Harmonizace čaker

20. března 2010 v 18:13 |  Magie
Meditace pomocí barev
Možnost jak používat barvy "vnitřně" , vyžaduje schopnost vizualizace - znamená to, že si vytvoříme svojí duchovní silou vnitřní obraz. K meditaci na barvy a čakry se pohodlně posadíme tak, aby páteř byla rovná, zavřeme oči a vnitřně se uklidníme. Dech je klidný a pravidelný. Když přijdou nějaké myšlenky, věnujte jim pozornost a nechte je odplynout.
Teď veďte vaši pozornost do oblasti první čakry, která se otevírá směrem dolů na spodním konci páteře. Tam nechte vzniknout malou červenou jiskru, která se bude postupně zvětšovat a zvětšovat, až se pomalu rozvine do svítící červené světelné koule. To může trvat minutu i déle, čím déle můžeme tento obraz udržet, tím větší je účinek tohoto cvičení. Když se bude zdát, že obraz slábne, nechte ho svým duchovním okem obnovit, bez snahy a bez násilí. Dejte na vnitřní pocit, obvykle poznáte kdy to stačí. Běžně to stačí dvě až tři minuty vizualizace. Čakry chceme harmonizovat, ne přeplnit.
Nyní obraťte pozornost ke své druhé čakře, která se nachází asi šířku dlaně pod pupkem. Také tady vytvořte kouli, ale v barvě oranžové. Opět se pokuste vnímat co nejzřetelněji kouli a nechat ji působit co nejdéle.
Až budete mít pocit že to stačí, přejděte pomalu k dalšímu centru, čakře solar-plexu, asi dva prsty nad pupkem. Tady byste měli vytvořit kouli v barvě zlatožluté. Po několika minutách působení koule, pomalu přejděte k čakře srdce.
Čakra srdce vyžaduje kouli dvousvětelnou - dvoubarevnou, uvnitř růžová a na kraji zářící jasně zelená barva.Vnímejte tyto barvy velmi pozorně - ponořte se do její krásy než ve vás vznikne pocit spokojenosti a radostného očekávání.
Nyní pokračujte dál, trochu výš na oblast krční čakry, vizualizujte kouli v barvě zářící světle modré. Ani tady o nic neusilujte, pouze se řiďte svým vnitřním pocitem, aby jste se při tomto dobře cítili a uvolnili.
Nyní pokračujte až na šestou čakru, ta má barvu indigově modrou.. Také tady nejdřív vytvořte malý bod, který se vyvine ve světelnou zářící kouli. Chvíli nechte kouli působit - až do té doby než si budete myslet, že vám to stačí.
Potom pokračujte ke korunní čakře, která je v barvě fialové a zlaté. Vizualizujte barevný bod na nejvyšším bodě uprostřed hlavy a také tady se z malého bodu vyvine velká koule - v barvě fialové se zlatou září. Je to krásný povznášející pocit, být ozářena světelnou korunou. Necháme zářit její paprsky daleko do prostoru, kde se rozplynou.
Potom co jste rozzářili všech sedm čaker, setvejte ještě chvíli v klidu a pak pomalu otevřete oči. Meditace by měla trvat asi dvacet minut.
Meditace navodí harmonii, klid a vyrovnání, zjistíte, že jste plni radosti ze života a stojíte pevně na zemi. Jste pánem svého fyzického já. Cvičení můžete opakovat i dvakrát denně.

Působení polodrahokamů

Drahokamy jsou k ovlivňování čaker obzvláště vhodné. Vznikaly milióny let v zemi. Ve své záři jsou nositely světla v jeho nejpřirozenějších barvách a prostředníky kosmických energií. Když máte ve své blízkosti nějaký drahokam, vzniká ve vás jemná rezonance s jeho vibracemi. Universální síly a jeho vlastnosti, které ve vás dřímají nebo jsou blokovány nebo byly poškozeny, odpovídají na vibrace drahokamů a tím probouzejí a ve své původní podobě oživují.
Před použitím by měli být kameny očistěny, protože nám dávají sílu, ale také přijímají škodlivé látky z fyzického těla a negativní vibrace z éterického těla a z okolí - tímto způsobem vás ochraňují a očišťují. Mnohé kameny se přitom zabarvují nebo i pukají, v takovém případě by se neměly už používat.
K očištění kamenů se používá voda a mořská sůl. K rychlému očištění stačí , kdy je na minutu nebo dvě podržíte pod tekoucí vodou. Pro důkladné očištění nechte ležet kameny přes noc ve vodě s mořskou solí nebo je můžete zahrabat pouze do mořské soli. Jednou použitou sůl nepoužívejte, ale zahrabejte ji do země nebo ji vhoďte do wc a spláchněte.Čištění a nabíjení kamenů by se mělo čas od času opakovat. Zvláště po nemoci.
Nyní si můžete zapálit vonnou tyčinku a pustit meditační hudbu, pokud máte chuť. Najděte si místo, na kterém můžete pohodlně ležet, a kde nebudete tak půl hodiny nikým rušeni. Lehněte si uvolněně na záda s nohama u sebe.Nejlepší je, když budou ležet kameny na nahém těle.
Kámen pro první čakru můžete položit mezi nohy do rozkroku, přímo na hráz. Kámen pro druhou čakru položte na horní kranici ochlupení. Kámen pro třetí čakru dva prsty nad pupkem. Kámen pro čakru srdce dejte na úroveň srdce, doprostřed hrudníku. Pokuď chcete můžete dát jeden zelený a druhý růžový. Na čakru krku můžete také položit dva kameny, pokud to tak cítíte. První do krční jamky a druhý pod krk do týla. Kámen pro šestou čakru, položte pod kořen nosu mezi obočí. Poslední kámen položte pro korunní čakru těsně nad hlavu. Je -li zašpičatělý špičku směrem k hlavě.
Leží-li kameny na svých místech, položte ruce podél těla, zavřete oči a pozorujte vnitřně, jak do vás prodí energie.Neposuzujte ani neanalizujte zážitky při působení polodrahokamů. Síla polodrahokamů podporuje samouzdravovací sílu. Nepotlačujte žádné pocity, ale ani je neposilujte. Máte-li pocit, že některá čakra potřebuje zvlášť očistit, podpořte působení kamene křišťálem.
Další zintenzivnění můžete provést, dáte-li do každé ruky křišťál, zapojíte tak i čakry rukou. Krystal v pravé ruce by měl špičkou směrovat dál ve směru ruky, krystal v levé ruce by naopak měl mířit směrem k paži.
K první čakře jsou přiřazeny všechny kameny v barvě červené - rubín, hematit, krvavý jaspis, granát červený korál, achát,....
K druhé čakře jsou přiřazeny všechny kameny v barvě oranžové nebo mléčné - karneol, měsíční kámen,....
K třetí čakře jsou přiřazeny všechny kameny v barvě žluté, zlaté - tygří oko, jantar, topas, citrín,....
Ke čtvrté čakře jsou přiřazeny kameny v barvě zelené, růžové - růženín, jaspis, turmalín, kuncit, smaragd, nefrit, avanturin,....
K páté čakře jsou přiřezeny kameny v barvě modré, stříbrné, zelenavě modré - akvamarín, tyrkys, chalcedon,.....
K šesté čakře jsou přiřazeny kameny v barvě - tmavě modré, fialové, žlutavé odstíny - tmavě modrý safír, sodalit, lapis lazuli,.....
K sedmé čakře jsou přiřazeny kameny v barvě bílé, fialové, zlatavé - ametyst, křišťál,.....
Tělesná cvičení k odstranění blokád energie
1. cvičení - kontrakce první čakry
Kontrační cvičení k uvolnění blokované energie v čakrách pochází ze strarého indického vědění jogínských tradic. Při cvičeních je nejlepší ležet na zemi nebo sedět na podlaze s rovnou pátěří v lotosovém sedu nebo na patách. Zavřeme oči a zklidníme se. Náš nádech je klidný a uvolněný. Můžeme si při tom počítat od deseti do nuly, přitom při každém čísle klesá hloubka k dokonalému uvolnění.
Volně vydechneme a pak se pokusíme stáhnout co největší silou břicho dovnitř do spodní oblasti pánve. Nejprve tlačíme řitní a hýžďové svalstvo k sobě a vtahujeme ho dovnitř těla, jako bychom chtěli zabránit vyprázdnění střev. Pak podobným způsobem co nejvíce vtáhneme pohlavní orgány. Nakonec se pokusíme ještě podbřišek v oblasti pupku vtáhnout co nejvíce směrem k páteři. Tento poslední krok cvičení podporuje obě příchozí kontrakce, protože konečník a pohlavní orgány jsou tak vtahovány zároveň dozadu a vzhůru.
Dosáhli jsme teď stavu maximální kontrakce břicha a pokusíme se ho několik vteřin udržet, než se znovu zcela uvolníme a vrátíme do výchozí situace. Po několika vteřinách klidu provedeme tento cvik v jeho třech postupných krocích znovu a udržíme opět stažení v celé pánevní oblasti po několik vteřin - potom se opět uvolníme.
Celé cvičení pak uděláme ještě potřetí. Potom si dopřejeme několik minut odpočinku, přitom setrváme s naším vědomím v místech předchozí kontrakce. Tento cvik uvolňuje především blokády v první a druhé čakře a povzbuzuje sílu kundalíní. Vzniklý pocit energie nebo tepla je žádoucí a normální.
2.cvičení - kontrakce bránice
Setrváme i nadále v našem uvolněném vnitřním stavu klidu a míru. Dech je klidný a pravidelný. S výdechem se nyní pokusíme vtáhnout bránici nahoru směrem k hrudníku. Přitom jsou zároveň orgány z horní části břicha tlačeny dozadu směrem k páteři. Také toto silné stažení se pokusíme několik vteřin udržet. Pak se na několik vteřin uvolníme a opakujeme toto cvičení ještě dvakrát.
V následující chvíli klidu setrváme opět s naší pozorností ještě v této oblasti. Obvykle tady pociťujeme lehké až silné svědění nebo mravenčení. Někdo poci´tuje teplo až horko. Tuto reakci vyvolává energetizování čakry solar-plexu. Část uvolnění energie při tom stoupá vzhůru ke čtvrté čakře, která se tímto cvičením také aktivuje. Rozšíří se pocit hluboké vntřní spokojenosti. Zůstaneme úplně uvolnění. Po několika minutách klidu přejdeme ke třetímu cvičení.
3.cvičení - kontrakce krku
Při tomto cvičení nadechujeme nosem a zkoušíme z naší uvolnění polohy vtáhnout popř. stlačit zároveň týla bradu směrem k tělu. Přitom ramena tlačíme nahoru, takže se krk zkracuje. Toto napětí držíme několik vteřin, přičemž se kontrakce zkracuje na náš týl. Potom se opět zcela uvolníme. Po několika vteřinách opakujeme celé cvičení a uvolnění ještě dvakrát. Toto třetí cvičení uvolňuje energie zadržené v krční čakře a pročišťuje tento důležitý kanál, spojující hlavu a srdce. Když tudy energie protéká cítíme silní žhnutí v týlu a horní části ramen, doporovázené pocitem síly.
Po postupném provádění těchto tří cvičení se budete okamžitě cítit výrazně lépe. Cvičení se provádí 2x denně ráno a večer
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama