Meditace

20. března 2010 v 18:45 |  Magie
Meditace
Klíč k meditaci spočívá ve schopnosti soustředit se na jeden jediný problém než na chaotickou změť věcí. Snížením přílivu informací a vjemů se pokoušíme dostat se do stavu, který omezuje nutkavou duševní činnost. Je prokázáno, že meditace ovlivňuje dýchání, krevní tlak, srdce. Pocit harmonie, klidu a odpočinku, kterou meditace přinášejí nezmírňují jen okamžité problémy, ale zlepšují schopnost zvládnout po tělesné i duševní stránce nastávající úkoly a vypořádání se s budoucími úkoly a povinnostmi, situacemi.Bohužel u meditace je nutné vyšetřit si přes den alespoň 10 - 20 minut volného času, kdy nebudeme nikým rušeni a také je nesmírně důležitá pravidelnost.
JAK MEDITOVAT
Před meditací by zhruba tak půl hodiny němělo nic jíst a ani pít. Je důležité vybrat si klidnou místnost, kde nás chvíli rodinný příslušníci nebudou vyrušovat. dále záleží na pozici - někomu vyhovuje lehnou si na zem, někomu zasednout do pozice asány, dalšímu udělat kolem sebe kruh z léčivých kamenů a lehnout si do jeho středu, vše záleží pouze na jednotlivci ( avšak pokud se leží na zemi je důležité neusnout). Protože cíle je dosáhnutí toho, aby se do mysli nevtíraly rušivé myšlenky. nejsnáze toho lze dosáhnou myšlením na neutrální věc.
Meditaci započneme pohodlnou polohou a začneme pravidelným dýcháním, přičemž tento pravidelný dech ucítíme v dutině břišní. Začneme uvedomělým nadechnutím pomocí nosu, postupně naplněním plic vzduchem a pomalým výdechem. Je třeba se soustředit na to, aby se při nadechování bránice pohybovala dolů a břicho (ne hrudník) se vyklenulo. Při nadechování a vydechování počítejte, protože nádech i výdech po být zhruba stejný. Hlavní je dbát na vydechnutí vzduchu. Když se takovéto dýchání zautomatizuje, může se stát, že se vám do mysli začnou vtírat nepříjemné myšlenky. V tom případě je možné přesunout soustřeďěnost z dýchání na uvolňování všech částí těla. Při jednom vdechu se přesvědčte, že máte uvolněná ramena, při dalším lokty, dále kolena, lýtka, chodidla,...
Pokud myšlenky dotírají nadále neberte je navědomí, jen je zaragistrujte a soustřeďte se na oblast, kterou jste si zvolili. Pokud jste se vypořádali s dýcháním a uvolňováním můžete se zaměřit na nějaký předmět. třeba na nějaký oblíbený ornament, nebo na obrázek klidného místa,jehož zvyky, barvy i vůni si dokážete představit. Každým dnem byste měli přidat zhruba minutu až po dobu kdy dokážete meditovat po dobu půl hodiny až hodinu. Avšak na dobré výsledky výsledky postačí i 10 - 20 minut denně.
Meditaci si můžeme zpestřit hudbou a polodrahokamy z kterých se vytváří kolem našeho těla kruh.
Z polodrahokamů může obzvláště pomoci
NA REGENERACI
Epidot- který pomáhá při velkých přetíženích a těžkých onemocněních. Z duševního hlediska pomámá vytvořit si vlastní postupy.
Křemen rutil - přináší naději do těžkých životních období, když se zdá, že je všechno černé a nepřekonatelné. Dodává potřebnou sílu. Po tělesné stránce pomáhá regeneraci buňěk.
PROTI STRACHU Z NĚČEHO
Rodonit - pomáhá při stavech strachu před ranami osud, ztrátami různého druhu, nebezpečím a smrtí. Zklidˇˇnuje silný emocionální strach. Pomáhá při stavech kdy si neustále přejeme silnou ochranu.
Sugilit - pomáhá při těžké formě strachu, zvláště při iracionálním strachu. Podporuje odvahu a postavení se proti nepříjemnostem.
Aventurín - pomáhá překonat minulé prožitky, pokud nepříjemně zasahují do současného života. Regeneruje, uvolňuje přináší zmírňění stresu.
Magnezit - má zklidňující účinek a pomáhá v případech vyžadujících silné nervy. Zmírňuje stres, nervozitu, ustrašenost, podrážděnost. Zbavuje pocitů viny.
Chryzokol - pomáhá zachovat si klidnou hlavu, kámen přináší klid a vyrovnanost.
Dumortierit - dodává odvahu, jistotu.
VYČERPANOST
Zoisit - pomáhá regenerovat a zotavovat po těžkých nemocech. Nejlepší je hornina zoisit obsahující trochu rubínu.
Bronzit - pomáhá při vyčerpání z běžného pracovního dne.
Granát pyrop - dodává odvahu v těžkých životních etapách, když již ubývá naděje na změnu. Posiluje a reguluje metabolismus.
Tygří železo - dodává nové síly při stavech vyčerpanosti.
ZÁRMUTEK
Ametyst - pomáhá zmírňovat zármutek, vzniklý ze ztráty.
Opál - ulehčuje zármutek spojený se smutným prožitkem a pomáhá obrítit se jiným směrem.
Gagát - pomáhá při nepříznivých situacích v životě, obzvláště pokud máme pocit provinění.
Rodonit - pomáhá překonat zármutek, spojený s pocitem, že vše je ztraceno.
Turmalín - umožňuje se vyplakat, pokud byl smutek dlouhodobě potlačen.
POSÍLENÍ IMUNITY
Chryzokol - pomáhá očistit lymfatický systém a tkáně. Pomáhá k duševní stabilitě, zvláště tehdy pokud se člověk cítí přetížený.
Heliotrop - podporuje imunitní obranu organismu.
Epidot - pomáhá zregenerovat a posílit obranný systém těla.
NERVOZITA
Jantar - zklidňuje nervozitu, která vede ke spěchu a vyčerpanosti. Pomáhá též při strachu.
Aventurín - navozuje vnitřní klid, trpělivost, uvolnění od stresu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anetka Anetka | E-mail | Web | 13. října 2015 v 8:40 | Reagovat

Naději na změnu dá granát, to je pravda. Mně moje rozhodování dost ulehčil https://www.sperkyprozeny.cz/Sperky-dle-kamenu/Granat/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama