jednorožci

10. dubna 2010 v 16:30 |  Bájné bytosti

Jednorožec a paní

29.10.2005 23:44 - Jednorožci - trvalý odkaz

Paegas

08.10.2005 10:48 - Jednorožci - trvalý odkaz

Jednorožci

08.10.2005 10:47 - Jednorožci - trvalý odkaz

Jednorožci

08.10.2005 10:47 - Jednorožci - trvalý odkaz

Jednorožci

08.10.2005 10:45 - Jednorožci - trvalý odkaz

Jednorožec

07.10.2005 23:06 - Jednorožci - trvalý odkaz

Jednorožci

07.10.2005 23:05 - Jednorožci - trvalý odkaz

Jednorožec

07.10.2005 23:05 - Jednorožci - trvalý odkaz

Jednorožec

07.10.2005 10:56 - Jednorožci - trvalý odkaz

Jednorožci

02.07.2005 00:51 - Jednorožci - trvalý odkaz

V noci

autor: Jessica Galberth
21.05.2005 21:30 - Jednorožci - trvalý odkaz

Jednorožci

zde najdete krásné obrázky jednorožců

11.05.2005 02:01 - Jednorožci - trvalý odkaz

Info jednorožci

11.05.2005 02:00 - Jednorožci - trvalý odkaz

Animace jednorožci

11.05.2005 01:12 - Jednorožci - trvalý odkaz

Jednorožci 3

11.05.2005 01:11 - Jednorožci - trvalý odkaz

Jednorožci 2

11.05.2005 01:09 - Jednorožci - trvalý odkaz

Jednorožci 1

11.05.2005 01:07 - Jednorožci - trvalý odkaz

Jednorožci

Jsou bytosti s bílou srstí, postavou podobni koni. Údajně se vyskytují ve všech lesnatých oblastech severní Evropy. Jsou vybaveni léčivým rohem. Jejich mláďata se rodí se zlatou srstí a až v dospělosti se srst mění do stříbrna a pak do bíla. Styku s lidmi se jednorožec vyhýbá, má velmi hbité nohy, takže se dá těžko chytit. Jednorožci jsou díky své síle, odvaze a rychlosti považováni za božskou bytost. Jejich roh, zářící zázračná zbraň na čele, je činí neporazitelnými a můžou být poraženi pouze lstí. K tomu je potřeba panny, která se pošle procházet se do oblasti, v níž se jednorožci pohybují. Jakmile ji jednorožec zpozoruje, lehne si pokojně k ní, položí si hlavu do jejího klína a klidně usne. Takto může být snadno přemožen.
Tak se stal jednorožec symbolem čistoty a vyobrazením archanděla Gabriela při lovu na jednorožce-jak je možno vidět na mnoha kobercích a miniaturách-symbolem Mariina neposkvrněného početí Kristova. Jako figura představuje také Kristus sám toho Nejčistšího z Čistých. Roh, žíně a krev jednorožce mají velice účinné kouzelné vlastnosti. Žíně se například vkládají do kouzelnických hůlek, roh je součástí některých lektvarů, krev udrží jakoukoli bytost při životě, i kdyby ji od smrti dělil pouhý vlásek. Ten, kdo krev požije, však od té chvíle žije jen napůl a v zatracení, neboť zabít jednorožce je velká ohavnost, a tak tohoto způsobu používá pouze ten, kdo už nemá co ztratit.
Kvůli svému rohu je nadále symbolem královského vykonávání soudní pravomoci, protože svým rohem hubí viníky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AlbertniZ AlbertniZ | E-mail | Web | 2. června 2018 v 21:12 | Reagovat

The prostate gland is a vital part of a male's the reproductive system. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate is situated just in front of the rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, in most cases really really irritating and inconvenient for your patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, also known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related overuse injury in men younger than 55 yrs . old. Infections of the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of all varieties of prostate infection. It is caused by bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated through the use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition of the particular defect inside the gland and the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be caused by trauma to the urinary tract or by infections received from the rest of the body. A patient may go through testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal with the prostate defect followed by making use antibiotics and NSAIDs to help remedy the soreness.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not even to determine the sources of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and heavy lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper weight loss program is important. These are some of the things you can do to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for overall health and will also also keep your urinary track clean.

2. Some studies advise that a few ejaculations a week will help to prevent prostate type of cancer.

3. Eat steak without excess. It has been shown that consuming greater than four meals of beef a week will increase the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most critical measure to take to make certain a normal prostate is usually to choose regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you ought to select prostate examination one or more times per year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama