená, že bychom pokojovou rostlinu mohli používat i jako hlídače. Stačilo by ji napojit na měřič vibrací a ten zase na poplašné zařízení, které se s pustí při vibracích ohlašujících cizí osobu.
Jeremy Lord soudil, že se rostliny pohoršují nad agresivitou ve svém okolí, a proto by se daly napojit na poplašný systém proti vloupání. Lze však využít i pozitivní reakce. Například P.Sauvin z Madisonu má filodendron, který se raduje z jeho návratu a otvírá mu tak garážová vrata. Zařízení je naprosto bezpečné proti vloupání, protože filodendron reaguje pouze na svého majitele.


07.05.2005 13:33 - Komunikace s bylinkami - trvalý odkaz

Odpor a náklonnost

Experiment, který se prováděl v Rusku, rovněž ukazuje, jak velice jsou rostliny závislé na lidském chování. Jedna osoba několik dní trápila pelargonii, bodala do ní, leptala jí listy kyselinou, ožehávala ji a řezala do kořínků. Jiná se zas o ní s láskou starala, kypřila jí půdu, rosila listy a léčila poranění. Potom pelargonii napojili na měřící přístroj. Jakmile se přiblížil mučitel, rostlina propadala naprosté panice. Když se ukázala hodná osoba, pelargonie se rázem zklidnila.


07.05.2005 13:32 - Komunikace s bylinkami - trvalý odkaz

Pokus s rajčaty

Sto diváků pořadu stanice WDR "Zde a dnes" dostalo sazenice rajčat. Měli s nimi zacházet obzvlášť laskavě, zdravit je a vlídně s nimi rozmlouvat. Po dvouletém vědecky sledovaném pokusu se vyhodnotily výsledky 300 sazenic. Keříky rajčat, jimž se dostávalo této péče, měly více plodů než ty, s nimiž se zacházelo neutrálně. Odborníka M.Hoffmanna, který měl nad experimentem dozor, tak značné rozdíly překvapily a dospěl k závěru, že podobných výsledků by se dalo docílit i s jinými rostlinami.
07.05.2005 12:49 - Komunikace s bylinkami - trvalý odkaz

Komunikace

KDYŽ S ROSTLINAMI ROZPRÁVÍME, LÉPE PROSPÍVAJÍ, RYCHLEJI ROSTOU A BUJNĚJI KVETOU
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama