Březen 2010

Účinky bylinek

21. března 2010 v 17:08

Účinky bylinek

Máta
Latinské jméno "mentha" je odvozeno ze slova mente - myšlení. Řekové věřili, že nošení mátového věnce na hlavě pomůže k lepšímu myšlení a soustředění, ale že současně tlumí milostnou vášeň. Rozhazovali mátu po podlaze chrámů a leštili s ní hodovní stoly. Ve středověku se máta rozhazovala po podlahách kostelů a pod nohy při procesích, a dávala se do spižíren, aby odháněla myši.
V magii se používala k vysvěcení nástrojů a obřadních prostor a v mátovém nálevu se máchala obřadní roucha. Mátový čaj se pil před rituálem, aby se zlepšilo soustředění a přemýšlení, a po rituálu k obnově sil. Údajně také přivolává věštecké sny. Nošení máty v peněžence prý zvýší úspěch a blahobyt.
Máta působí jako tonikum, stimuluje a osvěžuje. Pomáhá při nachlazení, snižuje horečku, a také proti křečím a při poruchách trávení, při nevolnosti a nadýmání.
Meduňka
Latinské jméno "melissa" pochází z řeckého slova "včela", protože jí včely mají v oblibě. V jižní Evropě meduňku nazývají "potěšění srdce" a "elixír života", věřilo se, že navrátí člověku život, a že život prodlužuje, a používala se jako lék na nervové potíže. Doporučovala se studentům pro zbystření mysli a zlepšení paměti.
Meduňka přináší úlevu při strachu a depresi, a pomáhá i na potíže s trávením způsobené psychikou. Pomáhá pochopit a rozpouštět emoce, po únavném nebo skličujícím dni osvěží. Podporuje pocení a trávení, uklidňuje, snižuje krevní tlak, zlepšuje spánek.
Levandule
Jméno levandule pochází od slova lavere - mýti, protože Řekové, Římani i Kartaginci ji přidávali do koupele. Také se v té době používala proti uhranutí.
Ve středověku byla velmi oblíbená, používala se k zakrytí pachu, k impregnaci kožených rukaviček, rozhazovala se v kostelích jako prevence proti moru a vkládala se mezi prádlo, aby odpuzovala moly.
V domácnostech se levandulový olej používal na pohmožděniny a popáleniny, ženci nosili snítku levandule za kloboukem, aby je nebolela hlava ze slunce.
V magii byla používána při meditaci, protože přináší vnitřní mír a klid mysli; vdechování její vůně údajně umožňuje vidět strašidla. Zapálením levandule se vnášela harmonie na shromáždění, k rituálům i do domů.
V aromaterapii se používá na uklidnění, proti hysterii, depresím a úzkostem. Snižuje krevní tlak, působí proti nespavosti, pomáhá i proti chřipce a krčním infekcím, také proti bolesti hlavy.
Mateřídouška
Latinské jménu "thymus" pochází ze slova "odvaha"; věřilo se, že má moc povzbudit bojovníky, a dodává víru a zbavuje plachosti. Proto se v ní římští vojáci koupali. Ve středověku byla symbolem udatnosti a aktivity, používala se k zahánění nočních děsů a umožňovala vidět nadpřirozené bytosti. Zaháněla zlé síly a negativitu, proto se nosila na pohřby a ve Walesu ji dodnes vysazují na hrobech.
Mateřídouška pomáhá při kocovině, bolesti hlavy, při špatném trávení, nervozitě a depresi. Také při nachlazení a menstruačních obtížích. Pomáhá imunitě, zvyšuje krevní tlak. Navrací radost a chuť do života.

Nějaký pixelky

21. března 2010 v 17:05
*pk008*pk009*pk014*pk011*pk013*pk010*pk012

Bylinky

21. března 2010 v 15:58

Podběl

6. srpna 2008 v 18:32 | Adéla Ryzí | Podběl lékařský

Podběl lékařský

Tak nám konečně přišlo jaro a to znamená, že nastavá sezóna sbírání různých léčivých bylin.
Ta první, která nás všechny na jaře těší svou krásnou žlutou barvou, je podběl lékařský.

Podběl lékařský - Tussilago farfara
Latinský název rostliny je složen ze dvou slov a to: tussis - kašel
ago - odháním t.z. odháněč kašle.
Tato rostlina kvete časně na jaře a určitě ji většina z vás na svých procházkách jarní přírodou již viděla. Dosahuje výšky 8 - 30 cm. Malé žluté úbory květů se objevují ještě před listy. Listy se objevují teprve když květy odumřou. Tato bylina se sbírá brzy na jaře. Je lépe sbírat ji v nějakém čistém prostředí, rozhodně ne v příkopu u silnice či u cesty, kde by mohla být znečistěná psy.
Rostlina obsahuje sliz, taniny, inulin, zinek, hořčiny, rutin, draslík a také vápník. Květy jsou ideální pro širší okruh hrudních potíží včetně bronchitidy, astmatu a úporného dráždivého kašle. Listy se rovněž používají k léčení kašle. Obsahují též v hojné míře zinek, který je vysoce hojivý, proto se používají k přikládání na kožní boláky a chronická poranění. Sbírají se v létě.
Z květů a listů se připravuje odvar:

cca 25 g bylin
cca 500 ml vody
Doba varu je asi 10 - 15 min.
Slabý odvar je polovina množství bylin, silný odvar je dvojnásobné množství bylin.
Odvar z květů pomáhá při dráždivém kašli a kataru a při kašli spojeném s nachlazením nebo chřipkou.
Odvar z listů je vhodný při rýmě, chřipce a astmatu.
Čerstvé listy se hodí do salátů.
Zdroj:www.abecedazdravi.cz

jaro

21. března 2010 v 12:55
Jaro je podle mě nejkrásnější roční obdodí.Kvetoucí stromy,kytky,mladá zelená tráva,probouzející se život,rodí se mládatka.Já jaro prostě miluju,konečně teplo procházky přírodou.Ten sníh mi už lezl krkem.

Vícečetný chov morčat

21. března 2010 v 10:01 Morče

Morčata - Vícečetný chov morčat


Morče je společenské zvíře. V bytě může být chováno i jako "jedináček", ovšem pod podmínkou, že bude mít dostatek lidské společnosti a pozornosti, jinak bude strádat. Ale i tak je lepší, má-li u sebe kamaráda. Chovat pohromadě samce a samici není nejlepší nápad, pokud nejste připraveni vypořádat se čtyřikrát do roka s malými morčátky a jejich vyčerpanou maminkou. Dáte-li k sobě dvě morčata stejného pohlaví v mladém věku nebo rozhodnete-li se pro dva sourozence z téhož vrhu, bude jejich soužití ve většině případů probíhat bez problémů. V případě dvou samců je důležité, aby se v jejich blízkosti nevyskytla samice; v takovém případě riskujete zuřivé souboje.

Společné umístění dvou dospělých zvířat stejného pohlaví
Možná se rozhodnete pořídit společnost svému dospělému morčeti. Umístění dvou morčat stejného pohlaví pohromadě však má svá úskalí a zdaří se nejlépe, když alespoň nové morče ještě není pohlavně dospělé, tedy ve věku do tří měsíců. I tak je nutné, abyste v období zvykání měli k dispozici dvě klece. Dospělé morče, tedy to, které jste měli dříve, musí být totiž přeneseno k mladšímu a nikoli naopak, takže výměna klecí je nezbytná. Klec, v níž budou obě morčata bydlet, nejdříve důkladně vyčistěte. Nechejte v ní mladší morče několik dní samotné, aby zde nechalo svůj pach. Po této etapě k němu přeneste dospělé morče, aniž byste klec vyčistili. Většinou pak vzájemné seznámení proběhne hladce.

Možná máte dvě dospělá morčata a chcete k nim přidat jedno mladší morče stejného pohlaví. V takovém případě je počáteční postup shodný. Mladé zvíře zanechá jako první v nové kleci své pachy. Potom bude následovat podřízené morče ze stávajícího páru. Když se noví spolubydlící spřátelí a dobře spolu vycházejí, může po několika dnech následovat dominantní morče. Tímto způsobem lze skupinku morčat libovolně zvětšovat, dokud nedosáhnete početního limitu daného velikostí klece, a tím i hranice snášenlivosti. Na dostatečný životní prostor je třeba dát si dobrý pozor! Nesnažte se období zvykání zbytečně urychlovat, netrpělivostí byste mohli hodně pokazit.

Jiný způsob, jak zvětšit skupinku morčat, je pořídit si nejprve samici a k ní přikoupit (nebo si zapůjčit) samečka. Mladé samice z následujícího vrhu mohou zůstat s matkou: taková skupinka nebude působit žádné problémy. Samcům najděte nový domov, nebo je můžete držet pohromadě v jiné kleci, ať již s otcem nebo bez něj.

Umístění samce a samice pohromadě
Umístění páru do jednoho příbytku funguje téměř u všech hlodavců stejně: v každém případě přenášejte samici do příbytku k samci, a nikoli naopak. Párek morčat může žít nějakou dobu pohromadě, ale během porodu a kojení je nutné oddělit samce od samice. Pokud tedy je vaším prvním zvířetem samec, bude vzájemné představení jednoduché: samici prostě dáte do klece k sami. Po troše vzájemného očichávání a možná i haštěření se oba poměrně brzy budou vzájemně akceptovat. Je-li však vaším prvním zvířetem samice, čekají vás stejná "škatulata" jako v případě soužití dvou morčat stejného pohlaví. Samec musí nejprve zanechat své pachy v předem vyčištěné kleci, do níž jej bude samice následovat o několik dní později.

Ve zkratce:
Samci - V případě soužití samců je důležité si uvědomit, že bude probíhat bez problémů, dokud neucítí ve své blízkosti samici. Pokud jsou tedy samci vaší jedinou skupinkou morčat, vše je v naprostém pořádku. Máte-li však i skupinku samic, nesmíte jejich příbytek umístit v blízkosti samců.

Jak poznat dominanci - Dominantní morče ve skupině nebo v páru je to, které má jako první přístup k potravě a jako první se vám ukáže, když přistoupíte ke kleci.

Problémy při seznamování
Jestliže i přes veškerou snahu dochází mezi novými spolubydlícími k šarvátkám, je třeba, abyste nezasáhli příliš brzy, ale ani příliš pozdě. Časný zásah neumožní morčatům, aby si mezi sebou stanovili hierarchii, což může probíhat za poměrně značného hašteření, pištění a pronásledování. Dokud neteče krev a nezaznamenáte-li opravdovou agresivitu, nechejte zvířata být. Zůstaňte poblíž, ale nikoli přímo nad klecí, protože vaše přítomnost by morčata znervózňovala a stres by je negativně ovlivňoval. Příliš pozdní zásah je chyba, protože dochází-li ke zraněním, je skutečně nutné zakročit. Typickou reakcí je vyndání oběti útoků z klece, její ukonejšení a umístění v jiné kleci, je to však velká chyba. Útočník nyní přesně ví, jak svého rivala vypudit a při dalším pokusu o společné umístění bude reagovat ještě ostřeji. Proto je v takových případech vhodné vyndat z klece právě útočníka, nikoliv obět. Později se můžete pokusit o nové sblížení.
Pokud by se soužití stále nedařilo, můžete izolovat útočné morče v přenosce, kterou umístíte do velké klece. Jakmile přestane na nově příchozího reagovat agresivně, učiňte další pokus. Jinou metodou je rozdělení klece průhlednou přepážkou (například pletivem) na dvě části, nebo umístění dvou klecí těsně vedle sebe tak, aby se zvířata mohla vzájemně dotýkat a očichávat. Potom zvířata vzájemně prohodíte, aniž byste klece vyčistili. Pokud zvířata neprojevují agresivitu, můžete se znovu pokusit o společné umístění.

Úvod

21. března 2010 v 8:57
Vítejte na mém blogu!Doufám že se vám tu bude líbit,a když narazíte na nějakou chybu tak se určitě ozvěte.A než odejdete napište komentář .Ahoj

Výroba svěcené vody

21. března 2010 v 8:48 Magie
Svěcená voda
Svěcenou vodu můžete použít, jak při ochraně svého domova a sama sebe před negativními vlivy, duchy. Tak při magické činnosti. Uvádím pouze příklady z nichž si můžete vytvořit svůj rituál požehnání.
Výroba svěcené vody
Metoda je založena na vyhnání zla a požehnání soli a vodě.
1. Dejte hrsku mořské soli do dokonale čisté sklenice nebo porcelánového šálku.
2. Udělejte znamení kříže nebo požehnejte zvednutou dlaní soli a odříkejte vyhánění:
"Boží stvoření, soli, země, vyháním z tebe ozvěnu zla pomocí živého Boha, svého Boha. Nechť jsi očištěnou, živoucí a nebeskou solí, prostředkem k uzdravení těch, kdo věří, lékem pro tělo i ducha všech, kteří si ji vezmou. Nechť všechno zlo je vyhnáno z místa, kde jsi rozsypána. A nechť každý nečistý duch je odpuzován silou všemocného Boha."
3. Odříkávejte požehnání soli:
"Všemocný Bože, pokorně Tě prosím o Tvoji laskavost a milost, s níž žehnáš tomuto stvoření, soli, již jsi poskytl lidstvu k užívání. Nechť všichni, kteří si ji vezmou, v ní naleznou svůj lék pro tělo i duši. A nechť všechno, čeho se dotkne, je prostřednictvím Tvého svatého jména osvobozeno od nečistoty a všech vlivů zla.
4. Udělejte znamení kříže nebo požehnejte zvednutou dlaní nad čistou skleněnou miskou pramenité vody a zopakujte rituál se solí - krok 2. Ale nahraďte slovo sůl slovem voda.
5. Odříkejte požehnání vodě:
"Ó Bože, který jsi pro lidské dobro vytvořil nejúžasnější tajemství vody, vyslyš tuto modlitbu a naplň svým požehnáním tento živel. Nechť je toto Tvé stvoření při použití v tvých záhadách obdařeno tvou milostí, slouží k vyhánění démonů a k potírání chorob. Nechť vše, čeho se tato voda dotkne, je zbaveno všeho nečistého a bolestného, a to ve tvém jménu.
6. Nyní nasypte sůl do vody v podobě kříže a řekněte:
"Nechť se tato nebeská sůl a voda harmonicky spojí ve jménu Všemocného boha.
Vysvěcení vody podle Wiccy
Takto by se mělo postupovat v noc nového měsíce.
Naplňte misku vodou vkleče na podlaze před sebou. Vložte do vody ukazovák a představte si jasné bílé světlo proudící shora na temeno vaší hlavy. Vnímejte, jak prochází celým vaším tělem do ruky. Soustřeďte veškerou svou energii a pošlete ji po paži dolů do prstu ponořeného ve vodě. Zavření očí vám pomůže líp se soustředit. Až máte dojem, že jste převedli veškerou energii, kterou můžete postrádat, do vody, držte v ní stále prst a říkejte:
"Zaměřuji svou energii do vody za pomoci sil Boha a Bohyně,aby byla čistá a jasná jako moje láska k Pánu a Paní."
Pak vemte lžičku mořské soli a nasypte ji do vody. Zamíchejte ji devětkrát prstem ve směru hodinových ručiček a 3x říkejte:
"Sůl je život. Zde je život, posvátný a nový, bez sváru.
Nyní je posvěcená voda hotova vemte misku se slanou vodou a pokropte ji všechny svoje rohy místnosti domu , nebo váš kruh.
Přitom říkejte:
"Kdykoli procházím po cestách bohů. Vím, že ať udělám cokoliv, jsou se mnou. Přebývají ve mně a já v nich, navždy. Žádné zlo nesmí být hostem, neboť čistota pobývá ve mně a kolem mne. Po dobru toužím a pro dobro žiji. Lásku všem. Budiž to tak navždy."

Výroba run

21. března 2010 v 8:47
Výroba run
Více s runami sblížíte, když si je zhotovíte sami.
Vyžaduje to však čas a energii, ale navážete tak s runami bližší vztah.
Runy se nejčastěji zhotovují ze dřeva, kamenů, krystalů ...
Dřevo
Asi nejvíce používané je dřevo z Jasanu, Tisu, a Břízy, a to protože mají přímý vztah k runám. Jasan je totiž strom života, Tis je runa Eoh, a Bříza je runa Beorc. Dále z Jeřábu, který ochraňuje, Jabloň - ta je spojena s láskou,ale i Vrby - má silnou vazbu na Měsíc, z Dubu- ten symbolizuje sílu. Z Lísky - symbolizuje spirituální schopnosti.
Zhotovování run ze dřeva:
1)Na runy je nejdříve třeba uříznout větev živého stromu. Než se větev uřízne je třeba požádat strom o svolení a na oplátku k němu se pokládá malý obětní dar(např. mléko, med, sůl). Větev by měla být co nejrovnější, silná asi 2 až 5 cm a dlouhá asi tak 30 cm. Větev se opatrně nařeže na 24 plátků o síle 5 - 10 milimetrů.
2)Poté se vezme vypalovací jehla nebo pájka a vypálí se runový znak.
3)Do runových destiček - (poté již runových kamenů) se ješte poté vtírá troška včelího vosku. Když jsou runové "kameny" hotové musí se ještě očištit.
Očišťování run
1) Když jsou runy hotové je potřeba je ještě "duchovně očistit". Jsou různé způsoby očišťování. Můžou je přes noc vystavit ještě svitu měsíce a v úplňku nebo je vykuřovat bylinami. Velmi jednoduché je použít vodu ze studánky, potůčky, řeky nebo přírodního zdroje. Voda z vodovodu se v očšťování nehodí. Když pracujete s runami a zvlášťe pokud vykládáte druhým lidem je třeba runy neustále pravidelně očišťovat.
Posilování run
Očištěné runy je třeba posílit. To jde udělat několika způsoby. Někdo je vystavuje polednímu sluníčku, další je ukládá na děvět dní do země, jiný je zabrabává na devět dní do mořské soli.
Rituál na posilování run pomocí čtyř živlů
1) Položte runy na šátek a posypte je mořskou solí. Tímto je posílíte Zemí.
2) Protáhněte každou runu dýmen z vonné tyčinky, nebo pálené bylinky, či kadidla, aby je posílil Vzduch.
3) Protáhněte každou runu plamenem svíčky, abyste je posílili Ohněm.
4) Nakonec runy pokropte pramenitou vodu, tímto je posilujete Vodou.
Péče o runy
Když se runy pečuje a chová se k nim s úctou, stanou se mocnými pomocníky. Když své runy očistíte a posílíte, vstřebají do sebe vaší energii a proto byste je neměli nikomu půjčovat. Ale naopak pokud někomu vykládáte vy, musí se jich člověk, kterému vykládáte dotknout či je vybrat z váčku sám. Ale nikdo by neměl s vašimi runami pracovat samostatně. Na runy potřebujete váček, který si ušijete s přírodní látky nebo nebělené tkaniny. Dále budte potřebovat jeden šátek nebo kus barvené tkaniny jako šátek, na který budete runy vždy pokládat.

Talismany

21. března 2010 v 8:39 Magie
Talismany
Talisman je jedním z nejmocnějších "nástrojů
" k magické SEBEOBRANĚ. Slovo Talisman je odvozeno s řeckého slova " telesma ", které znamená rituál, jenž se odvozuje od slovo Telos neboli výsledek. Talisman je předmět, který se rituálně připravuje či upravuje, aby se dosáhl určitý výsledek. Rituál má nabít talisman silami a vlastnostmi, jenž vedou k čarodějčiným / mágovým cílům.
Použití talismanů
Rozdíl mezi talismanem a amuletem je v tom, že amulety nosíme kvůli ochraně, zatím co talismany jsou vyrobeny a magicky nabíjeny k určitému účelu. K tomu, aby fungovaly se nemusí nosit na holém těle. Hlavní funkcí talismanu je promítat vaší vůli do pohyblivého uspořádání vesmíru. Rituály pozitivní magie vám pomohou dosáhnout koncentrace vyladěním se na energie, s nimižmsi přejete pracovat. Talisman je tedy uměle vyrobený předmět vybavený magickými schopnostmi, zvlášť odvracet zlo, od jeho majitele, a naopak mu přinášet dobro, štěstí, peníze,...
Tradiční talismany
Tradičně jsou ochranné formule vepsány na plochý kov, kamenou či dřevěnou destičku nebo pergamen. Existuje tolik způsobů, jak talisman vyrobit, kolik je na světě různých magických tradic. V magii je 5 typů talismanů.
1. ASTROLOGICKÝ, kdy se vypisují symboly planet anebo znamení zvěrokruhu.
2. MAGICKÝ, pečetě (magické symboly), okultní slova anebo jména andělů.
3. SMÍŠENÝ, kdy se využívají prostředky jak astrologických, tak i magických talismanů.
4. PLANETÁRNÍ PEČETĚ, a ASTROLOGICKÉ SYMBOLY
5.HEBREJSKÝ, kdy se vpisují Hebrejská jména a písmena
Dnes se nejčastěji kombinují talismany různých typů, i když ne všechny.
Talisman pro výdrž
Většinu času trávíme v neustálém spěchu. Když se někdy probudíte do nepříjemného dne plného pochůzek a chcete-li stihnout vše rychle, kupte si talisman - řetízek s letícím ptákem. Měl by být ze stříbra nebo bílého emailu.
Talisman k ochraně bytu
Musíte se vydat na farmu, kde mají koně. A náhodně najít zapomenutou podkovu, nebo jí alespoň pokusit se dostat od farmáře. Podkovu si vezměte domů a pověste si ji nad domovní dveře. Váš dům bude chráněný před zloději a pobudy.
Talisman pro let letadlem
Musíte-li se vydat na cesty letadlem existuje jeden talisman, který je velmi účinný. Sežeňte si zlatý plátek do tvaru mince (kruhu). ( V každém zlatnictví lze dostat.) Vyryjte si na něj nebo si nechte u zlatníka vyrýt - "Klidně, bezpečně pod dohledem božího oka."
Talisman pro překonávání neshod a nedorozumění v obchodní komunikaci
Tento talisman je afrického původu. Je to lev s koulí v tlamě. Musí být ze zlata.
Talisman na ochranu zdraví
Když čekáte hektické období noste sebou trochu pelyňku.
Talisman ke zbavení se strachu z duchů
Trpíte-li těmito obavami, je tu talisman, který tyto útoky strachu blokuje. Když na vás přijde strach vezměte si bobulku vanilky a do pravé ruky špetku soli.
Talisman k přátelskému naladění soudce
Tento talisman má být k spřátelení soudce při vaší soudní při. Napište na pergamen ve dvou kruzích.- Vnější kruh : Nebesa mne ochraňují odevšeho zla a ignorance.
- Vnitřní kruh: Ochraň mne před nespravedlností a ignorancí.
Talisman k rozšíření vašeho intelektu
Tento talisman má zvýšit kapacitu inteligence a zajišťuje dokonalost v psaném a slovním projevu. Je to sluneční záře ve zlatě ( nebo v topasu ) a s uprostřed vyrytým černým hadem.
Talisman k uchránění před skandálem
Tento talisman zabraňuje všem trapasům..Budou se vám zdaleka vyhýbat.
Noste sebou malé pouzdro z černého saténu, ve kterém bude prasečí kůstka, bobkový list, bílé pírko a kousek zauzlované černé nitě.
Talisman k naplnění vašich přání
Magický čtverec složený z písmen ESAUE, je-li správně použit vám přinese cokoliv si budete přát. Napište krví z vaší levé ruky na pergamenový papír následující:
E
S
A
U
E
SS
AA
UU
E
S
A
U
E

Přitom vizualizujte a vaše sny se splní. Poté musíte magický čtverec zničit -spálit.

Talisman k uchování mladosti
K udržení mládí, energie a dobrého srdce udělejte si talisman z kořene přestupu (rostlina) a noste jej na holém těle.

Hebrejská magická formule
Aby vás zlí duchové neposedli, pravidelně si opakujte tuto kouzelnou formulku. Lze ji také napsat na pergamenový papír jako talisman.
Abjar Abjar Abjar Abjar Abjar Abjar Abjar Abjar Abjar
Haga Haga Haga Haga Haga Haga Haga Haga Haga
Je Je Je Je Je Je Je Je Je
A A A A A A A A A (nosové a)
HEBREJSKÉ PÍSMO
Hebrejština je psána vlastní abecedou, která je stará více než 2200 let. Jména planetárních andělů a magická slova se vpisují na Talisman hebrejskými písmeny. Hebrejština se píše a čte zprava doleva . Používá se při tvorbě planetárních a andělských pečetí.
mm
Moderní podoba tohoto písma je jidiš ..
Planetární pečetě a symboly
SATURN MARS JUPITER
SLUNCE
VENUŠE
ve
MERKUR
měsic
MĚSÍC

Výroba talismanu

Talisman může být z jakéhokoliv materiálu - kamene, papíru, pergamenového papíru, olova, stříbra, zlata, mědi, tradičně jsou některé látky vhodnější než druhé a jejich používání nasytí talisman ještě větším množstvím síly.
Každý den v týdnu je ovládán nějakou planetou: Neděle - Sluncem, Pondělí - Měsícem, Úterý - Marsem, Středa - Merkurem, Čtvrtek - Jupiterem, Pátek - Venuší a Sobota - Saturnem.
Každá z těchto planet je spojena s kovem: Slunce - zlato, Měsíc - stříbro, Mars - železo, Merkur - rtuť, Jupiter - cín, Venuše meď a Saturn - olovo.
NEDĚLESlunceZlatoštěstí, naděje, úspěch, peníze, kariéra, čest, autorita
PONDĚLÍMěsícStříbrosny, rodinné vztahy, plodnost, sny, děti, péče, domov
ÚTERÝMarsŽelezomanželství, bojovnost, city, odvaha, ochrana, síla
STŘEDAMerkurRtuťkontakty, cestování, poznání, intelekt, rozum, psaní
ČTVRTEKJupiterCínpeníze, prestiž, uznání, hazard,obecně štěstí, přání
PÁTEKVenušeMeďláska,vztahy, krása, spol.události, zásnuby, přátelství
SOBOTASaturnOlovoživot, dohody, osud, pověst, čas, přesnost, stabilita

Například když víte, že je neděle spojena s úspěchem v práci a že k ní patří kov zlato, víte, že je velmi účinný talisman by měl být vyroben ze zlata. Rtuť působí potíže, protože je to tekutý kov. Buď ji nalijete do malé skleničky a nebo jde nahradit jiným kovem a to buď zlatem anebo stříbrem , použít lze též pergamenový papír.
Zlatem, stříbrem a pergamenovým papírem jde nahradit jakýkoliv kov, pokud není dostupný. Nejběžnější formou talismanu je kovový disk, který se nosí na řetízku.

Planety
SlunceMěsícMerkurVenušeMarsJupiter
SaturnUranNeptunPlutoZemě
Numerologická hodnota čísel
123456789
ABCDEFGHI
JKLMNOPQR
STUVVXYZ
Znamení zvěrokruhu
BeranBýkBlíženciRakLevPanna
VáhyŠtírStřelecKozorohVodnářRyby
Magický čtverec
492
357

Ritual nouze

21. března 2010 v 8:20 Magie
Rituál pro případ nutnosti
Někdy se může stát, že nebudete mít čas k přípravě rituálu. Může nastat akutní situace, která bude vyžadovat vaši pomoc. Může nastat situace kdy najednou vyjde určitá situace najevo či se vám do života dostane něco nečekaného, negativního. Pak nastala situace použít rituál pro případ nutnosti. Je zajímavé, že opravdu funguje pokud jste ve velké nouzi, ale jinak ne. Kdyby si někdo myslel, že si tím práci usnadní a že si tak pomůže ke štěstí a penězům, musím ho zklamat. Nikdy se mu totiž nepodaří vyvolat takovou energii, jako když ji potřebujete opravdu nejvíce.Výhodou je, že si osobní přítomnost vyžaduje pouze na krátkou chvíli.
Nouzový rituál
Potřeby: svíce vhodné barvy ( barva se volí podle vlastnosti) viz. pozitivní magie, pergamenový papír, velmi silné přání , znát působení planet viz. tabulka planetární, znát jak se pomazává svíce na ubývání nebo přibývání ( na ubývání se pomazává. od středu svíce dolů a od půlky svíce nahoru a na přibývání od středu nahorů a od středu dolů.)
Postup: Vyhledejte si nejbližší hodinu, ve které vládne příslušná planeta (planeta kterou potřebujete , aby vám pomohla), zapalíte svíčku vhodné barvy poté napíšete na pergamenový papír své přání, které bude formulované příslušné planetě, poté přání spálíte a rituál opakujete ještě 3x do tři dny.:
příklad: Dostali jste se do nouzové situace, kdy je zapotřebí většího množství peněz. Protože víte, že s financemi souvisí Jupiter (viz. magie svící), musíte mít svíci v barvě Jupitera - modrou, pergamenový papír na který napíšete své přání a ještě, ze svíci a její působení můžete znásobit olejem na peníze a runou bohatství, také víte , nyní přibývá měsíc.
1) podíváte se, kdy je nejbližší hodina Jupitera
2) potřete svíci olejem od středu vzhůru a od středu dolů, chvíli svíci podržíte v dlaních a vyslovíte své přání např. Od této chvíle ke mě proudí dostatek peněz nazaplacení nutných účtů,.... nebo od tohoto okamžiku se uvolnily potřebné množství peněz na zaplacení............
3) Poté na svíci vyryjete runu bohatství nejlepé trojnásobně, takře 3x
4) Dáte svíci do svícnu a zapálíte.
5) Napíšete své přání na papír a chvíli si představíte již splnění tzn. zaplacené složenky, účty zaříkání může znít takto:
za přibývajícího měsíce - Síly vesmíru, sílo přírody, sílo Jupitera nutně potřebuji ........Kč na zaplacení účtů nebo složenek. Od tohoto okamžiku se vše mění. Nyní se peníze uvolnily a mé účty jsou zaplaceny v plné výši. Staniž se!!!
Pokud bude doba ubývající - řeknete - Síly vesmíru, síly přírody, sílo Jupitera pomozte mi prosím, ať od tohoto okamžiku ubývají mé starosti a mé dluhy. Staniž se!!!
6) Svíci necháte hořet přesně hodinu a rituál opakujete podle příslušných planetárních hodin ještě 2x. Nezapomeňte po rituálu planetě poděkovat.
7) Zbytek svíce a zbytek pergamenového listu vhodíte do tekoucí vody, nebo je zakopete do země.
Opakujte to po sobě 3x bezprostředně za sebou během hodin, které řídí příslušná planeta.(viz. tabulka planet). Tak postupujeme 3 následující dny po sobě. Po uplynutí 3 dnů začnete s novým cyklem v den, přiřazený příslušné planetě. Při problému, který podléhá např. Jupiteru, dokončíte tři třídenní cyklus, počínaje čtvrtkem.
V případě úplné nouze existuje ještě jeden postup:
Nyní uvedu jiný příklad pohádali jste se s partnerem/partnerkou a hrozí vám rozchod kůli vašim neuváženým slovům, které jste ve vzteku řekli. Partner/partnerka se na vás rozlobil/a a hrozí vám rozchodem. Je vám to velmi líto co jste udělali a chcete to změnit.
Potřeby: svíce vhodné barvy, ( barva se volí podle vlastnosti) viz. pozitivní magie v tomto případě se bude volit růžová, , pergamenový papír, velmi silné přání , znát působení planet (viz. tabulka planetární), víte, že působení svíce znásobíte olejem - láska, a runou obr.
Postup:
1) vyhledejte si nejbližší hodinu, ve které vládne příslušná planeta (planeta kterou potřebujete , aby vám pomohla)
2) vezmete svíci potřete jí od středu k vrcholu a od středu dolů.Poté si budte přesně představovat a říkat co přesně si přejete.
3) nyní zapalíte svíčku růžové barvy
4) své přání napíšete na pergamenový papír, které bude formulované příslušné planetě, zaříkání může znít takto:
za přibývajícího měsíce - Venuše prosím tě, aby se má životmí láska vrátila zpět , vzpomínky na vše krásné zůstaly a není nic co by stálo mezi námi a naše láska opět rozkvétá. Staniž se!!!
za ubývajícího měsíce - Venuše prosím, aby všechny rozepře a zlé vzpomínky byly zapomenuty, není nic co by stálo mezi námi. Staniž se!!!
5) přání na pergamenovém papíru spalte a svíci necháte hořet tři příslušné planetární hodiny v jeden den. Zbytek svíce a popel z pergamenu hoďte do tekoucí vody nebo je zakopejte

Upírství

21. března 2010 v 8:15 Magie
Upírství - Mnoho z nás někdy mělo pocit, jako by kontakt s určitými lidmi z nás podivně vysávalo energii. Tito jedinci si však nemusí být ani vědomi, že něco takového způsobují. Většinou to znamená, že v jejich životě zůstaly nedokončené a nevyřešené záležitosti, které je uvádějí ve zmatek, aby mohly být transformovány. Existují však okultní techniky, z jejichž pomocí jde ze živých osob vysávat vitální energii. Někteří okultisté využívají astrální projekce k návštěvám svých obětí v době, kdy spí a vysávají z nich vitalitu.
Mohou je také probudit, aby je poděsili, nebo mohou pracovat v tajnosti, kdy je pro oběť obtížné určit nebo se vypořádat s příčinou svého trápení. Patří sem relativně běžný fenomén, kdy se lidé probozejí paralyzováni drtivou tíhou na svých prsou a děsivým pocitem hrůzy. Za nočním děsem může stát duch, démon, ale může jej také zapříčinit okultní útok čaroděje/mága. S upírstvím se lze setkat i během dne v práci, při nákupu, v restauraci,.... Když se posadíte nebo jste v blízkosti upíra
začne se vám nepříjemně motat hlava, bolet žaludek, slabost, úzkost. Pokud s "upírem" hovoříte - nelze vést normální rozhovor, protože vždycky mluví k vám , ale nikdy ne s vámi.
Obranné techniky: existuje hodně obranných technik, jak se bránit úpírům a útokům duchů či čarodějů/mágů, kteří chtějí z někoho vysát životní energii. Psychické upírství probíhá prostřednictvím nahromadění astrálních "éterických" energií upíra.To dovolí upírovi přímý kontakt k vašemu éterickému tělu, na které se napojí.
1) První technika jak se zbavit se vlivu upíra je sprchování, koupání či plavání - a cíleně přitom myslet na očišťování. Upír zanechává v našem energetickém poli své stopy, slabá místa, odkud dovede vysát.
2)Ocet a posvěcená sůl - další technika jak se bránit před okultními útoky a upíry: rozpustit posvěcenou sůl v octu, nalít do misek a ty rozestavět po ložnici.
3) Krystaly - zejména Ametyst a Avanturín mohou zastavit upíry před vstupem do místnosti, v které jsou umístěny. Zejména Ametsyt neni drahý lze jej nechat zasadit do zlata či stříbra a nosit jej jako ochranný amulet na krku.
4) Zavěšení česneku do okna nebo do dveří, případně v extrémních případech vtírat čerstvou šťávu do pokožky, zejména do zápěstí a krku. odpuzující účinek česneku odhání všechny druhy duchů, např. démoni, upíři či astrální tělo čaroděje. Účinné je obvzáště pojídání čerstvých hlaviček česneku Česnek, který byl zavěšen na okně nebo ve dveřích, by se neměl v žádném případě jíst a ni zahodit, měl by se spálit! Podobně působí i jiné druhy cibulovin.
5) Voda a sůl - upíři pracují jak na duchovní tak i nahmotné úrovni, představují jej živly Vody a Země. Tyto dva živly zastupuje voda a sůl. Sůl v krystalické podobě se dá snadno nabít stejně i tak voda. Proto se posvěcená voda používá při křtu i exorcismu. Voda je očistná , protože vstřebává a rozpouští éterickou energii. To také vysvětluje proč upíři nemohou přejít přes proudící vodu - vysává totiž jejich podstatu.Koupel, do které se přidá posvěcená voda je další metoda jak si očistit auru. Pokud si pak vezmete čisté pyžamo a povléknete čistě postel a trošku jí posunete, abyste spali jiným směrem, účinně tak schováte přítomnost před upírem.

Přijímání energie ze stromů a rostlin

20. března 2010 v 18:58 Magie
Přijímání energie ze stromů a rostlin
Rostliny a stromy nám mohou pomoci v oslabení, nemoci, při dlohotrvajícím stresu .... Mohou nám doplnit energii, či získat zpět harmonii a jsou nepostradatelnými pomocníky v léčení. Jejich energie lze přirovnat k vibracím z barev, anebo síle, kterou předává člověku - léčitel.
Asi neznámějsí způsob předávání energie je využití energie stromů. Stromy jsou obdařeny mohutnou energií. Bioenergie je kolem celého stromu, můžeme se ji naučit vnímat pomocí
dotyků. V místě, kde najdeme počátek energetického obalu stromu, pocítíme změnu teploty. Mělo by jí o oteplení. Avšak někdo může cítit jemné brnění nebo pocit, že se dotýkáme něčeho jemného, hebkého.
Než začneme s odebíráním energie ze stromu musíme si uvědomit, že budeme odebítrat vitalitu živému organismu. Proto bychom před odebíráním enegie měli poprosit strom nebo vyslovit v duchu prosbu, abychom si mohli část energie odebrat Myšlenka vyslaná živým organismem k druhému živému organismu, nalezne cíl, protože myšlenky jsou energetickým přenosem informací. Měli bychom však před dobíjením bioenergie, ale vycítit, jestli naše přání bylo stromem vyslyšeno.
K přijímaní bioenergie si musíme vyhlédnout zdravý strom, bez boulí či zjevných puklin.
Jak čerpat energii ze stromů?
1)Přímým kontaktem - při dobíjení není vhodné mít na sobě řetízky, šperky nebo kovové ozdoby. Postup: obejmeme kmen stromu, poté se přimkneme k němu i hlavou. Měli bychom se uvolnit , abychom mohli co nejlépe přijímat sílu ze stromu. Po dobití je nutné umět se od stromu-dobíječe odpoutat. Na závěr bychom měli poděkovat stromu za dodání energie.
2)Přenos energie ze stromu na dálku. Další metoda je pomocí stromu, který máme v oblibě, se kterým se "přátelíme". Strom můžeme zkusit poprosit zejména, když se cítíme vyčerpání, unaveni. Postup: Poprosíme strom zda si můžeme odebrat část energie. Poté vytvoříme "cestu" - mezi námi a stromem vytvoříme energetické spojení , které k nám bude přivádět energie ze stromu, aniž bychom byli v jeho dosahu. Při tom je nutné si strom dobře vizualizovat - představit. Tento způsob přenosu energie ze stromu je více složitý.
3)Naším prostřednictvím na jiné osobu. Postup: přenos energie může jít přes nás přímo a nebo při držení dlaní na těle - na zádech a na solar plexu. Toto provádíme zejména u dětí, které si ještě neumí dobře vizualizovat či přijímat energie ze stromů. Po chvíli soustředění ucítíme, jak energie vstupuje do nás a poté ven přes ruce do dítěte. Je nutné vytvořit energetickou cestu mezi zdrojem energie - stromem a tím, komu tuto energii hodláme předat. Jiná varianta je vzít dítě za ruku a opět mu předat poskytnutou energii ze stromu. Po nabití nezapomeneme stromu poděkovat za poskytnutou energii.
Při dobíjení ze stromů jsou vhodnější listnaté a to zejména duby a borovice. Nejvhodnější je dobíjet se na boso, což lze však jen několik měsíců v roce. Výše jsem již zmínila, že je dobré nemít na sobě žádné kovové řetízky, náramky, šperky. Kovy narušují biopole. Asi tak zhruba do tří minut bychom měli pocítit příval energie nebo alespoň mravenčení či proud tepla. Pokud se tento pocit nedostaví zkusíme si pomoci dýchacími cviky a zpívat při tom Óm

Přání dechu

20. března 2010 v 18:54 Magie
Splnění přání pomocí magického dechu


1)Sedíte klidně a nerušeně v místnosti.
2)Nyní si uvědomujete jak dýcháte, dýcháte pravidelně a klidně.
3) Teď se uvolněte a každým svým nadechnutím si představujete, že vaše tělo je jak houba a nasává do sebe každé nadechnutí a vydechnutí.
4) Nyní si přejte, presně to co potřebujete - třeba zdraví, štěstí, úspěch, .......při každém nadechnutí .....
5)A při každém vydechnutí si představujete že vydechujete neúspěch, (který opouští tělo) ...... přesný opak vašeho přání.
6) Nadechuji úspěch.......vydechuji neúspěch.......... nadechuji úspěch......vydechuji neúspěch.

ObrazekDůležité je např. Jsem úspěšná(ný), jsem zdravá(vý)nebo mám úspěch atd. Při vědomém dýchání je potřeba ještě připojit vizualizaci - představivost. Takže uvidíte své štěstí, svůj úspěch již splněný nebo se právě plnící. Doba vědomého dýchání by měla být alespoň dvacet minut

Nemoci jinak......

20. března 2010 v 18:48 Magie
Nemoci jinak......
ObrazekTento článek by měl pomoci pohlédnout na možné hlubší problémy vnitřním zrakem.
Alergie
Alergie bývají z duševního hlediska zapříčiněny podrážděností sebou samým, jinými lidmi nebo životem. Většina alergií vyplývá z dřívějšího traumatu, které snížilo obranu organismu. Pokud je toto trauma léčeno, alergická reakce se sníží nebo vymizí.
Z polodrahokamů: Akvamarín - všechny typy alergie, Jantar - při alergiích které postihly kůži a sliznici, Modrý Chalcedon - pomáhá při ústupu alergie, očišťuje tělo od slodin a pročišťuje lymfu., Chryopras - pomáhá při toxikaci organismu v důsledku vysokých dávek léků, Jaspis - pomáhá u všech alergií.
Amnézie
Příčinou problémů je to, že člověk nechce vědět nebo si pamatovat věci z minulosti, nebo věci propojené s jeho životem. Proto je jednodušší vzpomínky zablokovat než řešit problémy a střet s nimi.
Bolesti hlavy
Problémy spočívající s bolesti hlavy spočívají v obavách nebo neochotě důvěřovat procesu života a jsou též způsobeny usilovným přemýšlením, snahou řídit život do nejmenšího detailu. Úporné bolesti hlavy svědčí o tom, že žijeme v napětí, konfliktech, máme v hlavě nevyřešené problémy na něž jsme zůstali úplně sami. Bolestmi hlavy se např.manifestuje nemožnost jednat svobodně nebo vyjadřovat emoce.
Z polodrahokamů: Jantar - pomáhá na bolesti v důsledku hormonálních změn, Magnesit plus Rodonit - pokud jsou použity v kombinaci mají vliv nanervové a duševní potíže, které se projevují bolestmi hlavy, Křišťál - zklidňuje bolest v důsledku citlivosti na počasí a při obecných potížích. Avšak pozor je-li špatně vyčištěn zesiluje vše!!!!!!, Smaragd - - pomáhá na bolesti hlavy vyvolanými horečkami nebo záněty.

Oči
Oči představují vůli vidět. Problémy s očima představují obavu nebo neochotu podívat se, jak se věci skutečně mají.
Krátkozrakost - tento člověk je více ochoten vidět to, co je přímo před ním a už méně chce vidět věci vzdálené.
Dalekozrakost - tento člověk chce vidět věci vzdálenější a méně už ty, které jsou před ním.
Z polodrahokamů: Achát - na únavu očí, Ametyst - na slzející oči a na rozmazaný pohled očí, Akvamarín - na obvyklé potíže a při únavě očí, Smaragd - únava očí

Dolní končetiny
Dolní končetiny představují vůli vykročit do života a pohyb vpřed. Problémy s dolními končetinami s počívají v obavách takto jednat. Může to být také s pocitu, že osoba není podporována ostatními členy rodiny.
Z léčivých kamenů: pomáhá nosit u sebe kombinace Jantaru, Magnesitu a Chalcedonu.
Bolesti kolenou - Apatit - regeneruje chrupavku, dále Aragonit - podporuje regeneraci a zklidňuje vléklé problémy s meniskusem.Dále Sluneční pyrit a Turmalín Rubelit.


Chronická únava
Příčinou je velký únik energie z pole aury, pocity beznaděje a silné přesvědčení o tom, že je nemožné život si řídit po svém. Nutno vyčistit auru a zharmonizovat čakry.
Z kamenů: Bronzit - pomáhá při vyčerpání z běžného pracovního dne. Epidot - pomáhá při vleklých onemocněních a při velké námaze. Granát pyrop - dodává odvahu při potížích a mobilizuje energii ve správný směr. Tygří železo - pomáhá při stavech vyčerpanosti a stavech slabosti.

Zuby
Příčina stomatologických problémů je obava a neochota prokousávat se svýma zubama životem. Také skřípání zubů je nevole vyjádřit se. Pokud jsou zuby slabé nebo se více kazí, je to signál, že je pro nás těžké rozkousnout některé problémy.
Z polodrahokamů: Jantar - proti bolesti zubů a zabraňuje další nákaze zubů, Chalcedon vhodný zejména u dětí proti kazivosti a na bolesti zubů, nosí se jako přívěšek.

Hrdlo
Hrdlo představuje vůli komunikovat. Problémy s hrdlem jsou způsobeny obavami nebo neochotou komunikovat nebo se slovně vyjádřit naše touhy, potřeby, obavy, starosti. Jejich příčinou je polykání slov a jejich potlačování..Vše souvisí s pocity žalu, strachu a obav.
Z léčivých kamenů při chřipce - Heliotrop - přikládá se na oblast brzlíku (mezi srdcem a hrdlem). Pokud se chřipka spojí s horečkou - Mechový Achát, Chalcedon
Chrapot - Akvamarín - používá se pokud je chrapot spojen s alergickými reakcemi, rozčilením nebo ve fázi velkého zatížení. Chalcedon - pokud je chrapot spojen s infekcí horních cest dýchacích, Lapis lazuli- pokud je projevem potlačená zlost nebo starosti.
Srdce
Srdce představuje vůli milovat, mít rád. Různé problémy s tímto orgánem svědčí o nedostatku lásky v životě, např. v dětství, naložení si mnoho práce, nebo mnoho stresu po dlouhý čas. Lidé, kteří mají problémy se srdcem,mívají často rodinné problémy či partnerské a neřídí se srdcem ale rozumem.
Kameny léčivé: Aventurín - kámen proti sdečnímu infarktu, pomáhá uvolňovat stres. Růžový chalcedon - zklidňuje šelesty na srdci a posiluje celkovou činnost srdce. Heliotrop - zmírňuje zánětlivé procesy.
Žaludek
Představuje vůli ochutnávat jídlo a přijímat nové myšlenky. V žaludku trávíme nejen potravu,ale i zlost, agresivitu, odpor, žal. Různé problémy se žaludkem vyplývají z přílišného zatížení obsahem zvenku.
Překyselení - typické pro lidi,kteří příliš vážně přistupují k různým problémům,nedokáží je od sebe odhodit nebo se před nimi bránit.
Člověk s nemocným žaludkem se vyhýbá kontaktům,špatně je tzv.spolkne,potom má pocit celkové přesycenosti - má všeho po krk.
Žaludeční vředy - to je zlost spojená se strachem, nemocí nebo zlobou spojenou na sebe sama.
Kameny léčivé - Achát - pomáhá při všech žaludečních potížích. Jantar - pomáhá při nevolnosti, která vznikla z důvodů zánětu nebo u žaludečních vředů. Magnezit - na pálení žáhy, a překyselení žaludku. Zklidňuje škytavku.

Játra
Játra jsou jakousi laboratoří, kde dochází k velmi komplikovaným chemickým procesům. Játra očišťují náš organismus od nečistot a jejich efektivnost čištění narušuje zloba, zlost, nepříjemné vzpomínky, léky. Problémy s játry také mohou být z nadmíry hněvu na svět.
Z polodrahokamů - Chrysopras - posiluje činnost jater, podporuje očistu a regeneraci. Epidot - má vliv na strukturu jater. Malachit - reguluje činnost jater, pomáhá při nevolnosti.


Uši
Uši představují vůli slyšet. Problémy jsou zapříčiněny vůlí poslouchat cokoliv a kohokoliv.
Kameny - Heliotrop - měl by se používat při zánětu ucha v první řadě Sardonyx - pomáhá plně vyléčit doznívající záněty Nosí se jako přívěšek nebo se přikládají na uši.

Meditace

20. března 2010 v 18:45 Magie
Meditace
Klíč k meditaci spočívá ve schopnosti soustředit se na jeden jediný problém než na chaotickou změť věcí. Snížením přílivu informací a vjemů se pokoušíme dostat se do stavu, který omezuje nutkavou duševní činnost. Je prokázáno, že meditace ovlivňuje dýchání, krevní tlak, srdce. Pocit harmonie, klidu a odpočinku, kterou meditace přinášejí nezmírňují jen okamžité problémy, ale zlepšují schopnost zvládnout po tělesné i duševní stránce nastávající úkoly a vypořádání se s budoucími úkoly a povinnostmi, situacemi.Bohužel u meditace je nutné vyšetřit si přes den alespoň 10 - 20 minut volného času, kdy nebudeme nikým rušeni a také je nesmírně důležitá pravidelnost.
JAK MEDITOVAT
Před meditací by zhruba tak půl hodiny němělo nic jíst a ani pít. Je důležité vybrat si klidnou místnost, kde nás chvíli rodinný příslušníci nebudou vyrušovat. dále záleží na pozici - někomu vyhovuje lehnou si na zem, někomu zasednout do pozice asány, dalšímu udělat kolem sebe kruh z léčivých kamenů a lehnout si do jeho středu, vše záleží pouze na jednotlivci ( avšak pokud se leží na zemi je důležité neusnout). Protože cíle je dosáhnutí toho, aby se do mysli nevtíraly rušivé myšlenky. nejsnáze toho lze dosáhnou myšlením na neutrální věc.
Meditaci započneme pohodlnou polohou a začneme pravidelným dýcháním, přičemž tento pravidelný dech ucítíme v dutině břišní. Začneme uvedomělým nadechnutím pomocí nosu, postupně naplněním plic vzduchem a pomalým výdechem. Je třeba se soustředit na to, aby se při nadechování bránice pohybovala dolů a břicho (ne hrudník) se vyklenulo. Při nadechování a vydechování počítejte, protože nádech i výdech po být zhruba stejný. Hlavní je dbát na vydechnutí vzduchu. Když se takovéto dýchání zautomatizuje, může se stát, že se vám do mysli začnou vtírat nepříjemné myšlenky. V tom případě je možné přesunout soustřeďěnost z dýchání na uvolňování všech částí těla. Při jednom vdechu se přesvědčte, že máte uvolněná ramena, při dalším lokty, dále kolena, lýtka, chodidla,...
Pokud myšlenky dotírají nadále neberte je navědomí, jen je zaragistrujte a soustřeďte se na oblast, kterou jste si zvolili. Pokud jste se vypořádali s dýcháním a uvolňováním můžete se zaměřit na nějaký předmět. třeba na nějaký oblíbený ornament, nebo na obrázek klidného místa,jehož zvyky, barvy i vůni si dokážete představit. Každým dnem byste měli přidat zhruba minutu až po dobu kdy dokážete meditovat po dobu půl hodiny až hodinu. Avšak na dobré výsledky výsledky postačí i 10 - 20 minut denně.
Meditaci si můžeme zpestřit hudbou a polodrahokamy z kterých se vytváří kolem našeho těla kruh.
Z polodrahokamů může obzvláště pomoci
NA REGENERACI
Epidot- který pomáhá při velkých přetíženích a těžkých onemocněních. Z duševního hlediska pomámá vytvořit si vlastní postupy.
Křemen rutil - přináší naději do těžkých životních období, když se zdá, že je všechno černé a nepřekonatelné. Dodává potřebnou sílu. Po tělesné stránce pomáhá regeneraci buňěk.
PROTI STRACHU Z NĚČEHO
Rodonit - pomáhá při stavech strachu před ranami osud, ztrátami různého druhu, nebezpečím a smrtí. Zklidˇˇnuje silný emocionální strach. Pomáhá při stavech kdy si neustále přejeme silnou ochranu.
Sugilit - pomáhá při těžké formě strachu, zvláště při iracionálním strachu. Podporuje odvahu a postavení se proti nepříjemnostem.
Aventurín - pomáhá překonat minulé prožitky, pokud nepříjemně zasahují do současného života. Regeneruje, uvolňuje přináší zmírňění stresu.
Magnezit - má zklidňující účinek a pomáhá v případech vyžadujících silné nervy. Zmírňuje stres, nervozitu, ustrašenost, podrážděnost. Zbavuje pocitů viny.
Chryzokol - pomáhá zachovat si klidnou hlavu, kámen přináší klid a vyrovnanost.
Dumortierit - dodává odvahu, jistotu.
VYČERPANOST
Zoisit - pomáhá regenerovat a zotavovat po těžkých nemocech. Nejlepší je hornina zoisit obsahující trochu rubínu.
Bronzit - pomáhá při vyčerpání z běžného pracovního dne.
Granát pyrop - dodává odvahu v těžkých životních etapách, když již ubývá naděje na změnu. Posiluje a reguluje metabolismus.
Tygří železo - dodává nové síly při stavech vyčerpanosti.
ZÁRMUTEK
Ametyst - pomáhá zmírňovat zármutek, vzniklý ze ztráty.
Opál - ulehčuje zármutek spojený se smutným prožitkem a pomáhá obrítit se jiným směrem.
Gagát - pomáhá při nepříznivých situacích v životě, obzvláště pokud máme pocit provinění.
Rodonit - pomáhá překonat zármutek, spojený s pocitem, že vše je ztraceno.
Turmalín - umožňuje se vyplakat, pokud byl smutek dlouhodobě potlačen.
POSÍLENÍ IMUNITY
Chryzokol - pomáhá očistit lymfatický systém a tkáně. Pomáhá k duševní stabilitě, zvláště tehdy pokud se člověk cítí přetížený.
Heliotrop - podporuje imunitní obranu organismu.
Epidot - pomáhá zregenerovat a posílit obranný systém těla.
NERVOZITA
Jantar - zklidňuje nervozitu, která vede ke spěchu a vyčerpanosti. Pomáhá též při strachu.
Aventurín - navozuje vnitřní klid, trpělivost, uvolnění od stresu

Magie rostlin

20. března 2010 v 18:43 MagieDruidové
byli kněžskou třídou keltské společnosti, mágy, spisovateli básníky a královskými rádci. Přisuzuje se jim moc, které dosahovali i s pomocí magických rostlin - komunikace s bájnými bytostmi a vynikající věštecké schopnostiBazalka (Ocimum basilicum) - vykuřování bazalkou sloužím k zapuzení negativních sil z domova. Abyste si skutečně zajistili očistu a ochranu sebe i domova, nasypte špetku bazalky do každého rohu v místnosti a přidejte si ji i do koupele.( Stejně působí sůl.)

Benedikt lékařský (Cnicus benedictus, Carduus benedictus) - posvátná bylina druidů, ochraňuje a dává sílu. Roste-li na zahradě dává ochranu a odhání zloděje.
Bez černý (Sambucus nigra) - taktéž posvátný keř druidů. Je zasvěcený Bílé Paní a letnímu slunovratu. Druidové ho používali jak k žehnání, tak i k prokletí. Když se postavíte o letním slunovratu pod bez, můžete prý vidět skřítky. Bezové hůlky se používají k vyhánění zlých duchů nebo myšlenek.
Borovice (Pinus ). Pro druidy je posvátná. Smíchejte usušené jehličí se stejným dílem jalovce a cedru: pálením této směsi získáte očistu svého domova. Šišky mohou být použity při čarování za oplodnění. Abyste vyčistili a zasvětili rituální místo venku, vymeťte zem borovicovou větví.
Břečťan (Hedera helix) Pozor je jedovatý. Posvátná bylina druidů. Váže se k zimnímu slunovratu, kdy byl používán k dekoraci. Roste -li na domě nebo poblíž něho, dává ochranu.
Bříza bělokorá (Betula alba). Posvátný strom druidů. Za novoluní se sbírají úlomky kůry, která se používá v kouzlech na přivolání lásky.
Cedr libanonský (Cedrus libani). Také posvátný strom druidů. Abyste přitáhli energii Země a ukotvili se, podržte dlaně proti koncům listů.
Cesmína ostrolistá (Illex aguifolium). Posvátný strom druidů.Je zasvěcena zimnímu slunovratu, kdy se používala k dekoraci. Pokud roste poblíž vašeho domu, odpuzuje negativní kouzla, která k vám byla vyslána. Když muž nosí u sebe váček s jejími bobulemi, zvyšuje se jeho přitažlivost pro ženy.
Čistec (Stachis officinalis, Betonica officinalis). Pro druidy to byla magická rostlina s velkými magickými účinky, protože zaháněla zlé duchy, noční můry a zoufalství. Kvůli očistě a ochraně se s ní vykuřovalo o letním slunovratu.. když se nasype poblíž dvěří a oken, vytváří ochranný štít. Pokud vás trápí noční děsy, nasypte si ho do polštářku a ten si potom dejte pod polštář, na kterém spíte.
Divizna velkokvětá (Verbascum thapsus). Jejímu listí se také říká hřbitovní prach a jde také místo něho používat.
Dub zimní (Quercus robus). Také známý jako drnák. Posvátný strom druidů. Dub byl v posvátném háji králem stromů. Z jeho dřeva se dělali kouzelnické hůlky. Při magických úkonech byly používány žaludy, kterým se říkalo hadí vejce. Nějvětší oplodňovací schopnost měli žaludy sbírané v noci. Druidové a kněžky naslouchali šustění dubového listí a duchům na stromech, aby zaslechli vzkazy od bohů. Pálení dubového listí pročišťuje vzduch.
Rdesno - hadí kořen (polygonum bistorta). Chcete-li být pochopeni druhými anebo chcete-li pochopit druhé, noste u sebe kousek sušeného kořene.
Hlodáš evropský(Ulex europaenus). Posvátný strom druidů. Jeho květy do zlatova jsou spojené s jarní rovnodenností. Dřevo a květy jsou páleny pro ochranu a jako příprava na jakýkoliv konflikt.
Hloh obecný (Crateagus oxycantha). Posvátný strom druidů. Hůlky z jeho dřeva mají velkou moc. Květy působí velice na mužskou erotiku.
Chmel (Humulus lupus). Posvátná rostlina druidů. Polštářek vycpaný chmelem pomáhá lepšímu spánku a léčení.
Jabloň. Posvátný strom druidů. Jeho květy se používají při kouzlech nalásku . Pálí se jako vůně.
Rozkrojte jablko na 3 díly . Těmito kousky si potřete bradavice a přitom říkejte: Vyskoč bradavice, do jablka., pak zahrabejte kousky na země, jakmile se rozloží, bradavice zmizí. Jablečný mošt je možné koužít ke všem dávným kouzlům, kde se vyžaduje krev nebo víno.
Jalovec obecný (Juniperus Communis) Posvátný strom druidů. Jalovničky byly používány s tymiánem v drudských hájích a jeskyních, aby vyvolaly vidiny. Zralé jalovičky jdou navléci na šňůru a pověsit v domě, aby přitahovaly lásku.
Janovec metlatý(Cytisus scorpatius). Posvátný strom druidů. Za jarní rovnodennosti může nahrazovat hlodáš. Irové jej nazývali síla léčitele, protože má močopudné účinky. Vymeťte jím své rituální místo mimo dům.na očištění a zabezpečení ochrany. Když se pálí květy a výhonky utiší se vítr.
Jasan ztepilý (Fraxinus excelsior). Posvátný strom druidů. Druidské hůlky byly často vyrobeny z jasanového dřeva a ozdobeny vyřezáváním. Jasanové hůlky jsou vhodné pro léčení, pro všeobecnou sluneční energii. Dejte čerstvé jasanové listí pod polštář, abyste povzbudili své jasnovidecké sny.
Rituál s jasanovým listím
Nasbírejte jasanové listí a nechte ho venku na místě, kde můžete nerušeně vykonávat magii.
Mečem nebo rituálním nožem si kolem sebe vykreslete kruh.
Udělejte ho tak velký, abyste se v něm mohli pohybovat a přitom nepřekračovali jeho hranici.
Obraťte se k východu a jasanové listí držte v obou rukou. Přitom říkejte:
"Živlové východu, vládcové vzduchu, dodejte mi znalosti a inspiraci."
Hodte několik listů směrem k východu. Nyní se obraťte k jihu a říkejte:
"Živlové Jihu, vládcové Ohně, dodejte mi energii a proměnu.
Hoďte několik listů směrem k jihu. Obraťte se k západu: a říjete:
Živlové Západu, vládcové Vody, dodejte mi vyléčení a lásku."
Hoďte několik listů směrem k západu. Obraťte se k sseveru a říkejte:
"Živlové severu, vládcové Země, dodejte mi prosperitu a úspěch."
Hoďte několik listů směrem k severu. Postavte se doprostřed kruhu a vztyčte obě paže:
"Požehnání všem, kdož mi přišli ku pomoci. dohoda byla uzavřena mezi přáteli."
Pak můžete zrušit hranici kruhu "přetnutím".


Jedle bělokorá (Albies alba). Také známá jako strom zrození. Posvátný strom druidů. Jehličí se pálí při narození dítěte, aby se matce a dítěti dostalo požehnání a ochrany.
Jeřáb obecný (Sorbus aucuparia Fraxinus aucuparia) Je to posvátný strom druidů, který je zasvěcený bohyni Brigitě. Je to magický strom, který se používá na hůlky, hole, amulety, kouzla i talismany. Zvlášť magické jsou jeřabiny, ale semena jsou jedovatá. Vidlice z větve jeřábu může pomoci najít vodu. Hůlky se používají pro získání znalosti hledání kovů a obecnou divinaci. Ohně ze dřeva jeřábu sloužívají k přivolání duchů, zvlášť pokud čelíte nějakému konfliktu.
Jmelí bílé (viscum album). Byl to nejposvátnější druidský strom a ovládal zimní slunovrat. Bobule jsou jedovaté, větvičky se věší jako rostlina, která má všeobecnou ochranu. Na vánoce se pod jmelím líbají dvoje pro uchránění své lásky.
Kapradiny, kapraď samec ( Drypteris filixmas), Netík ( Adiantum pedatum) Hasivka Orličí (Pteridium acguilinum) Papratka samice a Osladič (Polypodium). Druidové považovali kapradí za posvátnou rostlinu. Nezvlněné vějířovité listy kapradí samce se sbíraly za letního slunovratu, suší se a lidé je nosí při sobě pro štěstí. Veškeré kapradiny jsou mocné ochranné rosliny. Když jsou páleny uvnitř obydlí, vytvářejí velmi silnou ochranou moc. Když jsou páleny venku, přivolávají déšť.
Kokořík mnohokvětý, Kokořík vonný (Polygonatum multiflorum, Polygonatum odaratum) Tyto byliny se pálí jako děkovná oběť za pomoc živlům při rituálu.
Konvalinka vonná (Convallaria majalis) Je jedovatá. Výluhem, který vznikne máčením květů ve studniční vodě, může být postříkáno okolí rituálního místa, aby se vněm udržel klid a znalost.
Kopretina řimbaba (Chrysanthemum parthenium). Cestovatelé ji nosí při sobě jako ochranu proti nemoci i nebo proti nehodě na cestě.
Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) Známý je také jako baldryám nebo jako valeriána. Použí vá se při kouzlech lásky, zvláště pro usmíření rozváděných párů. Nacpete -li tuto bylinu do polštářku, budete lépe odpočívat.
Kostival lékařský(Symphyum officinale) Hojení řezných ran, vyrážek a zlomenin urychlují tinktury, čaje a výtažky z listí nebo kořenu kostivalu. Abyste si pojistili svá zavazadla na cestách, vložte do každého z nich kousek kořene kostivalu.
Kyprej vrbice (Lythrum salicaria). Pokud ji umístíte do koutů v každé místnosti přinese vám klid a harmonii.
Líska (Corylus spp.) Posvátný strom druidů. Hůlky z tohoto stromu symbolizují bílou magii a léčení. Větvičky ve tvaru vidlice se používají na hledání vody nebo zakopaných pokladů. Pokud jste venku a potřebujete rychlou magickou pomoc, nakreslete kolem sebe lístkovou větví kruh. Abyste získali pomoc nadpřirozených bytostí z roslin, upevněte lístkové oříšky na provázek a pověste si je doma nebo v místnosti, kde vykonáváte rituály.
Lopuch větší ( Arctium lappa). Vhoďte hrst této rostliny do kbelíku s vodou, již chcete umýt podlahu. Zahání záporné vlivy, očišťuje a chrání
.Majoránka zahradní (Origanum majarana) Odvar z majoránky, máty a rozmarýnu se roztřikuje kolem domu na ochranu. Účinkuje stejným způsobem i na jednotlivé předměty.
Mařinka vonná (Asperula odorata) Posvátná bylina druidů, která byla získává vůni usušením. Noste u sebe snítku mařinky, pokud chcete, aby se váš život změnil a byste zvítězili. Přidejte ji o Beltene do vína jako symbol odstranění překážek.
Máta peprná (Mentha piperita) Máta Kadeřavá (Mentha crispata) Posvátná bylina druidů. Sušenou mátou se vycpávají figurky určené k magickým operacím ohledně léčení a lásky. Když se přidá do vykuřovací směsi pročistí celý dům nebo rituální místo.
Mech irský (Chornus crispus) Také znám jako karagén nebo islandský mech. Tato bylina pomáhá k získání a udržení stálého příjmu. Pokud si uděláte figurky pro získání štěstí nebo peněz, vycpěte je tímto mechem. Palte tento mech s vonnými přísadami při čarování za štěstí nebo peníze. Trochu si ho nasypte do peněženky nebo náprsní kapsy, aby se vás držely peníze.
Měsíček lékařský (Calandula officinalis) Posvátná roslina druidů. Měsíčková voda se dělá z květů. Když si jí potřete víčka, pomůže vám spatřit nadpřirozené bytosti. Květy, které přidáte do podušky nebo polštářku , přivolají jasnovidecké sny.
Měsíčnice (Botrychium lunaria) Známá také jako penízky nebo zrcátka. Do váčků lásky se používají mladé srpkovité a vějířkovité listy. Dáte-li kousek měsiínice do medailonku s obrázkem milované osoby, vaše láska se utvrdí.
Náprstník červený (Digitalis purpurea) Je jedovatý. Je to posvátná bylina druidů, která byla spojována s nadpřirozenými bytostmi a skřítky.
Olše lepkavá (Alnus glutinosa) Posavátný strom druidů. Kůru olše jde snadno sloupnout. Z čerstvých olšových větviček jde dělat píšťalky. Několik trubiček z kůry stažené opatrně z mladých výhonků, které se svážou dohromady a na jednom konci uzavřou špalíčkem ze dřeva, hlíny nebo pečetního vosku, můžete použít k přivolání živlů Vzduchu. Píšťala se seřezává, abyse mohli vydávat potřebné tóny. Podle staré pověry hvízdání přivolává vítr.
Ořechy a šišky. Pro druidy byly posvátné. V magii jsou velmi používány. Drobné šišky nebo žaludy často tvoří vrchol hůlek kněží. Všechny ořechy jde použít při magii plodnosti.
Pelyněk černobýl (Artemisia vulgaris) Posvátná bylina druidů. Potřete čerstvou bylinou křišťálovou kouli a magická zrcadla, abyste zvýšili jejich moc. Bylina je nejúspěšnější, je-li sbírána za úplňku.
Nechte máčet 80g černobýlu v láhvi vína po 7 dní, začněte o novoluní. Potom nápoj sceďte a pijte po malých dávkách, abyste získali shopnosti divinace a uměli číst z křišťálové koule. Je-li sbírána o letním slunovratu, je vhodný jako bylina pro štěstí.
Pelyněk pravý (Artemisia absinthum) Známý taky jako absint. Posvátná bylina druidů, má velkou magickou moc a je zasvěcena bohyni Luny. Pokud je používán vnitřně, jeho jed se v těle ukládá. pálen s vonnými přísadami o Samainu napomáhá vyvolání vidin, divinaci, věštění budoucnosti. Zvlášť účinný je v kombinaci s černobýlem. Posiluje kuřidla-kadidla na vymítání a ochranu.
Plavuň vidlačka (Lycopodium clavatum) Posvátná bylina druidů. U keltů směli sbíral plavuň jen kněží nebo kněžky. Má se řezat jenom stříbrným nožem - dýkou. Rostliny a výtrusy (sbírají se v červenci a srpnu) byly používány pro požehnání a ochranu.
Rmen sličný (Anthemis nobilis) Znám taky jako heřmánek římský. Voní jako čerstvá jablíčka a je velmi příjemný. Čaj ze dvou lžiček heřmánku, který přelijeme šálkem horké vody a necháme vyluhovat, působí jako lehký uspávací prostředek. Rmen můžeme přidat do váčku na prosperitu, aby nám přibyly peníze. Rmenem můžeme také vykuřovat.
Routa vonná (Ruta graveolens) Staří keltové považovali routu za protimagickou rostlinu, která chrání před kouzly a černou magií. Čerstvým stvolem jde kropit posvátnou vodou při vysvěcování, žehnání a lečení. Když se pálí při vymítání nebo s očisťujícími přísadami, vyhání záporné projevy a přiměje věci do pohybu.
Růže vinná (Rosa rubiginosa) Mohou ji nahradit jakékoliv růže. Pokud chcete , aby se vám zdály jasnovidecké sny, nasypte 2 lžičky čerstvých nebo sušených růžových okvětních plátků do šálku a přelijte vroucí vodou. Zakryjte hrneček a nechte 5 minut ustát. Než půjdete spát výluh vypijte, abyste posílili čarování na přivolání lásky.
Řebříček obecný (Achillea millefolium) Tato bylina je mocné vykuřovadlo, které se používá pro divinaci a kouzla lásky. Ovlivňuje páry, aby zůstali ve šťastném svazku.
Sporýš lékařský (Verbena officinalis) Známý též jako verbena. Posvátná rostlina druidů, která tvořila součást mnoho rituálů a kouzel. Byla cenněna tak vysoko, že byla kladena na oltář. Když je pálena, má velkou moc zapudit záchvat šílenství, ale používá se také ke kouzlům na získání lásky, k očištění a zbohatnutí. Velmi silně přitahuje opačné pohlaví.
Světlík lékařský (Eupharasia afficinalis). Je to posvátná rostlina druidů. V pevně uzavřené nadobě svaříme na mírném plameni hrst tohoto koření v půl litru vody. Nechá se to přes noc ustát. Potom bylinu přecedíme a vymačkáme co nejvíc. uskladníme odvar v nádobě, která jde dobře uzavřít a chráníme ji před sluncem a teplem. Ale do ledničky jí nedáváme. Vypijte půl lžičky v půlce hrnku studniční (pramenité) vody nebo magického čaje, a zlepšíte se v jasnovidectví.
Šanta kočičí (Nepeta cataria) Posvátná rostlina druidů, bojovníci ji žvýkali při bitvách, aby jim dodala bojovnost. Dejte jí své kočce, abyste navázali duchovní spojení.
Tis červený (Taxus baccata). Tato roslina byla zasvěcena zimnímu slunovratu a božstvům smrti a znovuzrození.. Je to posvátná roslina druidů.Irové vyráběli z Tisu jílce k dýkám ( rituálním nožům), pak misky a kalichy na víno. Tisové dřevo nebo větv byly ponechávány na hrobech, jako připomínka duchu, který se vzdálil, že smrt je pouhá přestávka v životě před novuzrozením.
Trnka (Prunus spinosa) Posvátný strom druidů Trny se vpichují do černých voskových svic nebo do figurek, které znázorňují nepřátele, kteří vás nechtějí nenechat na pokoji.
Trojlístek (Trifolium spp) Známý je jako jetel. Posvátná roslina druidů, která symbolizovala trojjediná božstva. Vždycky nechte nějakou oběť (mléko a to jen pár kapek, sušenky , trošku zázvoru). Ozdobíte-li oltář jetelem, uctíte tak trojjediná božstva. Noste u sebe trojlístek, pro ochranu a štěstí, čtyřlístek pomáhá vyhnout se vojenské službě.
Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum). Posvátná bylina druidů. Keltové ji okuřovali dýmem ohňů zapalovaných za letního slunovratu a pak ji brávali sebou do bitev, aby se stali neporazitelnými. Může být pálena za účelem odpuzování a vyhánění důchu.
Tymián/Dymián (Thymus vulgaris). Mateřídouška (Thymus serpylium). Posvátné byliny druidů. Magickou očistnou koupel jde připravit , že do vody přilijeme odvar z Mateřídoušky a Majoránky. Polštářek nacpaný Mateřídouškou léčí noční děsy. Když jdete na pohřeb, mějte u sebe snítku Mateřídoušky, abyste zapudili vlivy truchlících.
Třešeň planá (Prunus serotina)Posvátný strom druidů. Úlomky dřeva nebo kůry byly páleny na keltských slavnostech.
Vavřín ušlechtilý (Laurus nobilis) Jeho listy pálily kněžky trojjediné bohyně, aby vyvolaly věštecké vidiny. Položí-li se vavřínové listy pod polštář, poskytnou vidiny o budoucnosti.vavřín působí proti negativním vlivům a jevům.
Vlaštovičník větší (Chelidonum majus). Abyste se uchránili před protiprávním uvězněním, noste červený flanelový váček s touto rostlinou přímo v těle. Vyměňuje bylinu každé tři dny.
Vrba bílá (Salix alba) Jeden ze sedmi irských posvátných stromů. Je to taky posvátný strom druidů. Vrba je měsíční strom zasvěcený Bílé Paní. Vrbové háje byly považovány za tak magické, že pod vrbami sedávali kněží, kněžky, a všechny typy umělců, aby získali výřečnost, inspiraci, schopnosti a umění věštby. Pokud chcete, aby se vám splnilo tajné přání, jděte k vrbě, uvažte na ní uzlík a přitom říkejte, co si přejete. Když se vaše přání splní, vraťte se k vrbě a uzlík rozvažte. Nezapomeňte vrbě poděkovat a nechat jí dárek.
Vřes obecný (Calluna vulgaris) Posvátná bylina druidů. je používána za letního slunovratu k získání lásky a ochrany. Červený vřes vzbuzuje vášeň, bílý vřes uklidňuje vášně nežádoucích nápadníků.

lektvary

20. března 2010 v 18:39 Magie

Magické lektvary a koupele


Nápoj vášně
Potřeby:1 špetka rozmarýnu, 2 špetky tymiánu, 2 lžíce černého čaje, 1 špetka koriandru, 3 čerstvé mátové lístky (nebo 1/2 lžíce sušených), 5 čerstvých okvětních poupat (nebo 1 lžíce sušených), 1 lžíce citronové kůry, 3 špetky muškátového oříšku, 3 kousky pomerančové kůry
Postup: Všechny ingredience vložte do konvice zalejte vše 3-mi hrnky převařené vroucí vody .Louhovat sse má nechat 5 - 10 minut. Pokud máte raději sladší nápoje je možné vše osladit medem podle chuti. Nápoj vášně se podává horký.

Nápoj lásky
Potřeby: 5 dílů růžových okvětních plátků, 1 díl hřebíčku, 1 díl muškátového oříšku, 1 díl levandule, 1 díl zázvoru
Postup: Připravuje se obvyklým způsobem nejlépe do hliněného hrnku. Louhovat se má nechat pár 5 - 10 minut. Tato směs se buď přidává do čaje nebo se pije samostatně pro zvýšení vášně.

Lektvar lásky
Potřeby: 3 lžičky skořice, 3 lžičky zázvoru, 1 kousek vanilkového lusku, 2 šálky červeného vína, 2 lžičky rebarborové šťávy (není povinná)
Postup: Vanilkový lusk podél rozřízněte. Přidejte bylinky spolu s luskem do červeného vína. Přidejte dvě lžičky rebarborové šťávy ( pokud ji máte ) a nechte 3 dny odstát. Potom podávejte.

Odvar jasnovidnosti
Potřeby: 1 díl skořice, 3 díly růžových okvětních plátků, 1 díl muškátového oříšku, 1 díl vavřínu, 1 díl pelyňku černobýlu
Postup: Vložte do čajové konvice, zalijte vroucí vodou, nechte pár minut louhovat. Pak vdechujte páru, představujte si jak mystická vůně otvírá psychické vědomí.

Lektvar na věštecké sny
Potřeby: 2 díly růžových okvětních plátků, 1 díl pelyňku černobýlu, 1 díl máty peprné, 1 díl jasmínových květů 1/2 dílu skořice
Postup: Smíchejte, přidejte 1 lžičku do hrnku, zalijte vroucí vodou a nechte pár minutek vylouhovat. Vypijte před ulehnutím k spánku pro vyvolání věšteckých snů.

Léčivý odvar
Potřeby: 1 díl rozmarýnu, 1 díl šalvěje, 1 díl tymiánu, 1 díl skořice
Postup: Z poloviny naplňte láhev z modrého skla čerstvou vodou. Přidejte do ní rozemleté byliny a nechte ji na slunci odstát celý den. Při západu sluníčka by měla být voda obarvená, pokud ne, dejte láhev přes noc do ledničky a ráno ji opět dejte na sluníčko. Pak přeceďte a natírejte na tělo, nebo přidávejte do koupele, zatímco představujete sami sebe, jak jste plni zdraví a pohody.

Odvar ochrany
Potřeby: 1 díl borového jehličí, 1 díl kmínu lučního, 1 díl vavřínu, 1 díl bazalky, 1 díl anýzu
Postup: Všechny bylinky dáme do sklenice z červeného skla, která je do poloviny naplněná vodou, necháme přes den vyluhovat na sluníčku a pak přidáváme do koupele nebo natíráme na tělo pro osobní ochranu. Vodou se také potírají amulety a talismany pro ochranu.

Bylinné koupele


Koupel lásky
Potřeby: 3 díly pomerančových květů, 2 díly levandule, 1 díl okvětních plátků gardénie, 1 díl kardamonu, 1 díl zázvoru, 1 díl rozmarýnu, 1 díl růžových okvětních plátků.
Postup:V této směsi se vykoupejte (denně) pokud si přejete přivolat lásku. Představujte si sami sebe jako milující osobu, jak jste našli svoji vysněnou lásku. Koupel můžete podpořit vhodným zaklínadlem, které si vytvoříte.

Koupel klidu
Potřeby:2 díly šanty kočičí, 2 díly chmele, 1 díl jasmínu, 1 díl květů bezu černého.
Postup: Koupejte se pro zastavení vzteku a utišení stresu. V koupeli si představujte sami sebe uvolňující vztek či stres do vody. Pociťujte jak stres odplouvá a voda absorbuje utpení, bolest, nervozitu, zlost. Po koupeli tělo opláchněte čerstvou vodou.

Rituální očistná koupel
Potřeby: 4 díly levandule, 4 díly rozmarýnu, 2 díly yzopu, 1 díl máty, 1 díl rozrazilu, , 3 díly bazalky, 2 díly fenyklu, 3 díly tymiánu
Postup: Tento recept je ideální na všechny typy magických rituálů, nebo pokud si prostě přejete cítit se čistě.

Čarodějnická koupel
Potřeby: 3 díly rozmarýnu, 3 díly hvozdíkových okvětních plátků, 2 díly galgánu, 2 díly skořice, 1 díl zázvoru
Postup: Tato směs je k zdokonalení schopnosti k probuzení a uvolnění osobní síly. Koupel se používá při pozitivních rituálech k dosažení větší síly.

Koupel ochrany
Potřeby: 4 díly rozmarýnu, 3 díly vavřínu, 2 díly bazalky, 2 díly fenyklu, 1 díl kopru
Postup: Vhodná denní koupel, která posílí ochranu před negativitou ostatních, dokud se nebudete cítit silní

Léčivé bylinky

20. března 2010 v 18:37 Magie

Léčivé bylinky

Uvedený seznam rostlin je obecným průvodcem. Léčivou částí bylin může být květ, kůra i celá rostlina. K dostání je asi pět set léčivých bylin, obvykle se prodávají na váhu. Tento seznam je návodem, kterou bylinu zvolit při potížích, kupujte nejlépe hotové čaje, které jsou přesně odměřeny a je u nich uvedeno v jakém množství a jakým způsobem připravené je můžete konzumovat.
K léčení neduhů se od pradávna používaly byliny. Kdysi to byla doména šamanů, kteří znali jejich vlastnosti, podobně jako vesnické vědmy. Původně se z bylin připravovali všechny léky. Slovo "droga" je odvozeno od naglosaského "dregen" tj. sušit, což se přeneslo na sušené bylinky.
Nálevy - bylinné čaje
Bylinné nálevy je možné připravovat z listů, květů a zelených stonků. Do čajů můžeme rozdrtit i některá semena a kůru. Používá se 1 čajová lžička sušených bylinek na šálek, nebo 30 g na 0,5 l vařící vody. Bylinky se přelívají vařící vodou a nechají se 5 - 15 minut vylouhovat.
Studený nálev
Některé bylinky mají účinné látky, které se horkem znehodnotí, a proto se z nich připravují studené nálevy. Sypají se do nekovové nádoby 30 g bylinek se přelívá 0,5 l studen vody. Zakrývá se těsně přiléhajícím víčkem a nechává se 5 - 6 hodin vylouhovat.
Odvar
Některá semena, pupeny, kořeny, kůra apod. je nutno na krátkou dobu ve vodě povařit. Takový postup se nazývá dekokce. Jde-li o sušené části rostlin, měly by se najemno rozdrtit na prášek. Používá se 30 g sušených bylinek nebo 60 g čerstvých na 0,5 l vody. Směs se uvede do varu, na mírném ohni se povaří 10 - 15 minut a scedí se.
Sirupy
Některé bylinky bývají hořké, a proto jsou daleko chutnější, užívají-li se v podobě sirupu, zvlášŕ pokud jsou určeny dětem. K přípravě situpu se přidává na každých 0,5 l nálevu nebo odvaru 0,5 kg cukru a slabě se zahřeje, dokud se cukr nerozpustí. Sirupy se uchovávají v chladničce.
Koupele
Do koupele se přidává 0,5 l odvaru nebo nálevu.
Hojivé masti
Z bylinek jde připravovat i masti. Rozpustí se asi 25 dkg vazelíny nebo jiného tuku a povaří se v něm 2 polévkové lžíce bylinek na mírném ohni po dobu 15 minut.
Obklady
Připraví se bavlněná látka a namočí se do horkého odvaru nebo nálevu. obklad se přikládá na postižené místo tak horký, jak je jen možné. Po vychladnutí se obklad vymění.
Bylinky - placky
Čerstvé bylinky - rozdrcené se přikládají přímo na kůži a přikrývají se kouskem plátna.
Rostliny
Aloe - přikládá se při bolesti přímo na kůži a k úlevě při popáleninách, řezných ranách, odřeninách, ale pomáhá i proti vráskám. Z listů se dělají placky, které se přikládají na kůži při poštípání hmyzem, zanícené kůži a drsné kůži.
Alojsie citrónová - pozor nevhodná při těhotenství - způsobuje stahy dělohy. Nálev se používá při poruchách trávení, při nadýmání, žaludečních křečích, astmatu, neuralgii, migréně, závrati, bušení srdce, pálení žáhy, proti depresím.
Nálev - 2 lžičky alojsie, 1/4 l vařící vody - nalije se vařící voda na bylinku a nechá se 10 minut vylouhovat. Potom se scedí a pije se.
Andělika lékařská - čaj z ní pomáhá při bolestech žaludku, střevních potížích, ulevuje při bolestech zubů, a zabraňuje nadýmání. Podporuje chuť k jídlu, má povzbuzující účinek proti chřipce a nachlazení.
Nálev - 30 g andělikových listů, 1/2 l vařící vody, nalije se vařící voda na listy a nechá se 15 minut vylouhovat. Scedí se.
Anýz vonný - má antiseptické a antiparazitní vlastnosti. Čistí rány a je vhodný při zákožce svrabové.. Pití čaje z anýzu před jídlem pomáhá proti nadýmání a pomáhá trávení. Oslazený medem pomáhá proti kašli a nachlazení. U kojích maminek zvyšuje tvorbu mléka.
Americký Jilm - používá se na čištění kůže a jako tonikum. Z jeho kůry se připravuje speciální jídlo, které mohou konzumovat i velmi oslabené zažívací orgány, aniž by je zvrátily. Jako součást mýdla je výborným prostředníkem uklidňujícím pokožku.
Americká Krušina - je vhodná na zácpu, ale nesmí se užívat stále. Je vhodná pro mladé i straré lidi.
Barvínek - používá se při nadměrném krvácení při menstruaci, tak i při slabém krvácení mimo menstruaci, rovněž při krvácení hemeroidů. Také je vhodný při krvácení z nosu, dásní a zánětu slepého střeva. Barvínek se přidává do masti proti lupénce, ekzémy a kožní vředy.
Benzoe -prášek se používá k vyčištění kůže, protože má natibakteriální účinky. Výpary je možno inhalovat při zánětu hrtanu a průdušek.
Bez Černý, listy - používají se při problémech s močovými cestami a na léčení nachlazení, proti bolestem hlavy, Šťává má blahodárný účinek na podrážděné oči.
Čaj z bezinkových květů - přelije se 2 lžičky čerstvých nebo sušených květů 1 šálkem vařící vody a nechá se 10 minut louhovat. pije se 3 x denně..
Benedikt Lékařský - čistí krev, kožní nemoci, závratě
Česnek - má mnoho dobrých vlastností, čistí krev, mírní silný kašel, zbavuje zácpy a pročišťuje střeva
Barosma Batulina - stimulant používaný při močových potížích a zánětech mochýře.
Brutnák Lékařský -užitečný při hrudních potížích
Černý Rybíz, listy - zchlazuje, používá se při bolení v krku, při kašli, kataru
Čistec lesní - kolika, dna, játra
Damiana - tonikum pro nervózní a oslabené osoby. Používá se také jako sexuální stimulant
Děhel Andělika - povzbuzující a aromatická. Používá se při ledvinových problémech a k vyvolání pocení. Také je vhodný na srdce, slezinu a ledviny.
Dřišťál - zastavuje afty, obecné tonikum, také odstraňuje žloutenku
Habr obecný - používá se na krvácející hemeroidy a při krvácení z ran. Tekutý extrakt je vhodný při řadě potíží - rány, vyvrtnutí, pohmožděniny
Heřmánek - pomáhá u nervových potížích, pomáhá zvládat vzteklost hlavně u žen před menstruací, hojí.
Hluchavka Bílá - podlitiny, ischias, dna
Hřebíček - olej z hřebíčku je lékem pro pomalulu pracující zažívání. Podávají se dvě kapky na čajovou lžičku cukru.
Chelone Glabra - proti chorobám žlučníku, čistící a tonický účinek. Používá se na chronickou zácpu, při poruchách zažívání, žloutence, hlístech u dětí.
Chmel - čistič krve, posiluje žluč. Polštářek naplněný chmelem léčí nespavost.
Janovec Metlatý - používá se pži žlužníkových potížích, zejména při žlučníkových kamenech. Teplý obklad je vhodný na zlomené kosti. Čistí celý organizmus, při delším působení léčí nádory.
Jasan, listy - používá se na dnu, artritidu. Také rozpouští tukové tumory, urychluje spalování tuků.
Jirtocel - zchlazující bylina. Čerstvé listy pomůžou zmírnit potíže po štípnutím hmzem, pokud je aplikujete ihned.Také se velmi často používá s dlašími bylinami na čištění krve.
Jetel Luční - dobrý čistič krve. Čaj připravený z květů je výborným tonikem pro děti a zesláblé osoby.
Konopáč - mírně projímavá bylina. Mírní horečku a bolesti v kloubech.
Kokořík - pohmožděniny, pomáhá krevnímu oběhu
Kopřiva - pomáhá na pročištění krve.
Kozlík lékařský - kořen se používá na léčení nespavosti, není návykový. Také je dobrý při tlumení bolestí v mnoha částech těla.
Kuklík - vhodný při průjmech, srdce, podporuje hojení
Lopuch - používá se k čištění krve, také je vhodný na ledvinové potíže, protijed při otravě rtutí, užitečný při léčení kožních potíží
Máta Polej - pomáhá při ženských potížích , zklidňuje žaludek , pomáhá při nevolnostech
Malinovník, listy - je to známý prostředek k usnadnění porodu. Listy ostružníku a jahodníku mají podobné účinky, ale maliník se považuje za nejlepší.
Meduňka Lékařská - zmírňuje horečku, vyvolává mírné pocení, působí na játra, také obnovuje kůži, je to všeobecný lék
Měsíček - (Bidens) - prospívá při dně
Měsiček - (Tagetes) - Mast léčí řadu kožních potíží. Na urychlení hojivového procesu je vhodnější než jodová tinktura. Květy a listy jde použít do salátu.
Orsej Jarní - používá se při léčení hemeroidů, často ve směsi s Habrem Obecným
Ostružník, Listy - užitečný při průjmech
Pampeliška , kořen - většinou se suší, listy je možné použít na salát. Bílá šťáva ze stonku léčí bradavice, zbavuje jich pacienta ve velmi krátké době.
Plicník Lékařský - je vhodným lékem na kašel a všechny hrudní potíže
Podbělec Obecný - na všechny astmatické potíže. Směs podbělu s dalšími bylinkami je vhodným prostředkem při astmatu.
Poměnka Bahenní - lék na úporný kašel
Popenec Břečťanovitý - není to přímo břečťan. je to velmi dobrý lék na revmatismus, poruchy zažívání a ledvinové potíže.
Prlina Rolní - používá se při zánětech
Řasa Měchýřnatá - dává se do koupelí při artritidě a revmatických potížích
Řepíček - používá se na kašel, při ochablosti střev a při průjmu.
Senna, Listy - používajíse většinou v kombinaci se zázvorem proti zácpě.
Sléz - většinou se používá při kašli a nachlazení
Světlík - lék na posílení očí, často je součást směsí.
Svízel - lék snižující horečku, také je velmi prospěšný při žlučových kamenech a písku.
Třezalka Tečkovaná - vhodná na nervové potíže, uklidňuje, tlumí neprese, pomáhá tlumit hysterii, navozuje pocit klidu.
Vachta Trojlistá - používá se při jaterních potížích a kožních chorobách. Rovněž je dobrá při artritidě.
Violka - vhodná do salátu. Tvrdí se, že léčí rakovinnové nádory, když se popužije s hlavičkami červeného jetele.
Vlaštovičník Větší - vhodný na infekci očí, také je vhodný při žloutence
Vodilka - používá se na katar. extrakt by se měl používat opatrně a po kapkách a pouze s vodou.
Vratič - čerstvé listy jde použít do salátu. sušená rostlina se používá při hysterii, ranní nevolnosti a na vypuzení hlístů.
Vitamíny v bylinách
Vitamíny se vytvářejí v rostlinách a závisí do značné míry na zdraví a síle rostliny.
Vitamín A - je potřebný pro noční vidění, fungování sliznic a buněk. Vitamin A se skladuje v těle a v období stresu a napětí se jeho přebytky rychle vyčerpají.
Rostlinné zdroje - Tolice Vojtěška, Oreláník, Pampeliška, Ibišek jedlý, Paprika, Zelená Petržel, Řeřicha
Vitamín B1 - thiamin - je potřebný pro růst a zachování normální chuti k jídlu.
Rostlinné zdroje - Pšeničné klíčky, Řasa Měchýřatá, Pískavice řecké seno,...
Vitamín B2 riboflavin - je potřebný pro normální růst dětí. Je to dobrá živina i pro dospělé.
Rostlinné zdroje - Šafrán, mořská řasa, Dulse, Pískavice řecké seno, Řasa měchýřatá
Vitamin B12 - je podstatný pro normální vývoj červených krvinek. B12 také působí jako růstový faktor u dětí a pomáhá dětem s nízkou váhou přibrat.
Rostlinné zdroje - Tolice Vojtěška, Dulse, Řasa Měchýřatá, Hnědá Mořská Řasa
Vitamin C - je potřebný pro růst zubů a dásní, chrání před kurdějemi. Vitamic C se ničí horkem, vařením, nízkými teplotami a okysličením. Tělo jej neuchovává, denně se musí dostat čerstvou dávku.
Rostlinné zdroje - Semena Lopuchu, Paprika, Podběl, Plody bezu černého, Měsíček, Oregano, Zelená Petržel, Šípek, Řeřicha, Bračka
Vitamín D - je potřebný pro stavbu a udržení dobrého stavu kostí a zubů. Chrání před křivicí. v těle se uchovává omezené množství
Rostlinné zdroje - Oreláník, Řeřicha, Pšeničné klíčky
Vitamin E - je hojný v mnoha semenech rostlin. Je potřebný pro plnohodnotnou výživu.
Rostlinné zdroje - Tolice Vojtěška, Oves setý, Řasa Měchýřatá, listy Papmelišky, Dulse, Hnědá Mořská Řasa, lněné ssemeno, Sezam, Řeřicha, Pšeničné klíčky.
Vitamin K - je nezbytný pro proces srážení krve
Rostlinné zdroje - listy Kaštanu, Kokoška, Pastuší Tobolka, Tolice Vojtěška
Vitamín P - má se za to že posiluje menší cévky
Rostlinné zdroje - Pohanka, Paprika

Horoskopy 2

20. března 2010 v 18:35 Magie

Čínský císařský horoskop - Jaro , Léto


Jaro (4.2. - 4.5.)
Znamení Kůň se v tomto období nachází na císařově hlavě.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení se nachází na císařově hlavě, jsou velmi výrazné a silné osobnosti. Mají přirozené vůdčí schopnosti, dostatek sebevědomí, chovají se důstojně a autoritativně. V povolání, které si zvolili, se dokáží dostat až na vrchol. Proto jsou mezi těmito lidmi velmi často politikové, ředitelé, vysocí úředníci a další významní lidé. Tito lidé nenávidí pokrytectví, lež a přetvářku. Nikdy neváhají vyjádřit svoje mínění, ale jejich přímost a otevřenost někdy hraničí až s neomaleností. V lásce jsou náruživí a panovační. Na svého partnera mají přehnaně vysoké nároky a život s nimi není jednoduchý. V milostných hádkách jsou neústupní.
Tito lidé se těší poměrně dobrému zdraví, o které ale musí pečovat. Měli by si dávat více pozor na stres a další potíže spojené s přetížením a přepracováním. Nejcitlivější částí těla je právě hlava, zejména ženy v pozdějším věku trpí na migrény.
=== === ===
Znamení Had a Beran se v tomto období nachází na císařových ramenou.
--- --- ---
Lidé se znamením na císařových ramenou jsou spolehliví, čestní a své schopnosti využívají k tomu, aby dosáhli vysokých cílů. Ne vždy mívají šžastné dětství a v mládí musí čelit četným příkořím. To je často poznamenává i ve vztahu ke svému partnerovi, jsou uzavření, náladoví, ale oddaní a věrní. Odmítnutí a zklamání těžko překonávají a velice tím trpí. Bývají dosti citliví a často se stává, že vlivem svojí nevyrovnanosti a náladovosti se s partnerem hodně hádají a zase smiřují, rozcházejí a znovu vracejí. Ostatním lidem se mohou jevit jako příliš rezervovaní, chladní a povýšení, ale je tomu tak proto, že si rádi nechávají svoje pocity pro sebe. Tito lidé mívají umělecké nadání, jsou rození tvůrci a nejšžastnější jsou, když se mohou plně věnovat této činnosti, ve které velmi často získají uznání.
Tito lidé se neustále strachují o své zdraví, a to bohužel většinou oprávněně. Příčinou jejich nemocí bývá stres, vnitřní nepokoj, úzkost a nezdravý životní styl.
=== === ===
Znamení Drak a Opice se v tomto období nachází na císařových rukou.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení je na císařových rukou, jsou manuálně zruční a obvykle dávají přednost samostatné práci před prací v kolektivu. Právě v oborech, které souvisí s manuální činností, se mohou stát zdatnými odborníky. Jsou to praktičtí lidé se smyslem pro pečlivé plánování. Milují moc, peníze a získávají je díky své pracovitosti, svědomitosti a ctižádostivosti. Většinou dobře vědí, jak s penězi nakládat, mnoho neutrácejí a spíše si šetří "na horší časy". Tito lidé jsou přátelští, dobrosrdeční, ale poněkud rezervovaní. Někdy se může stát, že je jejich okolí využívá, a proto by se měli naučit odmítat, i když jim to přinese drobné potíže.
Tito lidé okolo sebe potřebují cítit přátelství a lásku. Mívají hodně přátel a pro opačné pohlaví jsou přitažliví. Ale protože jsou nároční, často se stává, že zůstanou sami. Potom se velmi trápí a působí nevyrovnaně a těžkopádně. Jejich konstituce není příliš silná a pokud se přepracují, hrozí jim nebezpečí hrudních onemocnění. Potřebují hodně spánku a odpočinku.
=== === ===
Znamení Myš se v tomto období nachází na císařově břiše.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení je na císařových rukou, jsou manuálně zruční a obvykle dávají přednost samostatné práci před prací v kolektivu. Právě v oborech, které souvisí s manuální činností, se mohou stát zdatnými odborníky. Jsou to praktičtí lidé se smyslem pro pečlivé plánování. Milují moc, peníze a získávají je díky své pracovitosti, svědomitosti a ctižádostivosti. Většinou dobře vědí, jak s penězi nakládat, mnoho neutrácejí a spíše si šetří "na horší časy". Tito lidé jsou přátelští, dobrosrdeční, ale poněkud rezervovaní. Někdy se může stát, že je jejich okolí využívá, a proto by se měli naučit odmítat, i když jim to přinese drobné potíže.
Tito lidé okolo sebe potřebují cítit přátelství a lásku. Mívají hodně přátel a pro opačné pohlaví jsou přitažliví. Ale protože jsou nároční, často se stává, že zůstanou sami. Potom se velmi trápí a působí nevyrovnaně a těžkopádně. Jejich konstituce není příliš silná a pokud se přepracují, hrozí jim nebezpečí hrudních onemocnění. Potřebují hodně spánku a odpočinku.
=== === ===
Znamení Králík a Pes se v tomto období nachází na císařových bocích.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení se nachází na císařových bocích, bývají klidní a vyrovnaní. Nepatří k lidem, kteří by měli naspěch, nenávidí hádky, konflikty a nepříjemnosti. Bývají trochu nerozhodní, a pokud je to jen trochu možné, ponechávají rozhodnutí na ostatních. Jsou to lidé s mírnou povahou, kteří dávají přednost poklidnému způsobu života. Neradi riskují, nejsou nakloněni změnám, často jsou konzervativní až těžkopádní a pevně lpí na svých zásadách. Velmi špatně snáší i sebemenší kritiku. Nejsou to sice typičtí samotáři, ale velké společenské akce nebudou patřit k jejich vyhledávaným zábavám.
Svému partnerovi i svým spolupracovníkům hluboce důvěřují, a o to hůře se vyrovnávají s nevěrou, zradou a nespravedlností. Pokud se tak stane, stáhnou se do sebe, nejeví o nic zájem a neustále se obviňují, že oni sami způsobili rozchod či rozpad manželství. Z tohoto stavu se dostávají velmi pomalu. Mají rádi přírodu, ve které se snaží trávit spoustu volného času a těší se velmi dobrému zdraví. Patří ale k lidem, kteří jsou více citliví na změny počasí a prostředí.
=== === ===
Znamení Vepř a Kohout se v tomto období nachází na císařových kolenou.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení je na císařových kolenou, jsou plní života a milují změny. Mají velmi dobrodružnou povahu a nebojí se riskovat. Jsou to výrazné osobnosti a jejich rozhodnost jim přináší obdiv ostatních lidí. Jsou předurčeni k rušnému a vzrušujícímu životu a než se rozhodnou pro jedno konkrétní povolání, vyzkouší mnoho odlišných profesí. Někdy se však zabývají více činnostmi, takže se často stává, že svoji energii investují do něčeho, co nemají čas dokončit. Rádi cestují a poznávají neznámá a vzdálená místa. Vlivem jejich skvělé přizpůsobivosti budou spokojeni všude, kam je osud zavane. Bývají rozhazovační a k finančním záležitostem by měli přistupovat poněkud opatrněji. V partnerském vztahu vyznávají právo jedince ponechat si určitou svobodu a nezávislost, proto jejich manželství končí často nezdarem.
Tito lidé se těší velmi dobrému zdraví a jsou přesvědčeni o své vytrvalosti a síle. Často "laškují" s alkoholem či jinými drogami a neuvědomují si, že u nich snadněji, než u jiných lidí, může vzniknout závislost. ženy mívají často problémy s nemocemi zasahujícími pohlavní orgány.
=== === ===
Znamení Tygr a Bůvol se v tomto období nachází na císařových nohou.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení se nachází na císařových nohou, jsou samostatní, nezávislí, průbojní a ještě velmi mladí se staví na vlastní nohy. Jejich plány jsou realistické, jsou ochotni tvrdě a dlouho pracovat, aby dosáhli svých cílů. Jsou přemýšliví, překypují nápady a zajímají se o široký okruh činností. Mají prchlivou povahu, a ačkoliv jejich výbuchy vzteku rychle pominou, měli by se více ovládat. V návalu emocí často říkají věci, které je potom mrzí a které jim zbytečně komplikují život. Kolem sebe mívají skupinku velmi dobrých přátel a k těm, které mají rádi, jsou velice štědří. Ke svému životu nutně potřebují upřímnou lásku. Jsou tolerantní, oddaní a věrní.
Tito lidé se těší poměrně dobrému zdraví. Přesto někdy trpí nemocemi, které si způsobují sami a podléhají vážným stavům deprese. Měli by se naučit ovládat svoje emoce, dostatečně odpočívat.

L
Znamení Myš se v tomto období nachází na císařově hlavě.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení se nachází na císařově hlavě, jsou velmi výrazné a silné osobnosti. Mají přirozené vůdčí schopnosti, dostatek sebevědomí, chovají se důstojně a autoritativně. V povolání, které si zvolili, se dokáží dostat až na vrchol. Proto jsou mezi těmito lidmi velmi často politikové, ředitelé, vysocí úředníci a další významní lidé. Tito lidé nenávidí pokrytectví, lež a přetvářku. Nikdy neváhají vyjádřit svoje mínění, ale jejich přímost a otevřenost někdy hraničí až s neomaleností. V lásce jsou náruživí a panovační. Na svého partnera mají přehnaně vysoké nároky a život s nimi není jednoduchý. V milostných hádkách jsou neústupní.
Tito lidé se těší poměrně dobrému zdraví, o které ale musí pečovat. Měli by si dávat více pozor na stres a další potíže spojené s přetížením a přepracováním. Nejcitlivější částí těla je právě hlava, zejména ženy v pozdějším věku trpí na migrény.
=== === ===
Znamení Beran a Králík se v tomto období nachází na císařových ramenou.
--- --- ---
Lidé se znamením na císařových ramenou jsou spolehliví, čestní a své schopnosti využívají k tomu, aby dosáhli vysokých cílů. Ne vždy mívají šžastné dětství a v mládí musí čelit četným příkořím. To je často poznamenává i ve vztahu ke svému partnerovi, jsou uzavření, náladoví, ale oddaní a věrní. Odmítnutí a zklamání těžko překonávají a velice tím trpí. Bývají dosti citliví a často se stává, že vlivem svojí nevyrovnanosti a náladovosti se s partnerem hodně hádají a zase smiřují, rozcházejí a znovu vracejí. Ostatním lidem se mohou jevit jako příliš rezervovaní, chladní a povýšení, ale je tomu tak proto, že si rádi nechávají svoje pocity pro sebe. Tito lidé mívají umělecké nadání, jsou rození tvůrci a nejšžastnější jsou, když se mohou plně věnovat této činnosti, ve které velmi často získají uznání.
Tito lidé se neustále strachují o své zdraví, a to bohužel většinou oprávněně. Příčinou jejich nemocí bývá stres, vnitřní nepokoj, úzkost a nezdravý životní styl.
=== === ===
Znamení Had a Vepř se v tomto období nachází na císařových rukou.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení je na císařových rukou, jsou manuálně zruční a obvykle dávají přednost samostatné práci před prací v kolektivu. Právě v oborech, které souvisí s manuální činností, se mohou stát zdatnými odborníky. Jsou to praktičtí lidé se smyslem pro pečlivé plánování. Milují moc, peníze a získávají je díky své pracovitosti, svědomitosti a ctižádostivosti. Většinou dobře vědí, jak s penězi nakládat, mnoho neutrácejí a spíše si šetří "na horší časy". Tito lidé jsou přátelští, dobrosrdeční, ale poněkud rezervovaní. Někdy se může stát, že je jejich okolí využívá, a proto by se měli naučit odmítat, i když jim to přinese drobné potíže.
Tito lidé okolo sebe potřebují cítit přátelství a lásku. Mívají hodně přátel a pro opačné pohlaví jsou přitažliví. Ale protože jsou nároční, často se stává, že zůstanou sami. Potom se velmi trápí a působí nevyrovnaně a těžkopádně. Jejich konstituce není příliš silná a pokud se přepracují, hrozí jim nebezpečí hrudních onemocnění. Potřebují hodně spánku a odpočinku.
=== === ===
Znamení Kůň se v tomto období nachází na císařově břiše.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení je na císařových rukou, jsou manuálně zruční a obvykle dávají přednost samostatné práci před prací v kolektivu. Právě v oborech, které souvisí s manuální činností, se mohou stát zdatnými odborníky. Jsou to praktičtí lidé se smyslem pro pečlivé plánování. Milují moc, peníze a získávají je díky své pracovitosti, svědomitosti a ctižádostivosti. Většinou dobře vědí, jak s penězi nakládat, mnoho neutrácejí a spíše si šetří "na horší časy". Tito lidé jsou přátelští, dobrosrdeční, ale poněkud rezervovaní. Někdy se může stát, že je jejich okolí využívá, a proto by se měli naučit odmítat, i když jim to přinese drobné potíže.
Tito lidé okolo sebe potřebují cítit přátelství a lásku. Mívají hodně přátel a pro opačné pohlaví jsou přitažliví. Ale protože jsou nároční, často se stává, že zůstanou sami. Potom se velmi trápí a působí nevyrovnaně a těžkopádně. Jejich konstituce není příliš silná a pokud se přepracují, hrozí jim nebezpečí hrudních onemocnění. Potřebují hodně spánku a odpočinku.
=== === ===
Znamení Kohout se v tomto období nachází na císařových bocích.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení se nachází na císařových bocích, bývají klidní a vyrovnaní. Nepatří k lidem, kteří by měli naspěch, nenávidí hádky, konflikty a nepříjemnosti. Bývají trochu nerozhodní, a pokud je to jen trochu možné, ponechávají rozhodnutí na ostatních. Jsou to lidé s mírnou povahou, kteří dávají přednost poklidnému způsobu života. Neradi riskují, nejsou nakloněni změnám, často jsou konzervativní až těžkopádní a pevně lpí na svých zásadách. Velmi špatně snáší i sebemenší kritiku. Nejsou to sice typičtí samotáři, ale velké společenské akce nebudou patřit k jejich vyhledávaným zábavám.
Svému partnerovi i svým spolupracovníkům hluboce důvěřují, a o to hůře se vyrovnávají s nevěrou, zradou a nespravedlností. Pokud se tak stane, stáhnou se do sebe, nejeví o nic zájem a neustále se obviňují, že oni sami způsobili rozchod či rozpad manželství. Z tohoto stavu se dostávají velmi pomalu. Mají rádi přírodu, ve které se snaží trávit spoustu volného času a těší se velmi dobrému zdraví. Patří ale k lidem, kteří jsou více citliví na změny počasí a prostředí.
=== === ===
Znamení Drak a Pes se v tomto období nachází na císařových kolenou.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení je na císařových kolenou, jsou plní života a milují změny. Mají velmi dobrodružnou povahu a nebojí se riskovat. Jsou to výrazné osobnosti a jejich rozhodnost jim přináší obdiv ostatních lidí. Jsou předurčeni k rušnému a vzrušujícímu životu a než se rozhodnou pro jedno konkrétní povolání, vyzkouší mnoho odlišných profesí. Někdy se však zabývají více činnostmi, takže se často stává, že svoji energii investují do něčeho, co nemají čas dokončit. Rádi cestují a poznávají neznámá a vzdálená místa. Vlivem jejich skvělé přizpůsobivosti budou spokojeni všude, kam je osud zavane. Bývají rozhazovační a k finančním záležitostem by měli přistupovat poněkud opatrněji. V partnerském vztahu vyznávají právo jedince ponechat si určitou svobodu a nezávislost, proto jejich manželství končí často nezdarem.
Tito lidé se těší velmi dobrému zdraví a jsou přesvědčeni o své vytrvalosti a síle. Často "laškují" s alkoholem či jinými drogami a neuvědomují si, že u nich snadněji, než u jiných lidí, může vzniknout závislost. ženy mívají často problémy s nemocemi zasahujícími pohlavní orgány.
=== === ===
Znamení Tygr a Opice se v tomto období nachází na císařových nohou.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení se nachází na císařových nohou, jsou samostatní, nezávislí, průbojní a ještě velmi mladí se staví na vlastní nohy. Jejich plány jsou realistické, jsou ochotni tvrdě a dlouho pracovat, aby dosáhli svých cílů. Jsou přemýšliví, překypují nápady a zajímají se o široký okruh činností. Mají prchlivou povahu, a ačkoliv jejich výbuchy vzteku rychle pominou, měli by se více ovládat. V návalu emocí často říkají věci, které je potom mrzí a které jim zbytečně komplikují život. Kolem sebe mívají skupinku velmi dobrých přátel a k těm, které mají rádi, jsou velice štědří. Ke svému životu nutně potřebují upřímnou lásku. Jsou tolerantní, oddaní a věrní.
Tito lidé se těší poměrně dobrému zdraví. Přesto někdy trpí nemocemi, které si způsobují sami a podléhají vážným stavům deprese. Měli by se naučit ovládat svoje emoce, dostatečně odpočívat

Horoskopy

20. března 2010 v 18:34 Magie

Čínský horoskop podzim, Zima

Znamení Tygr se v tomto období nachází na císařově hlavě.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení se nachází na císařově hlavě, jsou velmi výrazné a silné osobnosti. Mají přirozené vůdčí schopnosti, dostatek sebevědomí, chovají se důstojně a autoritativně. V povolání, které si zvolili, se dokáží dostat až na vrchol. Proto jsou mezi těmito lidmi velmi často politikové, ředitelé, vysocí úředníci a další významní lidé. Tito lidé nenávidí pokrytectví, lež a přetvářku. Nikdy neváhají vyjádřit svoje mínění, ale jejich přímost a otevřenost někdy hraničí až s neomaleností. V lásce jsou náruživí a panovační. Na svého partnera mají přehnaně vysoké nároky a život s nimi není jednoduchý. V milostných hádkách jsou neústupní.
Tito lidé se těší poměrně dobrému zdraví, o které ale musí pečovat. Měli by si dávat více pozor na stres a další potíže spojené s přetížením a přepracováním. Nejcitlivější částí těla je právě hlava, zejména ženy v pozdějším věku trpí na migrény.
=== === ===
Znamení Kůň a Myš se v tomto období nachází na císařových ramenou.
--- --- ---
Lidé se znamením na císařových ramenou jsou spolehliví, čestní a své schopnosti využívají k tomu, aby dosáhli vysokých cílů. Ne vždy mívají šžastné dětství a v mládí musí čelit četným příkořím. To je často poznamenává i ve vztahu ke svému partnerovi, jsou uzavření, náladoví, ale oddaní a věrní. Odmítnutí a zklamání těžko překonávají a velice tím trpí. Bývají dosti citliví a často se stává, že vlivem svojí nevyrovnanosti a náladovosti se s partnerem hodně hádají a zase smiřují, rozcházejí a znovu vracejí. Ostatním lidem se mohou jevit jako příliš rezervovaní, chladní a povýšení, ale je tomu tak proto, že si rádi nechávají svoje pocity pro sebe. Tito lidé mívají umělecké nadání, jsou rození tvůrci a nejšžastnější jsou, když se mohou plně věnovat této činnosti, ve které velmi často získají uznání.
Tito lidé se neustále strachují o své zdraví, a to bohužel většinou oprávněně. Příčinou jejich nemocí bývá stres, vnitřní nepokoj, úzkost a nezdravý životní styl.
=== === ===
Znamení Králík a Kohout se v tomto období nachází na císařových rukou.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení je na císařových rukou, jsou manuálně zruční a obvykle dávají přednost samostatné práci před prací v kolektivu. Právě v oborech, které souvisí s manuální činností, se mohou stát zdatnými odborníky. Jsou to praktičtí lidé se smyslem pro pečlivé plánování. Milují moc, peníze a získávají je díky své pracovitosti, svědomitosti a ctižádostivosti. Většinou dobře vědí, jak s penězi nakládat, mnoho neutrácejí a spíše si šetří "na horší časy". Tito lidé jsou přátelští, dobrosrdeční, ale poněkud rezervovaní. Někdy se může stát, že je jejich okolí využívá, a proto by se měli naučit odmítat, i když jim to přinese drobné potíže.
Tito lidé okolo sebe potřebují cítit přátelství a lásku. Mívají hodně přátel a pro opačné pohlaví jsou přitažliví. Ale protože jsou nároční, často se stává, že zůstanou sami. Potom se velmi trápí a působí nevyrovnaně a těžkopádně. Jejich konstituce není příliš silná a pokud se přepracují, hrozí jim nebezpečí hrudních onemocnění. Potřebují hodně spánku a odpočinku.
=== === ===
Znamení Opice se v tomto období nachází na císařově břiše.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení je na císařových rukou, jsou manuálně zruční a obvykle dávají přednost samostatné práci před prací v kolektivu. Právě v oborech, které souvisí s manuální činností, se mohou stát zdatnými odborníky. Jsou to praktičtí lidé se smyslem pro pečlivé plánování. Milují moc, peníze a získávají je díky své pracovitosti, svědomitosti a ctižádostivosti. Většinou dobře vědí, jak s penězi nakládat, mnoho neutrácejí a spíše si šetří "na horší časy". Tito lidé jsou přátelští, dobrosrdeční, ale poněkud rezervovaní. Někdy se může stát, že je jejich okolí využívá, a proto by se měli naučit odmítat, i když jim to přinese drobné potíže.
Tito lidé okolo sebe potřebují cítit přátelství a lásku. Mívají hodně přátel a pro opačné pohlaví jsou přitažliví. Ale protože jsou nároční, často se stává, že zůstanou sami. Potom se velmi trápí a působí nevyrovnaně a těžkopádně. Jejich konstituce není příliš silná a pokud se přepracují, hrozí jim nebezpečí hrudních onemocnění. Potřebují hodně spánku a odpočinku.
=== === ===
Znamení Beran a Bůvol se v tomto období nachází na císařových bocích.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení se nachází na císařových bocích, bývají klidní a vyrovnaní. Nepatří k lidem, kteří by měli naspěch, nenávidí hádky, konflikty a nepříjemnosti. Bývají trochu nerozhodní, a pokud je to jen trochu možné, ponechávají rozhodnutí na ostatních. Jsou to lidé s mírnou povahou, kteří dávají přednost poklidnému způsobu života. Neradi riskují, nejsou nakloněni změnám, často jsou konzervativní až těžkopádní a pevně lpí na svých zásadách. Velmi špatně snáší i sebemenší kritiku. Nejsou to sice typičtí samotáři, ale velké společenské akce nebudou patřit k jejich vyhledávaným zábavám.
Svému partnerovi i svým spolupracovníkům hluboce důvěřují, a o to hůře se vyrovnávají s nevěrou, zradou a nespravedlností. Pokud se tak stane, stáhnou se do sebe, nejeví o nic zájem a neustále se obviňují, že oni sami způsobili rozchod či rozpad manželství. Z tohoto stavu se dostávají velmi pomalu. Mají rádi přírodu, ve které se snaží trávit spoustu volného času a těší se velmi dobrému zdraví. Patří ale k lidem, kteří jsou více citliví na změny počasí a prostředí.
=== === ===
Znamení Pes a Drak se v tomto období nachází na císařových kolenou.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení je na císařových kolenou, jsou plní života a milují změny. Mají velmi dobrodružnou povahu a nebojí se riskovat. Jsou to výrazné osobnosti a jejich rozhodnost jim přináší obdiv ostatních lidí. Jsou předurčeni k rušnému a vzrušujícímu životu a než se rozhodnou pro jedno konkrétní povolání, vyzkouší mnoho odlišných profesí. Někdy se však zabývají více činnostmi, takže se často stává, že svoji energii investují do něčeho, co nemají čas dokončit. Rádi cestují a poznávají neznámá a vzdálená místa. Vlivem jejich skvělé přizpůsobivosti budou spokojeni všude, kam je osud zavane. Bývají rozhazovační a k finančním záležitostem by měli přistupovat poněkud opatrněji. V partnerském vztahu vyznávají právo jedince ponechat si určitou svobodu a nezávislost, proto jejich manželství končí často nezdarem.
Tito lidé se těší velmi dobrému zdraví a jsou přesvědčeni o své vytrvalosti a síle. Často "laškují" s alkoholem či jinými drogami a neuvědomují si, že u nich snadněji, než u jiných lidí, může vzniknout závislost. ženy mívají často problémy s nemocemi zasahujícími pohlavní orgány.
=== === ===
Znamení Had a Vepř se v tomto období nachází na císařových nohou.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení se nachází na císařových nohou, jsou samostatní, nezávislí, průbojní a ještě velmi mladí se staví na vlastní nohy. Jejich plány jsou realistické, jsou ochotni tvrdě a dlouho pracovat, aby dosáhli svých cílů. Jsou přemýšliví, překypují nápady a zajímají se o široký okruh činností. Mají prchlivou povahu, a ačkoliv jejich výbuchy vzteku rychle pominou, měli by se více ovládat. V návalu emocí často říkají věci, které je potom mrzí a které jim zbytečně komplikují život. Kolem sebe mívají skupinku velmi dobrých přátel a k těm, které mají rádi, jsou velice štědří. Ke svému životu nutně potřebují upřímnou lásku. Jsou tolerantní, oddaní a věrní.
Tito lidé se těší poměrně dobrému zdraví. Přesto někdy trpí nemocemi, které si způsobují sami a podléhají vážným stavům deprese. Měli by se naučit ovládat svoje emoce, dostatečně odpočívat.
Zima (7.11 - 3.2)
Znamení Had se v tomto období nachází na císařově hlavě.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení se nachází na císařově hlavě, jsou velmi výrazné a silné osobnosti. Mají přirozené vůdčí schopnosti, dostatek sebevědomí, chovají se důstojně a autoritativně. V povolání, které si zvolili, se dokáží dostat až na vrchol. Proto jsou mezi těmito lidmi velmi často politikové, ředitelé, vysocí úředníci a další významní lidé. Tito lidé nenávidí pokrytectví, lež a přetvářku. Nikdy neváhají vyjádřit svoje mínění, ale jejich přímost a otevřenost někdy hraničí až s neomaleností. V lásce jsou náruživí a panovační. Na svého partnera mají přehnaně vysoké nároky a život s nimi není jednoduchý. V milostných hádkách jsou neústupní.
Tito lidé se těší poměrně dobrému zdraví, o které ale musí pečovat. Měli by si dávat více pozor na stres a další potíže spojené s přetížením a přepracováním. Nejcitlivější částí těla je právě hlava, zejména ženy v pozdějším věku trpí na migrény.
=== === ===
Znamení Králík a Kohout se v tomto období nachází na císařových ramenou.
--- --- ---
Lidé se znamením na císařových ramenou jsou spolehliví, čestní a své schopnosti využívají k tomu, aby dosáhli vysokých cílů. Ne vždy mívají šžastné dětství a v mládí musí čelit četným příkořím. To je často poznamenává i ve vztahu ke svému partnerovi, jsou uzavření, náladoví, ale oddaní a věrní. Odmítnutí a zklamání těžko překonávají a velice tím trpí. Bývají dosti citliví a často se stává, že vlivem svojí nevyrovnanosti a náladovosti se s partnerem hodně hádají a zase smiřují, rozcházejí a znovu vracejí. Ostatním lidem se mohou jevit jako příliš rezervovaní, chladní a povýšení, ale je tomu tak proto, že si rádi nechávají svoje pocity pro sebe. Tito lidé mívají umělecké nadání, jsou rození tvůrci a nejšžastnější jsou, když se mohou plně věnovat této činnosti, ve které velmi často získají uznání.
Tito lidé se neustále strachují o své zdraví, a to bohužel většinou oprávněně. Příčinou jejich nemocí bývá stres, vnitřní nepokoj, úzkost a nezdravý životní styl.
=== === ===
Znamení Myš a Kůň se v tomto období nachází na císařových rukou.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení je na císařových rukou, jsou manuálně zruční a obvykle dávají přednost samostatné práci před prací v kolektivu. Právě v oborech, které souvisí s manuální činností, se mohou stát zdatnými odborníky. Jsou to praktičtí lidé se smyslem pro pečlivé plánování. Milují moc, peníze a získávají je díky své pracovitosti, svědomitosti a ctižádostivosti. Většinou dobře vědí, jak s penězi nakládat, mnoho neutrácejí a spíše si šetří "na horší časy". Tito lidé jsou přátelští, dobrosrdeční, ale poněkud rezervovaní. Někdy se může stát, že je jejich okolí využívá, a proto by se měli naučit odmítat, i když jim to přinese drobné potíže.
Tito lidé okolo sebe potřebují cítit přátelství a lásku. Mívají hodně přátel a pro opačné pohlaví jsou přitažliví. Ale protože jsou nároční, často se stává, že zůstanou sami. Potom se velmi trápí a působí nevyrovnaně a těžkopádně. Jejich konstituce není příliš silná a pokud se přepracují, hrozí jim nebezpečí hrudních onemocnění. Potřebují hodně spánku a odpočinku.
=== === ===
Znamení Vepř se v tomto období nachází na císařově břiše.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení je na císařových rukou, jsou manuálně zruční a obvykle dávají přednost samostatné práci před prací v kolektivu. Právě v oborech, které souvisí s manuální činností, se mohou stát zdatnými odborníky. Jsou to praktičtí lidé se smyslem pro pečlivé plánování. Milují moc, peníze a získávají je díky své pracovitosti, svědomitosti a ctižádostivosti. Většinou dobře vědí, jak s penězi nakládat, mnoho neutrácejí a spíše si šetří "na horší časy". Tito lidé jsou přátelští, dobrosrdeční, ale poněkud rezervovaní. Někdy se může stát, že je jejich okolí využívá, a proto by se měli naučit odmítat, i když jim to přinese drobné potíže.
Tito lidé okolo sebe potřebují cítit přátelství a lásku. Mívají hodně přátel a pro opačné pohlaví jsou přitažliví. Ale protože jsou nároční, často se stává, že zůstanou sami. Potom se velmi trápí a působí nevyrovnaně a těžkopádně. Jejich konstituce není příliš silná a pokud se přepracují, hrozí jim nebezpečí hrudních onemocnění. Potřebují hodně spánku a odpočinku.
=== === ===
Znamení Drak a Tygr se v tomto období nachází na císařových bocích.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení se nachází na císařových bocích, bývají klidní a vyrovnaní. Nepatří k lidem, kteří by měli naspěch, nenávidí hádky, konflikty a nepříjemnosti. Bývají trochu nerozhodní, a pokud je to jen trochu možné, ponechávají rozhodnutí na ostatních. Jsou to lidé s mírnou povahou, kteří dávají přednost poklidnému způsobu života. Neradi riskují, nejsou nakloněni změnám, často jsou konzervativní až těžkopádní a pevně lpí na svých zásadách. Velmi špatně snáší i sebemenší kritiku. Nejsou to sice typičtí samotáři, ale velké společenské akce nebudou patřit k jejich vyhledávaným zábavám.
Svému partnerovi i svým spolupracovníkům hluboce důvěřují, a o to hůře se vyrovnávají s nevěrou, zradou a nespravedlností. Pokud se tak stane, stáhnou se do sebe, nejeví o nic zájem a neustále se obviňují, že oni sami způsobili rozchod či rozpad manželství. Z tohoto stavu se dostávají velmi pomalu. Mají rádi přírodu, ve které se snaží trávit spoustu volného času a těší se velmi dobrému zdraví. Patří ale k lidem, kteří jsou více citliví na změny počasí a prostředí.
=== === ===
Znamení Bůvol a Beran se v tomto období nachází na císařových kolenou.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení je na císařových kolenou, jsou plní života a milují změny. Mají velmi dobrodružnou povahu a nebojí se riskovat. Jsou to výrazné osobnosti a jejich rozhodnost jim přináší obdiv ostatních lidí. Jsou předurčeni k rušnému a vzrušujícímu životu a než se rozhodnou pro jedno konkrétní povolání, vyzkouší mnoho odlišných profesí. Někdy se však zabývají více činnostmi, takže se často stává, že svoji energii investují do něčeho, co nemají čas dokončit. Rádi cestují a poznávají neznámá a vzdálená místa. Vlivem jejich skvělé přizpůsobivosti budou spokojeni všude, kam je osud zavane. Bývají rozhazovační a k finančním záležitostem by měli přistupovat poněkud opatrněji. V partnerském vztahu vyznávají právo jedince ponechat si určitou svobodu a nezávislost, proto jejich manželství končí často nezdarem.
Tito lidé se těší velmi dobrému zdraví a jsou přesvědčeni o své vytrvalosti a síle. Často "laškují" s alkoholem či jinými drogami a neuvědomují si, že u nich snadněji, než u jiných lidí, může vzniknout závislost. ženy mívají často problémy s nemocemi zasahujícími pohlavní orgány.
=== === ===
Znamení Pes a Opice se v tomto období nachází na císařových nohou.
--- --- ---
Lidé, jejichž znamení se nachází na císařových nohou, jsou samostatní, nezávislí, průbojní a ještě velmi mladí se staví na vlastní nohy. Jejich plány jsou realistické, jsou ochotni tvrdě a dlouho pracovat, aby dosáhli svých cílů. Jsou přemýšliví, překypují nápady a zajímají se o široký okruh činností. Mají prchlivou povahu, a ačkoliv jejich výbuchy vzteku rychle pominou, měli by se více ovládat. V návalu emocí často říkají věci, které je potom mrzí a které jim zbytečně komplikují život. Kolem sebe mívají skupinku velmi dobrých přátel a k těm, které mají rádi, jsou velice štědří. Ke svému životu nutně potřebují upřímnou lásku. Jsou tolerantní, oddaní a věrní.
Tito lidé se těší poměrně dobrému zdraví. Přesto někdy trpí nemocemi, které si způsobují sami a podléhají vážným stavům deprese.

Harmonizace čaker

20. března 2010 v 18:13 Magie
Meditace pomocí barev
Možnost jak používat barvy "vnitřně" , vyžaduje schopnost vizualizace - znamená to, že si vytvoříme svojí duchovní silou vnitřní obraz. K meditaci na barvy a čakry se pohodlně posadíme tak, aby páteř byla rovná, zavřeme oči a vnitřně se uklidníme. Dech je klidný a pravidelný. Když přijdou nějaké myšlenky, věnujte jim pozornost a nechte je odplynout.
Teď veďte vaši pozornost do oblasti první čakry, která se otevírá směrem dolů na spodním konci páteře. Tam nechte vzniknout malou červenou jiskru, která se bude postupně zvětšovat a zvětšovat, až se pomalu rozvine do svítící červené světelné koule. To může trvat minutu i déle, čím déle můžeme tento obraz udržet, tím větší je účinek tohoto cvičení. Když se bude zdát, že obraz slábne, nechte ho svým duchovním okem obnovit, bez snahy a bez násilí. Dejte na vnitřní pocit, obvykle poznáte kdy to stačí. Běžně to stačí dvě až tři minuty vizualizace. Čakry chceme harmonizovat, ne přeplnit.
Nyní obraťte pozornost ke své druhé čakře, která se nachází asi šířku dlaně pod pupkem. Také tady vytvořte kouli, ale v barvě oranžové. Opět se pokuste vnímat co nejzřetelněji kouli a nechat ji působit co nejdéle.
Až budete mít pocit že to stačí, přejděte pomalu k dalšímu centru, čakře solar-plexu, asi dva prsty nad pupkem. Tady byste měli vytvořit kouli v barvě zlatožluté. Po několika minutách působení koule, pomalu přejděte k čakře srdce.
Čakra srdce vyžaduje kouli dvousvětelnou - dvoubarevnou, uvnitř růžová a na kraji zářící jasně zelená barva.Vnímejte tyto barvy velmi pozorně - ponořte se do její krásy než ve vás vznikne pocit spokojenosti a radostného očekávání.
Nyní pokračujte dál, trochu výš na oblast krční čakry, vizualizujte kouli v barvě zářící světle modré. Ani tady o nic neusilujte, pouze se řiďte svým vnitřním pocitem, aby jste se při tomto dobře cítili a uvolnili.
Nyní pokračujte až na šestou čakru, ta má barvu indigově modrou.. Také tady nejdřív vytvořte malý bod, který se vyvine ve světelnou zářící kouli. Chvíli nechte kouli působit - až do té doby než si budete myslet, že vám to stačí.
Potom pokračujte ke korunní čakře, která je v barvě fialové a zlaté. Vizualizujte barevný bod na nejvyšším bodě uprostřed hlavy a také tady se z malého bodu vyvine velká koule - v barvě fialové se zlatou září. Je to krásný povznášející pocit, být ozářena světelnou korunou. Necháme zářit její paprsky daleko do prostoru, kde se rozplynou.
Potom co jste rozzářili všech sedm čaker, setvejte ještě chvíli v klidu a pak pomalu otevřete oči. Meditace by měla trvat asi dvacet minut.
Meditace navodí harmonii, klid a vyrovnání, zjistíte, že jste plni radosti ze života a stojíte pevně na zemi. Jste pánem svého fyzického já. Cvičení můžete opakovat i dvakrát denně.

Působení polodrahokamů

Drahokamy jsou k ovlivňování čaker obzvláště vhodné. Vznikaly milióny let v zemi. Ve své záři jsou nositely světla v jeho nejpřirozenějších barvách a prostředníky kosmických energií. Když máte ve své blízkosti nějaký drahokam, vzniká ve vás jemná rezonance s jeho vibracemi. Universální síly a jeho vlastnosti, které ve vás dřímají nebo jsou blokovány nebo byly poškozeny, odpovídají na vibrace drahokamů a tím probouzejí a ve své původní podobě oživují.
Před použitím by měli být kameny očistěny, protože nám dávají sílu, ale také přijímají škodlivé látky z fyzického těla a negativní vibrace z éterického těla a z okolí - tímto způsobem vás ochraňují a očišťují. Mnohé kameny se přitom zabarvují nebo i pukají, v takovém případě by se neměly už používat.
K očištění kamenů se používá voda a mořská sůl. K rychlému očištění stačí , kdy je na minutu nebo dvě podržíte pod tekoucí vodou. Pro důkladné očištění nechte ležet kameny přes noc ve vodě s mořskou solí nebo je můžete zahrabat pouze do mořské soli. Jednou použitou sůl nepoužívejte, ale zahrabejte ji do země nebo ji vhoďte do wc a spláchněte.Čištění a nabíjení kamenů by se mělo čas od času opakovat. Zvláště po nemoci.
Nyní si můžete zapálit vonnou tyčinku a pustit meditační hudbu, pokud máte chuť. Najděte si místo, na kterém můžete pohodlně ležet, a kde nebudete tak půl hodiny nikým rušeni. Lehněte si uvolněně na záda s nohama u sebe.Nejlepší je, když budou ležet kameny na nahém těle.
Kámen pro první čakru můžete položit mezi nohy do rozkroku, přímo na hráz. Kámen pro druhou čakru položte na horní kranici ochlupení. Kámen pro třetí čakru dva prsty nad pupkem. Kámen pro čakru srdce dejte na úroveň srdce, doprostřed hrudníku. Pokuď chcete můžete dát jeden zelený a druhý růžový. Na čakru krku můžete také položit dva kameny, pokud to tak cítíte. První do krční jamky a druhý pod krk do týla. Kámen pro šestou čakru, položte pod kořen nosu mezi obočí. Poslední kámen položte pro korunní čakru těsně nad hlavu. Je -li zašpičatělý špičku směrem k hlavě.
Leží-li kameny na svých místech, položte ruce podél těla, zavřete oči a pozorujte vnitřně, jak do vás prodí energie.Neposuzujte ani neanalizujte zážitky při působení polodrahokamů. Síla polodrahokamů podporuje samouzdravovací sílu. Nepotlačujte žádné pocity, ale ani je neposilujte. Máte-li pocit, že některá čakra potřebuje zvlášť očistit, podpořte působení kamene křišťálem.
Další zintenzivnění můžete provést, dáte-li do každé ruky křišťál, zapojíte tak i čakry rukou. Krystal v pravé ruce by měl špičkou směrovat dál ve směru ruky, krystal v levé ruce by naopak měl mířit směrem k paži.
K první čakře jsou přiřazeny všechny kameny v barvě červené - rubín, hematit, krvavý jaspis, granát červený korál, achát,....
K druhé čakře jsou přiřazeny všechny kameny v barvě oranžové nebo mléčné - karneol, měsíční kámen,....
K třetí čakře jsou přiřazeny všechny kameny v barvě žluté, zlaté - tygří oko, jantar, topas, citrín,....
Ke čtvrté čakře jsou přiřazeny kameny v barvě zelené, růžové - růženín, jaspis, turmalín, kuncit, smaragd, nefrit, avanturin,....
K páté čakře jsou přiřezeny kameny v barvě modré, stříbrné, zelenavě modré - akvamarín, tyrkys, chalcedon,.....
K šesté čakře jsou přiřazeny kameny v barvě - tmavě modré, fialové, žlutavé odstíny - tmavě modrý safír, sodalit, lapis lazuli,.....
K sedmé čakře jsou přiřazeny kameny v barvě bílé, fialové, zlatavé - ametyst, křišťál,.....
Tělesná cvičení k odstranění blokád energie
1. cvičení - kontrakce první čakry
Kontrační cvičení k uvolnění blokované energie v čakrách pochází ze strarého indického vědění jogínských tradic. Při cvičeních je nejlepší ležet na zemi nebo sedět na podlaze s rovnou pátěří v lotosovém sedu nebo na patách. Zavřeme oči a zklidníme se. Náš nádech je klidný a uvolněný. Můžeme si při tom počítat od deseti do nuly, přitom při každém čísle klesá hloubka k dokonalému uvolnění.
Volně vydechneme a pak se pokusíme stáhnout co největší silou břicho dovnitř do spodní oblasti pánve. Nejprve tlačíme řitní a hýžďové svalstvo k sobě a vtahujeme ho dovnitř těla, jako bychom chtěli zabránit vyprázdnění střev. Pak podobným způsobem co nejvíce vtáhneme pohlavní orgány. Nakonec se pokusíme ještě podbřišek v oblasti pupku vtáhnout co nejvíce směrem k páteři. Tento poslední krok cvičení podporuje obě příchozí kontrakce, protože konečník a pohlavní orgány jsou tak vtahovány zároveň dozadu a vzhůru.
Dosáhli jsme teď stavu maximální kontrakce břicha a pokusíme se ho několik vteřin udržet, než se znovu zcela uvolníme a vrátíme do výchozí situace. Po několika vteřinách klidu provedeme tento cvik v jeho třech postupných krocích znovu a udržíme opět stažení v celé pánevní oblasti po několik vteřin - potom se opět uvolníme.
Celé cvičení pak uděláme ještě potřetí. Potom si dopřejeme několik minut odpočinku, přitom setrváme s naším vědomím v místech předchozí kontrakce. Tento cvik uvolňuje především blokády v první a druhé čakře a povzbuzuje sílu kundalíní. Vzniklý pocit energie nebo tepla je žádoucí a normální.
2.cvičení - kontrakce bránice
Setrváme i nadále v našem uvolněném vnitřním stavu klidu a míru. Dech je klidný a pravidelný. S výdechem se nyní pokusíme vtáhnout bránici nahoru směrem k hrudníku. Přitom jsou zároveň orgány z horní části břicha tlačeny dozadu směrem k páteři. Také toto silné stažení se pokusíme několik vteřin udržet. Pak se na několik vteřin uvolníme a opakujeme toto cvičení ještě dvakrát.
V následující chvíli klidu setrváme opět s naší pozorností ještě v této oblasti. Obvykle tady pociťujeme lehké až silné svědění nebo mravenčení. Někdo poci´tuje teplo až horko. Tuto reakci vyvolává energetizování čakry solar-plexu. Část uvolnění energie při tom stoupá vzhůru ke čtvrté čakře, která se tímto cvičením také aktivuje. Rozšíří se pocit hluboké vntřní spokojenosti. Zůstaneme úplně uvolnění. Po několika minutách klidu přejdeme ke třetímu cvičení.
3.cvičení - kontrakce krku
Při tomto cvičení nadechujeme nosem a zkoušíme z naší uvolnění polohy vtáhnout popř. stlačit zároveň týla bradu směrem k tělu. Přitom ramena tlačíme nahoru, takže se krk zkracuje. Toto napětí držíme několik vteřin, přičemž se kontrakce zkracuje na náš týl. Potom se opět zcela uvolníme. Po několika vteřinách opakujeme celé cvičení a uvolnění ještě dvakrát. Toto třetí cvičení uvolňuje energie zadržené v krční čakře a pročišťuje tento důležitý kanál, spojující hlavu a srdce. Když tudy energie protéká cítíme silní žhnutí v týlu a horní části ramen, doporovázené pocitem síly.
Po postupném provádění těchto tří cvičení se budete okamžitě cítit výrazně lépe. Cvičení se provádí 2x denně ráno a večer

Drahé kameny

20. března 2010 v 18:12 Magie
Pokud si položíme otázku, KDE se vlastně vzal zájem lidí o drahokamy a polodrahokamy, nemusíme brát na učebnici psychologie. Kameny jsou totiž prostě krásné… Dokonce i neopracované upoutají oko, ostatně, takřka všichni máme někde uloženou vzpomínku na dětskou hru s barevnými oblázky a většině z nás se doma povalují nějaké kamínky sebrané na cestách. Proč je vlastně sbíráme? Protože kameny jsou příjemné,ale i mocné dokáží přinášet lásku, štěstí, zdraví, harmonii, vyrovnanost, sílu, duševní rovnováhu, dokáží nám pomáhat při řešení problému,.....


Co udělat před použitím polodrahokamů
Před použitím by se měly kameny očistit, protože vám nejen dávají sílu, ale i do sebe čerpají škodlivé látky z fyzického těla a negativní vibrace z éterického těla a z okolí. Mnohé kameny se přitom zabarví ale i pukají. V takovém případě by neměly být dále užívány a pokud je navratíte zpět do země, můžete po nějaké době se zkusit přesvědčit, zda se kamenu nevrátila původní barva a průzračnost. Pokud budete používat neočištěný kámen, může se stát, že do sebe nasajete negativní vibrace všech lidí, kteří přišli s kamenem do kontaktu.
K očištění polodrahokamů můžete použit vodu a mořskou sůl.
Několik krátkých návodů na očištění .
I. K rychlému očištění stačí když kámen držíte minutu či dvě pod tekoucí vodou , v ideálním případě v pramenité vodě ale v nouzi postačí i vodovod .
II. Pro důkladné očištění nechte kameny přes noc ležet ve vodě s rozpuštěnou mořskou solí. Další možnost je "zahrabat" kámen přes noc do mořské soli. použitou sůl a vodu už k ničemu nepoužívejte a vyhoďte.Po očištění by se kameny měly nechat ležet několik hodin na slunečním svitu .
Kameny je důležité pravidelně čistit nejméně 2-3 krát ročně. Po nemoci či velké zátěži je dobré vyčistit kámen pod tekoucí vodou a opět nabít energií Slunce nebo Měsíce.
.
_____________________________________________________________________
ACHÁT
Použití: síla, odvaha, léčení, ochrana, důvěra, porod, úspěch
Užití: Používá v kouzlech a magických rituálech, které se týkají síly, odvahy, ochrany .Achát se s úspěchem užívá v kouzlech lásky. Je považován za ochránce před uhranutím a posedlostí ďáblem. Propůjčuje nám vyrovnanost a chrání nás před nežádoucími vlivy.Tímto způsobem posiluje sebeúctu a dává schopnost rozumět vlastnímu tělu i cit pro skryté myšlenky v nás samých i v ostatních lidech. Pomáhá při nevyrovnané psychice a některá psychická onemocnění dovede potlačit. Podle některých pramenů se mu připisuje schopnost přitahovat dědictví a upozorňovat na skryté poklady.Je využíván při léčení bolestí hlavy a kožních nemocí. Odstraňuje apatii. Má příznivé účinky proti skleróze.
AKVAMARÍN
Použití: kámen štěstí a dobré pohody,ma lečivé účinky. Barva je zelená, modrozelená nebo světle modrá. Odstraňuje strach a stres a rozvíjí odvahu. Ovlivňuje krční čakru a je spojován s planetou Merkur.Je kámen mystiků a hledání upřímného. Pomáhá zachovávat čistotu mysli a nevinnost, daruje tak vnitřní svobodu. Je vhodný k meditaci. V centru krční čakry má vlastnost odstraňovat navrstvené blokády tvořené nečistými myšlenkami, podporuje léčbu dýchacích cest, sliznice a plic, tlumí kašel, astmatma a průběh černého kašle a záškrtu. Výborně pomáhá vyjádřit naše myšlenky.Jako elixír podporuje komunikaci. Jeho vibrace pomáhají rozšiřovat rozsah vnímání toho, co se kolem děje a toho, jak správně s okolním světem komunikovat. Pomáhá navodit hluboké vnitřní uvolnění.
AMAZONIT
Použití: Tento modrozelený kámen používají s úpěchem hlavně hazardní hráči, aby přivábili peněžní štěstí. Používá jej také každý, kdo chce úspěch.


AMETYST
Planeta: Jupiter, Neptun
Element: voda
Použití : sny, léčení, psychika, klid, láska, ochrana před zloději, odvaha, štěstí
Magické užití: ochraňuje proti kouzlům a čarodějnictví, je-li vyryt do podoby Měsíce a Slunce a nošen na krku. Je-li vložen pod polštář, navozuje příjemné sny. Vyvolává klidný spánek a příjemné, léčivé a věštecké sny. Tiší strach, posiluje naděje. Zahání pocit viny a sebeobelhávání . Pomáhá v boji proti závislostem, jako je alkoholismus, a poskytuje dobrý úsudek. Uklidňuje citové bouře, přidává odvahu a je dobrým amuletem pro cestovatele. Chrání před zloději, zraněním, nemocí a nebezpečím. Ametyst je kámen duchovní, nosí se během rozjímání nebo bývá umístěn na meditačních oltářích. Můžeme je mít také uloženy u svých tarotových karet, run či mincí I-ťing, aby tak zvýšil jejich vnitřní energii.

AVENTURÍN
Planeta: Merkur
Element: vzduch
Použití : duchovní síly, zrak, klid, léčení, štěstí
Aventurín se nosí k posílení zraku. Dále se používá v kouzlech
ke zvýšení vnímavosti, k pozvednutí inteligence. Využívá se také v magii hazardních her a je populárním hráčským talismanem. Aventurín se také používá v magii přitahování peněz.Jeho zelená barva má uklidňující účinky a urychluje léčení. Je to také kámen štěstí.

AZURIT
Planeta: Venuše
Element: voda
Použití : psychika, sny, věštění, léčení
V magii využíván ke zvyšování psychických sil. Pod polštář se vkládá pro přivolání věšteckých snů. Azurit patří k nejmocnějším kamenům. Symbolizuje vědění a moudrost, spirituální vnímavost, intuitivní schopnost, jasnovidnost a senzibilitu. Je kamenem meditace. Aktivuje vnitřní vnímavost k potřebám duše a duchovního poznání a jasnovidnost.Otevírá bránu k duchovnímu spojení a odstraňuje zábrany na duchovní cestě. Pomáhá rozpoznat a duchovně zpracovat vize i sny. V čelní čakře otevírá bránu duchovnímu spojení našeho pravého já s božským v srdci, s čistou, všezahrnující láskou. Nabádá nás nehledat usilovně pravdu, neboť právě toto úsilí by nás od ní, prosté skutečnosti, která v nás stále je, naopak vzdalovalo. Pracovat na sobě a přitom nechat věcem volný průběh, oprostit se od chtění, vášní a připoutanosti, neboť žijeme-li v trvalém míru duše, cítíme kolem sebe jen lásku a harmonii. Dodává sílu a je vhodný při zotavování poškozených a zraněných orgánů. Zklidňuje nervový systém. Čistí krev, podporuje intuici a psychické schopnosti.
CITRÍN
Planeta: Slunce
Element: oheň
Použití: proti nočním můrám, ochrana , meditace , lečí
Rozvíjí intelektuální tvůrčí schopnosti a pomáhá nalézt řešení při začátcích projektů. Dodává energii, pomáhá při depresi, nervozitě a únavě. Podporuje imunitní systém organismu. Naši předci přisuzovali citrínu schopnost učinit svého majitele milým a oblíbeným. Povzbuzuje k duchovním aktivitám. Podporuje tvořivost a schopnost komunikace, potlačuje snahy po sebepoškozování. Dovádí člověka k harmonizaci astrálního, mentálního, spirituálního a emočního světa v něm. Je doporučován při chorobách srdce a oběhového systému, ledvin, jater a svalů. Symbolizuje nejen moudrost a vnitřní klid, ale dává i pocit zdraví, tepla a svěžesti. Jeho silný účinek na poruchy zažívacího ústrojí, cukrovku a na očištění střevního traktu od jedovatých látek. Má vliv na čistotu pleti. Zlepšuje elektromagnetické pole těla. Přináší nerušený spánek.Je vhodný při zánětech slepého střeva. Uchovávaný v peněžence pomáhá hromadit a uchovat si bohatství. Je to jeden z nejlepších kamenů pro snižování váhy.
FLUORIT
Použití : mentální síly
Nemá dlouhou historii magického užití. Jeho vlivy se dnes teprve objevují.
Fluorit pracuje s vědomím . Je užitečný v posilování myšlenek. Potlačuje silné emoce a urovnává myšlení, zabraňuje zoufalství, vzteku a potlačuje deprese. Je také výborným pohlcovačem negativní energie. Nalézá se v mnoha barevných odstínech. Používá se v elixírech pro svůj příznivý účinek na kosti a zuby. Uvolňuje negativitu a emoční blokády. Může zpomalit růst rakovinových nádorů. Je vhodný pro meditaci a ovlivňuje čelní čakru. Podporuje rozvoj našeho ducha tím, že získá schopnost rozpoznávat úplnou pravdu , odtud jeho další název "kámen géniů". Zušlechťuje vibrace našich mozkových buněk a umožňuje našemu duchovnu přístup a styk s jemnými, vyššími rovinami skutečnosti. Pomáhá nám vnímat i chápat energie skryté pod povrchem vnějších jevů. Pod jeho vlivem se stanou naše intuitivní vědomosti jasnými a pochopitelnými. Napomáhá k tvorbě dokonalého těla, proto by měl být nošen především dětmi.
GRANÁT
Planeta: Mars
Element: oheň
Použití : léčení, ochrana, síla vůle, sebedůvěra , úspěch, léčí pohlavní orgány
Je kámen ohně, vášně, ale i čistoty srdce. Dodává životní energii, burcuje k činnosti jakéhokoli druhu, probouzí v nás aktivitu sexuální, ale i obecnou, a podporuje naše nadšení a vytrvalost. Posiluje naši vůli, sebedůvěru a v krizových situacích zmírňuje depresi. Obecně je především znám jako kámen lásky. V rovině fyzické dodává našemu organismu sílu k regeneraci, k obnově buněk, podporuje tvorbu červených krvinek a upravuje krevní tlak. Červené granáty se používají jako náhrada rubínu. Pomáhá zastavit krvácení, povzbuzuje vitalitu a působí jako sexuální stimulátor. Upravuje hormonální a sexuální poruchy a podporuje fantazii. Léčí srdce, krevní oběh, mozek, játra. Je vhodný i pro děti .Odbourává iluze.
HEMATIT
Planeta: Saturn
Element: oheň
Použití : léčení
Byl používán jako zastavovač krvácení. Napomáhá tvorbě bílých krvinek a posiluje paměť. Působí na prokrvení ledvin. Dodnes se hematit doporučuje při tachykardii srdce, lýtkové křeči, strnutí šíje, bolesti zad, onemocnění sleziny a proti nespavosti. Dodává pevnost a sílu organismu. V obdobích, kdy je tělo fyzicky i duševně přetíženo, lze použít při překonávání pocitu nejistoty a beznaděje. Pomáhá v rekonvalescenci po nemoci. Po nemoci podporuje uzdravení a má vliv na tvorbu krve.Čarodějnice jej používají ke kresbě magických kruhů a znaků. Vyvažuje jin-jang, a ovlivňuje krční a základní čakru.
CHALCEDON
Planeta: Měsíc
Element: voda
Použití: klid, proti podrážděnosti, podporuje sebevyjádření
Už od pradávna je chalcedon považován za kámen řečníků. Kdo na něj dýchne a dotkne se ho jazykem, bude prý nadán darem výřečnosti.Držený v ruce nebo nošený na řetízku na krku podporuje živost, vytříbenost a harmonii našeho projevu a pomáhá nám překonat zábrany v řeči. V Tibetu platí bílý chalcedon za symbol bílého čistého květu lotosu. Vyvolává v nás schopnosti léčit. Z těchto důvodů se nosil chalcedon již před několika tisíci lety jako talisman proti stavům slabosti, zádumčivosti a nespokojenosti. Chalcedon pověšený na krku znamená sílu a moudrost. Zklidňuje a vyrovnává mysl, přepjaté nervy a zeslabuje stav beznaděje . Tlumí vzrušení. podporuje tvorbu mléka u kojících matek, zastavuje krvácení a usnadňuje porod.

DIAMANT

Planeta: Slunce
Element: oheň
Použití : spiritualita, sexuální dysfunkce, ochrana, odvaha, klid, smíření, léčení, síla
Legenda praví, že Evropané poprvé "objevili" diamanty u šamana. Takže je pravděpodobné, že je africký šaman používal stejně jako šamani v jiných částech světa používají krystaly křišťálu. Kámen byl a stále je ceněn pro svůj spektrální žár.Je symbol pevnosti, nebojácnosti a ohně, symbol poznání a dokonalosti . Očišťuje myšlenky a staví barieru proti negativním proudům energie kolem nás. Používá se proti všem nemocem a zraněním - kašel, hleny, lymfatický systém, bolesti zubů, nespavost, křeče. Zastavuje koktání. Jako amulet zabraňuje skleróze, odstraňuje sexuální potíže a přitahuje druhé pohlaví. Zesílí jakoukoliv energii, která je v těle. Zlepšuje vnímání, pohlavní orgány, imunitní systém a může také výborně pomáhat při nemocech, jako je AIDS, rakovina a cukrovka. Můžeme nahradit zirkonem.
CHRYZOPAS
Planeta: Venuše
Element: země
Použití : radost, štěstí, úspěch, přátelství, ochrana, léčení
Zklidňuje nejistoty, obavy a beznaděje, projasňuje zdánlivě neřešitelné a spletité problémy.Hluboká traumata, která léta leží v našem podvědomí jako těžký kámen se pod jeho vlivem rozplynou jako ošklivý sen, když z něj procitneme. V duchovní rovině přináší trvalý pocit jednoty s celkem, důvěru v Boží vedení a lásku, pomáhá nám trpělivě snášet i všechnu bolest a příkoří, neboť s jeho pomocí prohlédneme a poznáme, že vše má nějaký vyšší, i když nám dosud neznámý smysl. Posiluje vytrvalost v hledání pravdy, pravého smyslu života, aniž propadneme fanatickému úsilí dobrat se těchto vyšších principů za každou cenu. Pomáhá nám najít sebe sama, věřit si, hledat jistotu a odpovědi na otázky především ve vlastním nitru a příliš se nespoléhat na vnější pomoc harmonizuje, zklidňuje neklidné duše, projasňuje zdánlivě spletité problémy a vynáší do vědomí a podvědomí zasutá traumata. Pomáhá při očních potížích, dně, epilepsii, vyrovnává srdeční rytmy a je dobrou prevencí proti senilitě.
JADEIT

Planeta: Venuše
Element: voda
Použití: láska, léčení, dlouhověkost, moudrost, ochrana, zahradničení, prosperita, peníze. Kámen přitahující lásku. V Číně jej vybrušují do tvaru motýla, aby přivolal lásku. Dává se také často jako zásnubní dárek.
Uklidňující barva jadeitu má také léčivé účinky. Pomáhá tělu k celkové regeneraci. Působí především na ledviny, srdce a žaludek. Je výborný také jako prevence před nemocemi a zdravotními problémy. Pro nabytí moudrosti se nosí na sobě či u seba, nebo přikládá k třetímu oku. Jadeit posiluje mentální schopnosti a napomáhá dedukci. Je kámen ochranný. Chrání před neštěstím a nehodami. Pokládá se na oltář spolu s fialovými svíčkami nebo se nosí během provádění obranné magie.Kámen lásky, klidu a harmonie. V citovém životě přináší mír, harmonii, tichou radost, pochopení, ohleduplnost vycházející z hloubi naší duše. podporuje imunitní systém organismu, léčí ledvinové nemocí a choroby, upravuje špatnou filtraci a odvodnění těla. Zmírňuje průběh chřipkových onemocnění, bolesti hlavy a migrény. Je znám po celém orientu pro svůj blahodárný vliv na plodnost. Jeho zelená barva snižuje horečku. Vyrovnává srdce a emoce.Pod jeho vlivem můžeme objevit a prožít krásu ve všech formách a projevech. Činí nás schopnými vcítit se do druhých tak, abychom mohli vždy ze svého srdce dát to pravé a v pravý okamžik. Při neklidu a při neúnavnosti odstraňuje křečovitost a dodává tělu pocit blahé, klidné spokojenosti. Věřilo se, že léčí choroby ledvin. Parapsychologové tvrdí, že usnadňuje rozpomenutí na minulé existence. Usnadňuje mezilidskou komunikaci, napomáhá vědomí vyšších rovin bytí, je symbolem boží lásky. Používá se jako náhražka smaragdu. Je kamenem dobrého materiálního zabezpečení. Zabraňuje únavě, prodlužuje život a zabraňuje rozkladu těla po smrti.
JANTAR
Planeta: Slunce
Použití: štěstí, léčení, síla, ochrana, krása, láska
Není to kámen, ale zkamenělá pryskyřice jehličnatých stromů .Často obsahuje kousky hmyzu či rostlin. Protože je jantar zkamenělinou, spojuje se s časem, koloběhem života a dlouhověkostí. Jantar lze používat skoro pro všechny magická kouzla nebo rituály.Jantarové náhrdelníky chrání svého nositele. Je to mocný amulet proti negativní magii a je obzvláště účinný při ochraně dětí.Čarodějky, vědmy a šamani nosí jantarové korálky k posílení svých kouzel. Větší kus jantaru umístěný na oltáři zvyšuje účinnost kouzel a magie. Jantar se nosí k pozvednutí krásy a přitažlivosti, osamělým přitahuje přátele a podněcuje štěstí. Je vysoce senzitivní a magnetický. Nosí se k přivábení lásky a k zvýšení prožitku člověka z příjemných aktivit, včetně sexu. Malé kousky se přidávají do bylinných směsí přitahujících lásku, nebo se nosí poblíž srdce k přivábení partnera. Jantar je také důležitý z hlediska léčitelství. Nosí se jako obecný ochránce zdraví a ke zmírnění nebo vyléčení nemoci. Nosí se k ochraně nebo úlevě před křečemi, hluchotou, šílenstvím, bolestí v krku, bolení v uších, bolestí hlavy, zubů, astmatem, revmatismem, zažívacími potížemi a téměř všemi vnitřními onemocněními. Nosí se ke zvýšení síly, pro obchodní úspěchy nebo k podněcování přívalu peněz vstříc mágovi. Hraje svou roli také v kouzlech vábení, jako jsou rituály pro přivolání lásky, peněz, síly a úspěchu.Špetka jantarového prášku přidaná do jakéhokoliv kadidla zvyšuje jeho účinnost.
JASPIS
Použití : léčení, ochrana , zdraví, krása
Vyzařuje oživující očistnou a ochrannou energii. Učí nás nezištnosti a skromnosti, daruje nám soucit, trpělivost a posiluje naši dobrou vůli. Červený druh jaspisu posiluje a oživuje tělo.
Zelený působí blahodárným, uklidňujícím způsobem. Vyrovnává vztah těla a duše a zlepšuje především naše spojení s přírodou a se Zemí. Při nedostatku železa nebo chudokrevnosti se doporučuje nosit celý náhrdelník z červených jaspisů. Podporuje chuť k jídlu , chrání před těžkými sny, užívá se při zastavení nejrůznějších krvácení a léčbě ženských chorob. Byl nošen jako talisman chránící před černou magií. Kladně ovlivňuje léčbu ledvin a močového měchýře, pomáhá při léčení ledvinového písku a kamenů, v oblasti gynekologické je účinný při nemocích vaječníků a vejcovodů, při překonávání nevolnosti v průběhu těhotenství a u porodu. Dodává tělu energii a pomáhá při vnějším a vnitřním vnímání. Pomáhá při léčení leukémie, zhoubných nádorů a jako prevence proti nim. Červený jaspis zlepšuje čich, tmavý chrání před zlobou a nenávistí.Je v mnoha barevných odstínech, které se hodí na jednotlivé čakry. O jeho pomoc můžeme poprosit při nevolnosti, chudokrevnosti (zmírňuje nedostatek železa v krvi, zvláště ve spojení s hematitem), depresích, nechutenství, ekzémech; zjasňuje mysl a pochopení. Posiluje játra a srdce.Je kamenem, který je vhodný na solar plexus, ochraňuje před negativní energií, zmírňuje neštěstí a přispívá k poznání příčin a následků karmy, provází do minulých životů a uvolňuje vzpomínky, má rád vítr a vzduch, průvan.
KARNEOL
Planeta: Slunce
Element: oheň
Použití: ochrana, klid, výřečnost, léčení, odvaha, sexuální energie
Pohlcuje vztek, žárlivost,závist a zášť. Podporuje klid a harmonii a rozptyluje deprese.Nechává volně proudit naši vitalitu, probouzí naše tvůrčí schopnosti. Povzbudivá a zároveň uklidňující síla karneolu působí blahodárně při nedostatku motivace. Zastavuje krvácení, snižuje horečku, tiší rozbouřenou krev, uklidňuje, odstraňuje trému. Posiluje zrak a pomáhá při vředových onemocněních a nemocech trávicího traktu. Využívá se při cukrovce a střevních chorobách. Utišuje zlobu, vztek a dodává trpělivost a sebedůvěru. Odstraňuje zlý vliv uhrančivého pohledu. Je kamenem harmonie a meditace. Ovlivňuje sakrální čakru a Alter major. Zvyšuje schopnost těla vstřebávat vitamíny a minerály.Řečníkovi, během jeho projevu, posiluje hlas, dodává sebedůvěru a uděluje výřečnost. Působí také proti pochybám a negativním myšlenkám.Nosíme jej jako štít, ochranný kámen proti všem, kteří nám chtějí číst naše myšlenky, proti energetickýmvampírům.Karneol posiluje astrální vidění a nosí se do postele, aby zabránil nočním můrám.
Posiluje také sexuální touhu.


KORÁL
Element: voda
Použití : léčení, regulace menstruace, ochrana, klid,
Talisman proti uřknutí a očarování K léčení se používají se korály pěkně tmavě červené barvy. Korálové náhrdelníky se doporučují proti uřknutí, léčí rány a vředy, osvěžují paměť a odstraňují nadbytečný tělesný tuk. Používá se při kolikové příhodě v době menstruace. Vyvažuje příjem minerálů do těla, léčí záněty a otoky, je dobrý na krev. Přináší stabilitu, zvýšení sexuality, otevírá srdce a napomáhá sebevyjádření.
KŘIŠŤÁL
Použití : ochrana, léčení, síla
Používá se především k věštění, nejznámější jsou křišťálové koule.
Je výborný pro výrobu kyvadel.Nosí se pro pozvednutí mysli.,. Zajišťuje také klidný spánek.V léčení se používá pro všeobecné zdraví. Tiší bolesti hlavy, zubů a snižuje horečku. Potíráním postiženýchmíst křišťálem přináší úlevu od bolesti.
V kouzlení se křišťálový krystal používá jako zesilovač. Při rituálech se nosí u sebe nebo pokládá na oltář. Velmi dobré je použití na utvoření magického kruhu . Pro rituály, meditaci či všeobecnou magii se krystaly rozestavují tak, aby hrot směřoval dovnitř. Používají se pro obranu a ochranu. Krystaly rozmístěné do tvaru spirály slouží jako ohniskový bod při meditaci.
RŮŽENÍN
Používá se k povzbuzení lásky a "otevření srdeční čakry". Podporuje klid, radost a věrnost v navázaných vztazích a k uzdravování .
Je symbolem lásky a krásy a také je dává .Probouzí něžnosti, mírnost, přátelství a nesobeckou lásku. Pomáhá nesmělým projevit skrývané pocity a otevře srdci a smyslům vše, co krásného nás obklopuje. Probouzí v nás citlivost a vnímavost pro umění, oživí v nás fantazii, inspiraci a duševní tvořivost. Učí nás trpělivosti při řešení problémů. Rány srdce, které vznikly tvrdostí, hrubostí, odmítnutím nebo nevšímavosti našich bližních v průběhu našeho života, se pod jeho ochranou zacelí. Dává sílu odpouštět - nám samotným i ostatním a učí sebelásce. Je kamenem lásky a lidského tepla, univerzální léčivý kámen, dodávající životní energii, zejména starým lidem.. Oživuje fantazii a tvůrčí myšlení. Moderní prameny zdůrazňují pozitivní účinek u chorob ledvin, srdce, jater, plic a genitálií, též u důležitých center vegetativního nervového systému. Výborný vliv má na poruchy plodnosti mužů. Příznivě ovlivňuje stavy úzkosti a neurotické potíže. Doporučuje se při rekonvalescenci a odstraňuje škodlivé látky a přebytečné tekutiny z těla. Je velmi vhodný pro děti. Ovlivňuje čakry solar-plexu, základní a srdeční. Odstraňuje apatii, pomáhá při dlouhodobých nemocích, uklidňuje a posiluje srdeční činnost, pomáhá při psychosomatických poruchách. Pomáhá při střevních chorobách. Léčí infekce močové trubice. Odbourává strach, zlost, nelibost, pocit viny. Ochlazuje a zklidňuje. Používá se při přípravě nápojů, , kouzel a amuletů na lásku.
ZÁHNĚDA

Zlepšuje náladu a je to také uzemňovací kámen. Vstřebává deprese a jiné negativní emoce.
Je doporučována v terapii intoxikací, zejména pak při infekčních chorobách a při terapii jejich následků. Má prý také dobrý vliv jako prevence proti následkům ozáření. Odstraňuje nervozitu, posiluje schopnost koncentrace , pomáhá dosáhnout harmonii, opustit a oželet vše, co nás zatěžujeZmírňuje bolesti, pomáhá při infekčních nemocích a rakovině. Posiluje krevní oběh.
LAPIS LAZULI

Planeta: Venuše
Element: voda
Použití: léčení, radost, láska, věrnost, psychika, ochrana, odvaha
Používá se v léčení, má uklidňující účinky. Prostým dotekem na tělo zlepšuje mentální,fyzickou, psychickou a emocionální kondici. Používá se ke zmírnění horeček a při krevních obtížích. Probouzí lásku, pocit krásy, idealismus, citlivost, telepatii, vnímavost, pocit jistoty a bezpečí. Pomáhá proti otokům a při zánětech, poruchách funkcí žláz s vnitřní sekrecí, při nemocích hrdla, alergii, zánětech jícnu, průdušek, snižuje horečku. Posiluje lymfatický systém, pomáhá žlázám s vnitřní sekrecí. Dodává sílu vyjadřování myšlenek a všech druhů komunikace. Odstraňuje depresi a stesk. Je doporučován pro meditaci, mantrická cvičení a telepatii. Ovlivňuje čelní a krční čakru.
MALACHIT
Planeta: Venuše
Element: země
Použití: síla, ochrana, láska, klid, obchodní úspěchy
Má schopnost propůjčovat energii. Proto je velice používaný během magických obřadů. Používá se v ochranné magii, chrání před negativní energií a fyzickým ohrožením, dále také v kouzlech lásky k přivolání partnera. Zvyšuje vytrvalost a dodává energii - je symbolem kreativity a změny, současně i zemitých vlastností. Učí trpělivosti, odpovědnosti, vyrovnanosti, s klidem přijímat i zlo a zklamání, neúspěch, nepřízeň osudu. Přispívá k hojivému procesu při oslabení zraku, při astmatických potížích, kolikách, otravách, menstruačních bolestech, zánětech a revmatismu. Pomáhá mužům získat sexuální sílu. Odstraňuje škodlivé látky z těla a omezuje růst tukové tkáně. Je doporučován při očních, ledvinových, vředových a srdečních onemocněních. Pomáhá ovládnout výbušnost, překonávat starosti a dosáhnout úspěchu. Je ideální pro děti, protože je chrání před pády a zvyšuje odolnost vůči infekčním nemocím. Je vhodný pro meditaci a ovlivňuje čakru solar-plexu a srdeční.
MĚSÍČNÍ KÁMEN - ADULÁR
Planeta: Měsíc
Použití: dodává mír do ustaraných a utrápených myslí. Byl doporučován námořníkům a cestovatelům, kterým pomáhal ztišit starosti z nejistého osudu. Posiluje unikátní schopnost majitele, schopnost změnit místo bydliště, jemnost a něžnost, vzpomínky. Kromě toho reguluje zatížení a reguluje příliš sebevědomé lidi. Je velmi silný při úplňku, v té chvíli získává silný lesk. Používá se při epilepsii, ledvinových a žlučníkových kolikách. Národy starověku věřily, že se intenzita jeho lesku mění v závislosti na měsíčních fázích, které údajně také ovlivňují jeho účinky, při dorůstajícím měsíci má moc vzbuzovat náklonnost a lásku, při přibývajícím měsíci jej lze použít k věštění budoucnosti. Symbol lásky a jednoty emocí a rozumu, podporuje vnitřní vývoj. Rozvíjí ženské vlastnosti - plodnost, laskavost, soucitnost, mírnost, jemnost a probouzí intuici. podporuje lymfatický průtok, zabraňuje otokům, stimuluje epifýzu, podporuje intuici, odstraňuje blokády hlasu. Otvírá vlastní vnitřní citové bohatství. Pomáhá přijmout citlivou, vnímavou a snivou stránkou vlastní podstaty a integrovat do osobnosti. Zbavuje strachu z pocitů a působí harmonicky na citovou rovnováhu. V tělesné rovině podporuje čištění mízního systému a u žen vyváženost hormonálních procesů. Harmonizuje tekutiny ve svalech, zklidňuje mysl, dodává pocit bezpečí.
MRAMOR

Síly: ochrana, úspěch
Magické užití: Používá se v ochranných kouzlech. Oltář zhotovený z mramoru, celý nebo jen zčásti,je ideálním střediskem ochranných kouzel. Mramor se nosí k zajištění osobního úspěchu.

OBSIDIÁN
Planeta: Saturn
Element: oheň
Použití: Užívá se v ochranných rituálech, má velkou sílu. Používá se k věštění budoucnosti.
Dodává víru ve vlastní síly a schopnosti .Učí nás se oprostit od vnějších vlivů a roztáhnout křídla, ale může nám ukázat hlubiny bezmoci a vyvolat strach. Svou energií může prolomit všechny blokády ale také rozpoutat síly, které nelze zvládnout. Proto by měl být vždy nošen spolu s regulujícím křišťálem.Pomáhá zvláště při zánětech vyvolaných bakteriemi, takže je jakýmsi přírodním antibiotikem. Posiluje zažívací orgány.Aktivuje logické myšlení a dovoluje nám se soustředit na nejpodstatnější problémy našeho života. Je dobré jej mít při sobě u zkoušek a důležitých rozhodnutích.Je tak silný, že je nutno s ním zacházet velmi opatrně a používat jej zcela výjimečně.Silnou pomoc při odvracení magických útoků dává tento ochranný kámen zvyšující obranyschopnost nositele - astrální bytosti se stahují, pokud se pokoušeli nositele ohrozit, nemají šanci a jsou dost razantně odraženi.Je symbolem radikální očisty, umožňuje řešit množství zadaných úkolů, dodává víru ve vlastní schopnosti. působí preventivně proti nemocím (zejména infekčním a virovým), při zánětech, zažívacích potížích, upravuje funkci střev.


OLIVÍN
Planeta: Venuše
Element: země
Použití: peníze, ochrana, láska, štěstí, soustředění
Ochranný kámen proti zlým duchovním silám, které se nám snaží uškodit a svést nás z pravé cesty. Jako amulet přináší štěstí a úspěch v podnikání. Zvyšuje snášenlivost, pocity lásky, sexuální potenci a touhu a zlepšuje manželské vztahy. Používá se při škytavce, ženských nemocech a potížích, léčí rány způsobené kousnutím a odstraňuje toxické látky z těla. V náhrdelníku u žen udržuje pevnost a pěkný tvar poprsí. Podporuje zažívání, funkci sleziny, pomáhá při zácpě a zánětu střev, vhodný proti frigiditě, dně, revmatismu .Používá se pro ochranné účely. Odráží negativitu zpět k jejímu majiteli, a proto je často používán jako amulet.
A stejně jako všechny zelené kameny se nosí při kouzlech pro přivábení štěstí.
ONYX
Element: oheň
Použití: ochrana, obranná magie.
J E ! ochranný kámen. Používá se pro ochranu, stejně jako obranu před negativitou vědomě řízenou proti vaší osobě. Tento kámen zmírňuje deprese a odstraňuja strach z temnoty. Darovaný přináší ale nepříjemnosti a trápení.
OPÁL
Použití: astrální projekce, psychika, krása, peníze, štěstí, síla
Byl považován za tajemný kámen, který někdy přináší velké štěstí a někdy velké neštěstí. Dnes je opál pokládán za zesilovač vlastností svého nositele, a proto špatnému člověku přináší špatné a dobrému dobré. Sám signalizuje, když se mu něco nelíbí. Je kamenem pravdy, vhodný pro soustředění, podporuje uskutečňování vytyčených cílů, zvyšuje intuici, dává harmonii, přináší štěstí. pomáhá při očních potížích, leukémii a padoucnici. Podporuje látkovou výměnu, uvolňuje a ovlivňuje oblast podbřišku, má blahodárný vliv na zažívací ústrojí a funkci ledvin. Posiluje pohlavní orgány. Vyvažuje imunitu, pomáhá otevřít srdeční čakru a dosáhnout vyššího já.Pomáhá nalézt pravou lásku a léčí deprese. Je schopen na sebe stáhnout nepříznivé vlivy, ale pokud jej nosíme déle bez očištění, tak je v zesílené míře vrací. Opál probouzí dar jasnovidectví, zvyšuje talent svých majitelů. Je katalyzátorem, nikdy není v klidu. Opál obsahuje jak barvy, tak i schopnosti všech dalších kamenů. Proto může být "naprogramován" nebo nabit prakticky každým typem energie a užit v kouzlech týkajících se veškerých magických potřeb. Je ideálním k podpoře astrální projekce. Během ní se nosí jak k ochraně, tak k usnadnění celého procesu.Používá se také k vyvolání minulých inkarnací.

Pomoc lidem nouzi magií

20. března 2010 v 18:07 Magie

Aquarius - kouzlo pro pomoc lidem v nouzi

Potřeby : láhev pramenité vody( ze studánky ), skleněná nádoba, knoflík kulička ze skla
Tímto kouzlem můžete pomoc některým méně šťastným než jste vy sami, nebo budete pomáhat činnostem zasvěceným ochraně planety.
Postup:
Vyberte si nějaký projekt nebo plán, kterému by jste rádi pomohli. Vydejte se k blízké řece s lahví pramenité vody, skleněnou nádobou a skleněnými knoflíčky nebo kuličkami. U vody se zastavte a s lahví vody v ruce si co nejintenzivněji přejte, aby bylo nalezeno řešení jisté zoufalé situace. Polovinu pramenité vody vlijte do řeky a řekněte :
" každá řeka se vlévá do moře a každý oceán se vlévá do jiného. Déšť vytažený z moře padá zpátky na zem. Všichni lidé jsou bratry. Ať mé přání prolétne celým světem a dostane se k těm, kdo mají největší nouzi. "
Polibte skleněné knoflíčky nebo kuličky a vhoďte je do řeky. Zbytek vody z pramene přelijte do skleněné nádoby a vezměte si ho domů. Tam ho položte na přehledné místo a připomínejte si své dobré přání.

Gemini - kouzlo pro obnovení komunikace s dlouho ztraceným přítelem, příbuzným nebo partnerem

Pro ty, kteří ztratili cestu...
Potřeby: předměty upomínající na lidi se kterými se chcete spojit, fotka vaše a dotyčné osoby, obálka dost velká na fotky, oranžová stuha, lepicí páska
Postup:seďte klidně a zamyslete se nad svým vztahem k osobě, která vám chybí. Rozmístěte kolem sebe předměty, které vám dotyčného člověka připomínají, a vzpomeňte si, kdy jste spolu naposledy mluvili. Do obálky vložte fotku svoji a toho koho máte rádi tak, aby byly obrázky čelem k sobě. Obálku zalepte a převažte ji oranžovou stuhou. Přitom říkejte:
" Symbol vážu touto stuhou, a chci tak přivolat svou/svého ...(jméno ) z dob minulých. Ať si on/ona na mne vzpomene a poselství celým světem prolétne, aby nás spojilo v noci či ve dne. Ať už pomocí e- mailu, faxem nebo po šnekovi pošle mi svoje psaní. "
Obálku přilepte doma na okno tak, aby byla směrem k místu, kde vámi postrádaná osoba přebývá. V duchu tomuto člověku pošlete svou adresu nebo telefoní číslo. Běkem dvou týdnů se o nich dozvíte něco nového ze vzkazu, který většinou přichází zvláštní cestou. Obálku pak odlepte z okna, stuhu rozvažte, abyste kouzlo vypustili a poděkujte síle Blíženců.

Magické vejce


Potřeby: fialová svíčka, oplodněné vejce, kousek černého sametu
Postup: Získejte oplodněné vejce (to je trochu složité, ale nelze jej koupit v hypermarketu, musíte jej vzít od někoho, kdo chová slepice). Musí být čerstvé a neumyté. Když měsíc dorůstá nebo při úplňku (den si musíte vybrat podle toho, co chcete do vejce vložit za přání), zapalte fialovou svíčku, vezměte vejce do obou rukou a upřeně se dívejte na jeho špičku. Soustřeďte se a usilovně myslete na přání, které chcete do něj vložit! Myšlenky musí být razantní. Působit na vejce musíte po dobu deseti minut. Poté vezměte vejce do dlaní a zahřívejte je tak dlouho, dokud nebude mít teplotu vašeho těla. Nakonec zabalte vejce do černého sametu a uschovejte na rok tam, kde ho nikdo nenajde! Pak teprve můžete vejce vyhodit.
pondělí - rodinné vztahy, plodnost, změna, rodina, strava, žaludek, péče, opatrování, domov a vše co ho obklopuje, ztracenné předměty, problémy ve vztahu k veřejnosti.
úterý - odvaha, kuráž, bojovnost, ochrana před tělesným a duševním nebezpečím, energie, dobrodružství, síla vše překonat, obchodní duch, násilí, nehody, rozhodnost.
středa - intelekt, rozum, psaní, komunikace s ostatními, šikovnost, řeči, chápání, zloději a krádeže, vše cose píše a tiskne, nemoci, poslové, učitelé, návštěvy, psaní
čtvrtek - blahobyt, peníze, banky, uznání, sázky, hazard, obecně štěstí, církev, univerzity a jiné školy, výhry, cizinci, pojištění, zahraniční vztahy, zákon, legálnost
pátek - láska, manželství, vztahy, krása, umění, umělci, hudba, ledviny a nemoci ledvin, zásnuby, svatby, elegance, harmonie, radost, románky, mír, dohody.
sobota - karma, přesnost, trpělivost, rozhodnost, stabilita, moudrost, stáří, postavení, zodpovědnost, deprese, samota, lakota, minulost, smutek, žal, co omezuje
neděle - kariéra, ctižádostivost, páteř, srdce, vysoké postavení, síla, přátelství, zábava, arogance, štěstí, čest, majetek, sláva, peníze, finance, lidské tělo, zdraví

Jak získat sympatie


Potřeby: informace o bydlišti člověka, kterého chcete ovlivnit, muškátový oříšek, sušené květy jasmínu, růžový korál, lastury z ústřic, tyrkyrově zelené plátno nebo hedvábí
Postup: V pátek, když měsíc dorůstá, rozdrťte na prach - muškátový ořech, sušené květy jasmínu, lastury z ústřic a kousek růžového korálu, prášek musí být úplně hladký. Po celou dobu drcení musíte usilovně myslet na jeho účel. Můžete si opakovat nahlas jak má působit. Hotový prášek vložte do malého sáčku, který ušijete z přírodního materiálu ( hedvábí, plátno,..) Barva pytlíčku musí být tyrkysově zelená ( ta symbolizuje přátelství, šarm, ctižádostivost a chtění). Poté půjdete před byt či dům člověka, kterého chcete ovlivnit ve svůj prospěch a nasypete ho na jeho práh tak, aby byl ráno nucen po něm přejít, než půjde z domova. Sáček se zbytkem noste u sebe, dokud se váš záměr nesplní.

Jak ulevit příteli při nemoci


Pomocí vizualizace můžete pomoci kamarádovi, když ho sužuje nemoc. Nemůžete jej vyléčit, ale ulevit mu a dodat energii. Nemocného byste měli navštívit, protože je důležité znát prostředí, ve kterém se nachází.
Postup : V době, kdy nemocný spí, si lehněte i vy. Ležte v klidu a představujte si, že se pomalu oblékáte, obouváte a za nemocným se vydáváte. Klidným krokem jděte k jeho bytu nebo domu. Vejděte do jeho pokoje, sedněte si k němu na postel a s láskou se na něj/ni dívejte, jak spí. Pocit, jak moc si přejete, aby se uzdravil ve vás sílí. Potom ho vezměte za ruku a pohlaďte jí nebo jeho.
Láskyplně, ale energicky říkejte: "Uzdravuješ se, síly se ti navracejí. Dávám ti energii. Budeš zdravý/á silný/á!!!
Nemocného potom opusťte a vraťte se stejnou cestou jakou jste se za ním vydali. Potom si lehněte do svojí postele a snažte se usnout a nabrat novou sílu.

Vizualizace - jak přimět člověka, aby vám zavolal


Posaďte se v klidu a vizualizujte( vybavte si podobu člověka), který vám má podle vás zavolat. Chtění je málo musíte se opravdu soustředit a použít sílu vůle. Pak říkejte.
Zavolej mi, zavolej, zavolej mi, zavolej mi, zavolej mi, zavolej mi, zavolej mi..
Přitom musíte neustále myslet na podobu člověka, se kterým chcete mluvit po telefonu.

Jak získat opravdové přátelství člověka, kterého obdivujeme


Potřeby: Pruh bílého papíru deset centimetrů široký a třicet centimetrů dlouhý, láhev sektu a připravit situaci pro pozření sektu - vámi a osobou, kterou chcete ovlivnit, kousek modré stuhy, kus bílého plátna na omotání lahve.
Postup: Když měsíc dorůsta ve čtvrtek, v deset hodin dopoledne nebo v pět odpoledne koupíte láhev sektu. Doma si připravíte deset centimetrů široký a třicet centimetrů dlouhý papír bílé barvy. Na papír napíšete přání:
Nechť ke mně XY pojme maximální sympatie a uzavře se mnou trvalé přátelství. Toto si přeji já....... a podepíšete se.
Přání si můžete ještě zformulovat podle svých představ, ale nesmíte se zapomenout podepsat celým svým jménem. Papír potom omotejte kolem lahve tak, aby byl nápis na skle a vše upevněte modrou stužkou. Potom ji zabalte do bílého plátna a uložte na tři týdny do tmy, kde na ni nebude nikdo sahat! Po třech týdnech, opět ve čtvrtek, láhev vyndejte. Potom musíte navodit situaci, tak, aby jste ji vypili pouze ve dvou. Po sedmi dnech ztrácí láhev kouzlo, a vy musíte celý postup opakovat.Rozmarýnová harmonie


Když čekáte doma hosty, nechte v jednom rohu místnosti hořet vykuřovací směs z dřevěného uhlí a dejte na ni rozmarýn. To vytváří vřelé přátelské vztahy.

Planety a rostliny


Toto kouzlo je pro udržení štěstí ve zvláštní dny.
Potřeby: Velký květináč, trocha půdy, výběr sazenic bebo řezaných květin
Postup: Každému dni vládne jedna planeta a ta je zase spojena s určitou barvou.Vypěstujte si v bytě nebo na zahradě byliny a rostliny takové barvy, která odpovídá dni, ve kterém chcete mít štěstí. Důležité je pouto, abyste je pěstovali s láskou a péčí, což vám na oplátku přinese harmonii těla, duše, a mysli.
Slunce je vládcem neděle a jeho barvou je žlutá nebo oranžová.
Měsíc je vládcem pondělí a jeho barvou je bílá.
Mars je vládcem úterý a jeho barvou je červená.
Merkur je vládcem středy a jeho barvou je fialová.
Jupiter je vládcem čtvrtka a jeho barvou je zelená
Venuše je vládkyní pátku a její barvou je růžová.
Saturn je vládcem soboty a jeho barvou je jakákoliv tmavá barva.

Balónkový rituál na štěstí a úspěch


V Číně je vzdušná magie, při níž se do nebe vypouštějí draci, stuhy nesoucí nápisy a obrazy. Vzdušná nebo nebeská magie má za cíl zajištění osobního úspěchu, štěstí, radosti,.. Balónkový rituál je stará forma nebeské magie, která vám nakloní štěstěnu a nasměruje kroky k úspěchu.
Potřeby: balónek napuštěný heliem
Postup: Za větrného dne se vydejte na kopec. Balónek uvažte na provázek a během výstupku dělejte na provázku uzlíky. Při vázání každého uzlíku se soustřeďte na změny, které byste si v životě přáli. Představte si energii stoupající z vašeho těla provázkem k nebi, utíkejte s balónkem snažícím se osvobodit a vzlétnout. Otočte se 7 x kolem vlastní osy ve směru hodinových ručiček, vnímejte, jak síla větru vstupuje do vašeho těla a pozvedá vaší mysl. Rozvažte uzlíky a pusťte balonek, ať letí k oblakům a uvolní kouzlo, které vám přinese štěstí a úspěch

Čarodějnický rok

20. března 2010 v 18:05 Magie
Čarodějnický rok
Samain
dnes se mu říká Halloween, znamenal konec roku. Nový rok začínal západem slunce 31. října. Tento obřad byl znám jako noc předků nebo slavnost smrti. Protože v tuto noc je závoj, který dělí náš a astrální svět nejtenčí, je považována za nejlepší dobu pro divinaci (věštění podle božích znamení, jimiž jsou různé přírodní jevy, např.let ptáků sen, věštění s pomocí pomůcek). Slavnosti se konají na památku zesnulých předků a jako stvrzení pokračujícího života. Je to čas na řešení problémů, zbavení se strarých myšlenek a vlivů. Koná se buď 31. října nebo za prvního úplňku ve znamení štíra (24.10. - 22. 11.)
Zimní slunovrat
připadá na 21. prosince. Je to období smrti a znovuzrození boha Slunce. Dny jsou nejkratší, slunce je na nejnižším bodu své dráhy. Úplněk po Vánocích je považován za magicky nejúčinnější v celém roce. Tento obřad je slavností - světla, s tolika svíčkami na oltáři nebo kolem něj, kolik je jen možné, aby bylo uvítáno dítě slunce.
Imbolic
1. únor nebo první úplněk ve znamení vodnáře (21. 1. - 20. 2.), je čas očisty a novorozených jehňat. Název " Imbolic" pochází se slova "oimelc" neboli ovčí mléko. Je to slavnost Panny jakožto příprava na růst a obrodu.
Jarní rovnodennost
21.března je období, kdy je světlo a tma v rovnováze, ale světlo sílí.
Beltane
noc z 30, dubna na 1. května. Je to především svátek plodnosti, s přírodními kouzly a obětinami planým stromům, divokým zvířatům a živlům. Moc elfů a skřítků roste a svého vrcholu dosáhne za letního slunovratu. Čas pro velkou magii, příhodný pro veškerou divinaci ( věštění) a pro zakládání lesních nebo zahradních svatyní. Touto dobou by měli být odměňováni strážci domů.
Letní slunovrat
21. června je čas, kdy den trvá nejdéle. Slunce stojí nejvýše, než začne klesat do tmy. je známo,že byliny sbírané tento den mají mimořádnou magickou moc. V noci se hojném počtu objevují elfové a skřítci.
Lugnasad
1. srpen nebo první úplněk ve znamení Lva (23.7. - 23.8.). Je to svátek předežňový, bod obratu v roce Matky Země. Sbírají se poslední byliny. Je to svátek na počest sňatku boha Luga s Matkou Zemí.
Podzimní rovnodennost
21. září byla dobou pro odpočinek po práci, pro dokončení sklizně. Den a noc je opětv rovnováze s tím, že tmy přibývá. Byly vykonávány všechny přípravy pro temné období i konec roku a opět se blíží Samain.

Amulety

20. března 2010 v 18:03 Magie
Výroba a použití amuletu

Rozdíl mezi amuletem a talismanem je v tom, že talisman je uměle vyrobený, zatímco amulet je přírodní . Čtyřlístek, medvědí dráp, vylisovaná bylinka, květina, žraločí zub,atd . Jeden z velmi považovaných čarodějnických talismanů je kámen s přirozeným otvorem. Amulet si tedy nemůžete vyrobit, ale jen upravit a energetizovat - nabít.
Ochranné kameny


Existuje mnoho drahých kamenů, které jsou cenné kůli svým ochranným vlastnostem.
Všeobecná ochrana - achát, fluorit, křišťál, granát, malachit, tyrkys, záhněda, jadeit
Psychická ochrana - černý jantar, korál červený
Duchodní ochrana - černý turmalín, labradorit, lapis lazuli

Očištění kamene


Než jsou kameny nabity, aby sloužily jako amulety , je potřeba je omýt a vyčistit . Nejrychlejším způsobem jak je očistit od negativní energie, je nechat kámen 1 až 2 minuty pod tekoucí vodou. Nejlepé v přírodní pramenité vodě. Důkladné čištění se provádí zahrabáním předmětu do mořské soli až na 24 hodin a poté propláchnutím pod tekoucí vodou ( v nouzi postačí pod vodovodním kohoutkem). Také rozpuštěná mořská sůl ve vodě a poté vložení kamenů či předmětů, určených na očištění je velmi účinná metoda. Kámen či předmět se pak umístí do sklenice s pramenitou vodou a nechá se , alespoň tři hodiny nabít na slunci.

Nabíjení amuletů


Aby se ochranné síly amuletu aktivizovaly, je zapotřebí ho "nabít" neboli "energetizovat". Po nabití začněte svůj amulet bezprostředně používat ke zvolenému účelu. Pokud pocítíte potřebu, můžete si amulet kdykoliv očistit a nechat nabít.
1.Amulet uchopte do přijímací ruky ( to je levá jste-li praváci a naopak)
2. Sevřete amulet v dlani a zavřete oči. Několikrát se zhluboka nadechněte a pak začn ěte dýchat pravidelně.
3. Při dýchání si představujte, že vyvoláváte veškeré své vnitřní světlo a sílu. Při výdechu prociťte jak proudí vaše energie klidně, ale mocně z oblasti žaludku, paží, až do dlaně, kde se amulet nabíjí.
4. Prociťte, jak amulet začíná pulzovat vaší osobní energií, v souladu s tlukotem vašeho srdce, takže se stává vaším prodloužením.
5. Představujte si, jak amulet budete nosit a jak bude pulzovat vaší energií a světlem, že se bude chovat jako silové pole, které je spojeno s vaší vnitřní silou a osvobozuje vás od vnějších vlivů. Můžete si představovat, jak všichni duchovní průvodci, spojenci nebo božstva, která ctíte vašemu amuletu dodávají energii a své světlo.
6. Když pocítíte, že je amulet kvalitně nabit, zhluboka se nadechněte a při výdechu otevřete dlaň.

Škapulíře/váčky


Amulety fungují nejlépe, pokud je při sobě nosíte neustále. Můžete je nosit zavěšené kolek krku, zápěstí nebo kotníku. Škapulíře, známe také jako léčitelské taštičky, jsou pro nošení amuletů ideální. Pokud se dobře vyrobí můžou být přímo amulety. Dělají se např. z kůže a hedvábí,...
1. Vezměte kousek zvoleného materiálu a svůj amulet umístěte do jeho středu.
2. Stáhněte látku kolem amuletu a svažte kouskem stuhy, abyste vytvořili váček - taštičku.
3. Vyznačte si pár označených bodů vzdálených 2,5 cm od spoje, abyste viděli kolik materiálu budete muset odstřihnout. Materiál rozložte a odstřihněte kruh vyznačený body, které jste označili.
4. Udělejte do materiálu několik dírek ve vzdálenosti asi 1 cm od okraje. Provlékněte dírkami stužku či provázek.
5. Položte amulet doprostřed látky a pevně provázek utáhněte, aby se váček dal uzavřít.
6. Uvažte uzel, aby váček byl uzavřený a pověstě si ho kolem krku, v domě či autě.

Ochranné rostliny


Mnoho roslin a bylinek se používalo jako ochranné amulety. Sušené listy, květy či kořeny se dávali do škapulířů, které se nosily kolem krku.
Andělika - používá se proti uštknutí jako vůně nebo v koupeli
Jasan - zavěšený nad vchodem, chrání dům
Vavřín - pálí se jako vůně při exorcismu
Vřes - větvička se nosí jako amulet proti fyzickým útokům
Cesmína - její větvička poskytuje všestannou ochranu
Ženšen - jeho kořen se palí při meditaci pro snažší identifikaci nepřátel
Cibule - propícháná špendlíky a umístěná do okna zabraňuje vstoupit zlu
Kostival - jeho kořeny ochraňují poutníky na cestách
Dub - dubové větvičky se svazují rudou pentlí a věší se jako ochrana v domě
Růže - tato květina zaručuje osobní ochranu
Pelyněk - parazité vůni této byliny nesnášejí, je-li zavěšen v autě, chrání před nehodami
Lotos - vdechování jeho vůně ochrańuje před zlými duchy
Lilie - roste-li v zahradě, chrání
Kozlík - pokud se pije jako čaj, chrání před nočními děsy
Třezalka - používá se k prolomení čar
Česnek - když se jí čerstvý, brání vstupu zlých duchů. Zavěšený v okně ochraňuje obydlí
Váček lásky
1 díl růže
1 díl rozmarýnu
1 díl ibišku
1 díl hřebíčku
1 díl heřmánku
Zavažte do růžové lástky a věnujte tomu koho milujete. Váček vyrobte v pátek za přibývajícího měsíce.
Váček lásky
3 díly růžových okvětních lístků
2 díly pomerančových květů
1 díl květů jasmínu
1 díl květu gardénie
Zavažte do růžové látky a noste při sobě na přivábení lásky. Váček vyrobte v pátek za přibývajícího měsíce.
Váček lásky II.
3 díly levandule
2 díly růžových okvětních plátků
1 díl fialkového kořene
Zavažte do růžové látky. Vložte mezi oblečení, aby se naplnil vůní lásky. Nebo jej noste u sebe pro přivábení lásky. Váček vyrobte v pátek za přibývajícího měsíce.

Váček proti negativní energii


Potřeby: 1x bílá svíce, 1x černý onyx (vlastnoručně koupený a očištěný), špetku soli, trochu citrónové šťávy, kousek modré bavlněné látky, bílou nit, trochu levandule pár zrnek pepře
Když mesíc dorůstá nebo za úplňku, se posaďte na klidné místo, kde nebudete rušen/a. Zapalte bílou svící. Při jejím světle klidně meditujte a vnímejte její bílé světlo. Jak vnímáte bílé světlo, které postupně zaplňuje vaší osobnost, tím je ve vás méně a méně místa na nepříjemné negace. Až vás ovládne pocit, že jste očištěná/ý vezměte kousek modré bavlněné látky a bílou nití z něj ušijte malý váček. Vložte do něj pár zrnek pepře , špetku soli, trochu levandule, a zakapejte třemi kapkami citronové štávy. Nakonec vložte do váčku černý onyx (musíte si ho sami koupit, darovaný nosí neštěstí). Vše dobře omotejte a zavažte bílou nití. Váček vezměte za konečky nitky a podržte ho nad plamenem svíce, abyste ho očistili. Přitom říkejte nahlas:
"Cítím svou celou bytostí sílu a ochranu, která je v tomto váčku . Nechť mě ochranuje silou vyššího dobra. Přijímám jeho sílu a děkuji za pomoc, kterou mi prokáže. Staniž se!!!"Amulet pro získání lásky


Potřeby:Kousek růžové látky, trochu levandule, růžovou růži, kousek kořene zázvoru, růženín, kousek růžové nítě
Postup: Tento škapulíř je na přivolání muže/ženy vašich snů. V období, kdy měsíc dorůstá, v pátek, si sedněte na klidné místo. Zapalte růžovou svíci, před ní položte mušli naplněnou levandulí, kořen zázvoru a růžovou růži. Dívejte se do plamene a představujte si muže/ženu vašich snů. Představujte jak by měl/a vypadat a jaké by měl/a mít vlastnosti a dovednosti. Potom si ušijte pytlíček z růžového přírodního materiálu. Do něj vložíte čtyři lístky z připravené růže, špetku levandule kousek kořene zázvoru a kousek růženínu. Amulet zavažte růžovou nití. A zavažte devíti uzlíky při každém uzlíku vyřkněte jednu vlastnost, kterou by měl muž/žena mít. Při vázání buďte razantní a důrazní. Nakonec škapulíř přidržte nad plamenem, aby se očistil a přitom říkejte: "Venuše, vyslechni moji prosbu, pomoz mi obdařit tento amulet svou silou. Prosím pomoz mi přivábit lásku. Staniž se!!!
Po zdaření kouzla váček zakopejte nebo pošlete po vodě.

Amulet v podobě čtyřlístku
Každý ví, že čtyřlístek nosí štěstí, ale jen málo lidí ví, že čím víc lístků, tím větší štěstí. Najdete-li takový jetel, zde je význam. Začněte z leva doprava.
První lístek znamená štěstí -druhý udržuje dobré zdraví - třetí napovídá bohatství - čtvrtý zase lásku - pátý dlouhý život - šestý větší bohatství - sedmý štěstí navěky
Poté co čtyřlístek (více lístek ) najdete, dejte si ho do peněženky, nebo ho vložte do rámečku a pověšte na zeď.

Pugét z vrby Wimmerovy, je-li někomu darován, tak mu přinese štěstí - tradiční dárek anglického venkova.
Abyste se uchránili veškeré smůly při cestování, noste jugoslávský amulet, který je ze železa a je to kruh ze šesti hvězd a uprostřed je trojuhelník ze třech dalších.Amulet v podobě kříže
Nezapomeňte nosit na krku amulet kříže. Je to jeden z nejstarších amuletů lidstva a jeho síla vás ochrání před démony i v nějtěžší hodině.

Amulet k udržení mládí, energie, dobrého srdce
Udělejte si jej z kořene Přestupu (rostlina) a noste jej na holém těle. Amulet slouží k udržení energie, mládí, dobrého srdce.

Amulet proti zabránění skandálu
Pokud se bojíte nějakého skandálu, noste tento talisman.
Postup: Noste s sebou malé pouzdro z černého saténu, v kterém bude prasečí kůstka, bobkový list, bílé pírko, kousek černé zauzlované nitě.

Amulet k udržení naděje
Noste připnuté zlaté olivy (trs) na vašem obleku. A nikdy se nevzdáte.

Amulet na ochranu zdraví
Pokud čekáte hektické období,noste trochu pelyňku.

Amulet pro štěstí
Budete se muset vydat na farmu, kde chovají koně a objevit zapomenutou podkovu. Pokud v ní budou ještě hřebíky nebo budou ležet poblíž, je to velké štěstí, protože vibrace jsou celistvé a velmi účinné. Podkova je amulet již od dávných věků a je-li použita správně, pak ochrání váš byt před zlými duchy. Její síla pramení z měsíce, (srpku) jehož tvar odráží

Andělé

20. března 2010 v 18:00 Magie

Andělé a jejich rozdělení

Andělé jsou stvořeni z čisté energie, jsou duchovními bytostmi bez reálné podoby. Pro samotnou skutečnost, že sídlí v duchovním světě, je nelze situovat do žádného možného či představitelného místa. Obklopují trůn Boží a neustále zpívají jeho chvalozpěvy. Ale protože Bůh je všudypřítomný, kde můžeme předpokládat, že andělé žijí?Na druhé straně, vzhledem k tomu, že čisté duchovno, tedy andělské vědomí nemá tvar, jakou podobu můžeme andělům přisuzovat?Tyto otázky, jak se zdá bez odpovědi, nahrazuje fantazie člověka, jeho představivost a schopnost zobrazit si v mysli vše, co nedokáže zachytit svými smysly, co dokáže jen vytušit svým chápáním.
Lidská mysl má totiž výjimečnou schopnost "utvářet". Člověk se podobá svému stvořiteli zejména a především svou schopností milovat a tvořit skrze lásku, svět a realitu, které je účasten. A to byl důvod, proč bylo nutné přisoudit andělským bytostem, jež jsou ze své podstaty abstraktní a bez formy, podobu bezprostředně srozumitelnou a představitelnou pro oči naší mysli.
Protože se jedná o "živé bytosti" s inteligencí podobnou člověku, zdálo se logické přisoudit jim vzhled a morfologické rysy rovněž podobné člověku. Přesto však, jelikož se jedná o bytosti složené z "hmoty", když mnohem jemnější, alespoň v lidské představivosti jsou považovány za tvory "vzdušné". Další jejich vlastností je schopnost přemisťovat se svobodně a v okamžiku v čase i prostoru.
Z tohoto důvodu jim byla přisouzena křídla, symbolizující schopnost absolutním způsobem vládnout prostoru i času. Kromě toho má lidská logika ze své přirozenosti nevyhnutelnou potřebu třídit, dát všemu o čem přemýšlí, řád a hodnotu. Z tohoto důvodu vznikly takzvané andělské "hierarchie", počínaje těmi, jež jsou nejblíže Božímu Majestátu, Otci Všemohoucímu, až po ty, jež se od něj postupně vzdalují. To vše vzniká výhradně z potřeby lidské mysli vytvářet si žebříček hodnot a řídit se jím ve všem, co existuje.
A konečně téměř nevyhnutelným důsledkem všeho, co bylo řečeno, je roztřídění andělů do existenčních rovin souvisejících charakteristikami podobných jednotlivým energetickým vrstvám.
Také v tomto případě našla lidská logika a představivost to nejlepší řešení-přisoudila každému andělskému kůru jednu specifickou planetu.

SERAFOVÉ - URAN :Uran představuje rozjímání. Vliv Uranu vyjadřuje moudrost, získanou z látky.
CHERUBOVÉ - SATURN :Saturn je charakterizován tíhou, nedostatkem pohybu a tedy bržděním. Andělé žijící ve sféře Saturnu značí opuštění ze strany ducha, ovšem s možností opětovného nalezení rovnováhy za pomoci vlastního citu.
TRŮNY - JUPITER :Vnímavost a hmota, rozpínavost, otevření, lehkost, hojnost, žoviálnost, sdílnost. Záporné aspekty budou vypuzeny pouze dosažením rovnováhy, tedy tím, že budeme pozitivní.
PANSTVA - MARS :Hmota dává impuls duchu, který hmotou hýbá. Dynamika, teplo, bojovný duch. Aktivita, která dojde uskutečnění. Negativita:agresivita, vznětlivost, netrpělivost.
SÍLY - SLUNCE : Kruh s bodem uprostřed. Bod počátku, duchovní síla. Dokonalá rovnováha, obdarovávání druhých. Negativní aspekt: zadržování všeho v sobě (sobectví).
VLÁDCI - VENUŠE :Kořeny duchovna ho drží spjaté s hmotou. Poznání skrze duchovní vývoj. Krása, harmonie vkusu, ženský symbol. Nová éra dostane impuls od ženské energie.
ARCHANDĚLÉ - MERKUR :Vyrovnanost: střed mezi hmotou a vnímavostí. Diplomacie. Merkur je v duchovním světě ochranným božstvem. Neustálá dynamika mezi hmotou a duchem.
ANDĚLÉ - MĚSÍC :Symbol otevřenosti vůči všem dimenzím. Přijímající a zpracovávající skrze charakteristickou vnímavost.Niternost, představivost, fantazie. Smrt a znovuzrození. K projevu dochází podle tvůrčího schématu, které je pro všechny úrovně stejné a nazývá se "strom života".
Uranem počínají všechny andělské hierarchie, s nimiž můžeme být v kontaktu.
PLANETA ZEMĚ je znázorněna jako kruh nesoucí kříž: jako duch, který se spojil s materiální dimenzí a představuje tak strom života, tvořený deseti body.
Anděly spočítat nelze. Mluví se o armádách, plucích, zástupech. Jejich počet se pohybuje od pouhých 100 000 do 49 miliónů v židovské kabale. Podle jednoho sčítání andělů je 496 000 andělů rozděleno do 7 divizí.
Andělé mají tradiční hierarchii řádů, známých jako v křesťanské angelologii jako kůry. Podle mystika Dionýsa těchto andělských kůrů existuje devět.
Serafínové : Nejvyšším řádem andělů jsou Serafínové, podle kabaly jsou zvaní Chajot Kadoš, neboli svaté živé bytosti, které jsou nejblíže božskému zdroji a vyzařují nepředstavitelnou intenzitu světla.Existují nad říší planet.
Cherubíni: Dalším řádem jsou Cherubíni "vířící síly", kteří dostávají světlo od Serafínů a odrážejí božské poznání a modroust. ti také existují za planetární sférou.
Trůnové: Trůnové jsou "Ohnivá kola s mnohýma očima" neboli "silní a mocní" krouží kolem božského zdroje a odrážejí sílu a slávu Trůnu.
Panstva: "Zářící" existují na úrovni, kde splývá duchovní a fyzická úroveň. Odrážejí touhu překonat omezení hmotné úrovně.
Ctnosti: "Planoucí" vzbuzují posvátnou hrůzu a jsou anděli pomsty. Vládnou přírodním zákonům a v lidech probouzejí čest a srdnatost.
Mocnosti: Tito andělé střeží cesty k nebesům a brání projevený vesmír před ničivostí démonů.jejich světlo vyvolává oddanost dobru nad zlem.
Knížectva:Toto je první andělský kůr, který dokáže aktivně zasáhnout v lidských záležitostech. Řídí vlády a vůdce a v jedincích probouzejí odpovědnost.
Archandělé: Mocní archandělé jsou andělé, kteří se příležitostně zjevují jako velké světelné bytosti s křídly. Jsou to andělé zvěstující na zemi Slovo Boží.
Andělé: Nejnižší andělský kůr se přímo zabývá pomocí lidstvu. Patří sem strážní Andělé, kteří se nesmějí vměšovat do naší svobodné vůle, ale mohou nás vést na cestu pravdy. Tento andělský řád má na starosti předcházení nehodám a katastrofám.
Andělská magie
Andělská magie vibruje ve vysokých frekvencích. Abyste se na ni snáze vyladili a úspěšně vyvolali anděla, měli byste se připravit očistným rituálem jako je koupel, modlitba. Měli byste se vyhýbat návykovým a stimulačním látkám a nejíst např. cibuli, česnek.
Pití bylinných čajů, alespoň jeden den před rituálem je žádoucí. Bylinka jako máta, fenykl, šalvěj si můžete též přidat do vaší očistné koupele. Provoněná koupel spolu se světlem svíce je ideální přípravou na andělskou magii. (V shopu lze sehnat bylinnou koupel v šáčku a s různými druhy bylinek. )
Pěticípá hvězda neboli PENTAGRAM je odvěkým symbolem ochrany a štěstí.
Představuje PĚT SMYSLU, ČLOVĚKA jako Mikrokosmos a obraz Boží.
Používá se při rituálech k vytvoření ochranného kruhu síly. Před vyvoláním zkoncentrujte a udržujte tvůrčí duchovní energii.
Vyvoláním ČTYŘ VELKÝCH ARCHANDĚLU pomocí čtyř svatých hebrejských jmen boha navozuje spojení se silami přírody, živlů, čístí auru a Ochraňuje vás.
Tento rituál se začíná vykonáním SVĚTELNÉHO KŘÍŽE.
Světelný kříž se, ale nemusí používat jen v případě započetí magie, ale také pokud se den stane a nebo začíná stávat hektickým začne na vás působit silný stresující tlak a vaše okolí vám odčerpává energii (např. v práci, škole). Kříž ustálí vaši rovnováhu a pomůže vám vyrovnat se s vašimi životními situacemi a vztahy a spolupodílet se na jejich řízení.
SVĚTELNÝ KŘÍŽ
Světelný kříž je velmi účinným Kabalistickým cvičením pro posílení AURY a koncentraci ENERGIE! Tradičně se vykonává před vlastní magickou prací, hlavně při vymezování MAGICKÉHO KRUHU.
1. Postavte se tváří k Východu a představte si nad sebou jasné bílé světlo. Zvedněte
PRAVOU RUKU nad HLAVU a za následujících slov si stáhněte světlo dolů ke svému ČELU. " Tvé, ó Pane...."
2. Procítíte, jak vám světlo naplňuje HLAVU a za následujících slov je VEĎTE PŘÍMKOU, níž TĚLEM, až k NOHÁM .. "Je království...."

3. Procítíte , jak vám světlo NAPLŇUJE celé tělo a Vytáhněte ho RUKOU vzhůru k pravému RAMENI a řekněte: "Síla"

4. TÁHNĚTE proud světla napříč k LEVÉMU RAMENI a řekněte: A Sláva...

5. Nyní sepněte RUCE u srdce a prociťte jak VÁMI PROZAŘUJE velký Světelný kříž a řekněte:"Navždy. Amen. "
.

VYMEZENÍ MAGICKÉHO KRUHU


Po vykonání SVĚTELNÉHO KŘÍŽE se postavte tváří k VÝCHODU a proveďte hlavní část rituálu pentagramu, která spočívá ve vytvoření Magického kruhu.
1. Jednu ruku vztyčte směrem k bodu lehce nad hlavou. Nakreslete jím PENTAGRAM jednou nepřerušovanou čarou, přičemž začnete dole v levém rohu a představujte si ji jako čáru OHNĚ!
Ukažte do STŘEDU ZÁŘÍCÍHO PENTAGRAMU a hlasitým sebevědomým hlasem proneste: "Ve jménu Všemocného JE-HO-VA a archanděla RAFAELA, prince vzduchu, kreslím tento kruh na východě".
2. Se stále zvednutou paží se obraťte k JIHU a nakreslete čtvrtinu OHNIVÉHO KRUHU. Nyní stejným způsobem nakreslete další pentagram. A opět ukažte do středu a proneste:"Ve jménu Všemocného A-DON-AIE a archanděla MICHAELA, prince ohně kreslím kruh na jihu!"
3. Se zvednutou paží se obraťte k ZÁPADU a nakreslete čtvrtinu OHNIVÉHO KRUHU. Nakreslete Pentagram , opět ukažte do středu pentagramu a proneste:
"Ve jménu Všemocného E-I -JAJ a archanděla Gabriela, prince vody, kreslím tento kruh na západě"

4.. Se stále zvednutou paží se nyní obraťte k SEVERU a nakreslete čtvrtinu Ohnivého kruhu. Nakreslete Pentagram, a řekněte: "Ve jménu Všemocného A-GU-LA a archanděla URIELA, prince země, kreslím tento kruh na severu."
Když jste nakreslili magický kruh, můžete vyvolávat ARCHANDĚLY, aby vám vytvořili mocný posvátný prostor.
1. Zvedněte pravou paži, obraťte se opět k Východu, vykonejte OHNIVÝ kruh,který bude nyní mít na každé světové straně planoucí hvězdu. Otevřete náruč dokořán a proneste:
"Přede mnou RAFAEL" (představte si jasné žluté světlo s fialovou aurou).
"Za mnou GABRIEL" (představte si jasně modré světlo se oranžovou aurou)
"Po mé pravici MICHAEL" ( představte si jasně rudé světlo se zelenou aurou).
"Po mé levici URIEL" ( představte si jasně zelené světlo s rezavou aurou)
" Nade mnou OTEC " (představte si palanoucí hexagram - šesticípou hvězdu složenou ze dvou vzájemně spletených trojuhelníků)
Obrazek
" Pode mnou MATKA" ( opět si představte planoucí hexagram) .
"Ve mně věčný plamen"
2. Nyní jste vytvořili Posvátný prostor, díky němuž můžete bezpečně vyvolat anděla podle vlastního výběru.

VYVOLÁNÍ LAHABIELA - anděla ochrany

V posvátném kruhu můžete vyvolávat jakéhokoliv ANDĚLA. Na vyzívání neexistuje jednoznačný návod. Nejdůležitější je, aby zvolená slova rezonovala s vaším úmyslem a byla upřímná. Níž uvádím vyvolání anděla Lahabiela, který se tradičně přivolává k vypuzení zlých duchů. Rituál by se měl vykonávat v neděli za úsvitu.
"Ve jménu Jediného Všemocného Stvořitele Veškerenstva, Tě vyvolávám, velký anděli LAHABIELI, jako anděla ochrany, abys střežil a odvracel ode mne všechno zlo a já mohl /a kráčet cestou lásky bez ohrožení a škod. Z celého srdce ti za to děkuji, ve jménu VŠEMOCNÉHO."
Nyní je rituál hotov, jen je zakončíte opět SVĚTELNÝM KŘÍŽEM.

PROSBA K ANDĚLU O POMOC


Prosba je psaná žádost o pomoc. Adresovaná k andělu, má větší moc. Pokud chcete např. někomu pomoci při nemoci, můžete napsat anděli SABRAELOVI, andělu léčení.
Ve jménu.... (boha / bohyně / alláha/ ježíše krista / stvořitele,.....),nebo v jiném božím jménu, píšu tuto prosbu k Tobě velký Anděli (uveďte jméno), abys (definujte problém, přání), Ctím Tě a děkuji Ti za vyslyšení prosby. A to ve jménu (boží jméno dle vlastnímu výběru) .
K prosbě připojte datum, místo a podpis.
Psát byste měli na čistý papír. Pak prosbu vložíte do obálky spolu s nějakým významným předmětem o němž máte pocit, že by mohl vaši prosbu podpořit .
ARIEL - Anděl léčení
ARMISAEL - Anděl porodu
JEHUDIA - Anděl bolestných ztrát
MIHR -Anděl přátelství
SABRAEL - Anděl léčení
RAHMIEL - Anděl soucitu
SERAFIEL - Anděl míru
TAHARIEL - Anděl čistoty
VASIARIA - Anděl milosrdenctví
ZARUCH - Anděl síly
LAHABIEL - Anděl ochrany

Vtipy

20. března 2010 v 17:52

oo
Přijde blondýna k doktorovi,a říká:když si sáhnu na hlavu tak to bolí a když si sáhnu sem tak taky co mám dělat?A doktor povídá to je jasný případ paní máte zlomený ukazováček!
Blondýnka narazí na křižovatce do auta před sebou. Řidič
nabouraného auta vyleze a řekne "Která slepice mi zase narazila do toho auta!" Blondýna vyleze z auta a říká "Kokokokokomu říkáte slepice?!"
oo
Jaký je rozdíl mezi tchyní a Sputnikem?

Sputnik obíhá kolem Země
a dělá Pí, Pí, Pí.

Tchyně obíhá kolem zetě a dělá Nepí, Nepí, Nepí
oo
Na rodičovském sdružení:
-Váš syn má nadprůměrné znalosti ze zeměpisu.
Víte, paní učitelko, jeho otce honíme kvůli alimentům po celé republiceoo
Paní učitelko,můj tatínek říkal,že pocházíme z opice!!"
"ˇPepíčku,já chci dnes přednášet novou látku
a nemám čas řešit Váš rodinný problém!!"
-
oo
Paní učitelka říká dětem, aby vymyslely větu se slovem PAKLIŽE. Vyvolá Aničku.
Anička povídá:"Květiny se musí hodně zalévat, pakliže je velké sucho. Výborně!
pochválí ji paní učitelka a vyvolá Pepíčka. Pepíček se nadechne a říká:"Jelí jsme
na hory vlakem, vlak cuknul a na tatínka spadl batoh, dva kufry
a pak lyže!"
oo
de takhle žák asi 10 minut po zvonění do třídy a učitel se ho ptá:
-Proč jdeš tak pozdě?
-No, víte, rozhodl jsem se, že dneska pojedu do školy na koni a on mi na Václaváku chcípnul, tak jsem musel jít zbytek cesty pěšky.
-Dobře, sedni si.
.
O 5 minut
později přijde do třídy dalčí žák:
-Jakto, že jdeš tak pozdě?
-Chtěl jsem dneska jet do školy na koni a on mi na Václaváku chcípnul, tak jsem šel zbytek cesty
pěšky.
-Jenže tuhle výmluvu jsem dnes už jednou slyšel! Sedni si!
.
O 10 minut později přijde do třídy další žák:
-Tak i ty už jdeš pozdě? Předpokládám, že mi chceš říct, že jsi jel na koni a ten ti na Václaváku chcípnul!
-Ne, jel jsem jako obvykle tramvají, ale měla zpoždění, protože na Václaváku leželi na kolejích dva chcíplí koně
oo
pan učitel se ptá zkoušeného:
- když máš v jedné kapse 100 Kč a v druhé kapse 100 Kč co máš ?
- cizí kalhoty, odpoví žákoo
Jde ředitel při hodině po chodbě a z jedné třídy slyší řev.Jde dovnitř,úča nikde.Polovina žáků se směje,zbytek brečí.Proč se smějete-Protože úča vypadla z okna.-Aproč vy brečíte-Protože jsme to neviděli
oo
Tati, já už umím psát!
-A co jsi napsal?
Nevím, ještě neumím číst
oo
"Tak co, Péťo, jak dopadlo vysvědčení?" chce vědět maminka.
"To je přece vedlejší, mami, hlavně že jsme zdraví
."
-
oo
Pepíček přijde za maminkou a ptá se: "Mami, jak se dělají děti???"
Maminka mu po dlouhé úvaze odpoví:"Víš, to se vždycky maminka s tatínkem cukrujou a pak se narodí miminko." Tak Pepíček si večer

lehne do postele
a pocukruje se. Ráno
se probudí a má kolem sebe plno mravenců a říká:"Kdybyste nebyly moje děcka, tak bych vás zabil!!!"
oo
Jede pán kolem polozmrzlého jezera a vidí tam brečet malého kluka. Co se ti
stalo maličký? Ale spadlal mi tam matička, vzdychá chlapeček. Chlápek ze sebe
serve oblečení a v mrazu se vrhne do jezera. Za chvíli se vynoří a drkotá zuby:
"Promiň, maličký, ale tvojí matku jsem nenašel" Kluk se zvedne a říká:"No tak
to můžu
zahodit i ten šroubek!!!"
oo
Anicka se diva na maminku jak si nanasi pletovou masku.Mami,proc to delas?Pta se ji.Abych byla krasnejsi.Po chvili sunda pletovku a Anicka se pta:Vzdavas to?oo
chlapec přijde za uklizečkou a říká můžu
vám umýt okna za jednu korunu.Uklizečka říká tak pojd.Tak chapec myje okna
a najednou přijde další chlapec a říká můžu vám umýt okna za jednu korunu.Uklizečka říka ale já uš tady jednoho chlapce mám.A chlapec říká to jsem já akorát jsem vypadl z vokna.oo
Přijde koník do hospody,objedná si pivo,vypije a zaplatí.
Když je na odchodu,hostinský mu sdělí :" Víte,my tady koně moc ča
sto nevídáme_" "No a divíte se !?" přeruší ho kůň "Když máte pivo za 100 korun???"oo

potká se mravenec se slonem a zahrají si na skovku první piká mravenec.mravenec počítá do 50 a pak jde hledat
a hned slona najde protože je veliký a pak jde pikat slon napočítá do padesáti a pak jde hledat hledá týden měsíc a pak říká ty vole ten
mravenec je snad v prdeli mravenec vyleze ze slonovi prdele a rozčíleně řekne"TY JSES KOUKAL!!!
oo

Miley Cyrus

20. března 2010 v 15:52 Obrázky
jpg
bio

TŘPITIVÉ NÁPISI!!!!!!!!

20. března 2010 v 10:02
MOHU VÁM VYROBIT TŘPITIVÉ NÁPISI POZOR ZDARMA!!!!! UKÁZKA
ukazka


pejsci

20. března 2010 v 9:11 Obrázky
a
b
c
d
e
f
g
h
ch
i
j
k
l
m
n
d
k
r
kkk
iuuuu
z
khkgh
čžčýžíiáýíé
hgfhg

druhy Achatin

20. března 2010 v 8:34

Achatina achatina
Achatina


sss

achat
Achatina reticulata

Achatina iredalei
achhati
a
Achatina immaculata
z
Achatina fulicia
..............
Achatina albopicta

chov

19. března 2010 v 20:50 Achatina(Africký šnek)

Achatina
Oblovky (achatiny) patří mezi velmi nenáročné obyvatele terárií. Oblovky patří mezi největší suchozemské plže. Jejich domovem je západní tropická Afrika. Terárium
Chov je velice snadný. Potřebujeme terárium nebo jakoukoliv jinou větší skleněnou nádobu. Jako substrát můžeme použít rašelinu, nebo kokosový substrát (lignocel), který lze zakoupit ve zverimexu (cena kolem 30 kč). Navrch můžeme položit kus mechu, který nám terárium nejen oživí,ale také pomůže udržovat vlhkost. Oblovky vyžadují vlhko (vlhčí se každý den, nebo obden, je dobré vlhčit rozprašovačem na kytky přímo na ně) a teplo, substrát proto zvlhčíme a terárium přikryjeme sklem, nebo jinou pevnou deskou s dýchacími otvory. Teplotu udržujeme mezi 20 - 25°C, při nižších teplotách přestávají být oblovky tolik aktivní. Nepotřebují žárovky ani zářivky, stačí jim teplo z okolních terárií, nebo domácí teplota. Nemá cenu osazovat terárium jakýmikoliv rostlinami, oblovky je brzy zlikvidují všechny. Substrát je třeba alespoň jednou měsíčně vyměňovat.
Velikost chovné nádrže závisí na velikosti a počtu jedinců v ní chovaných (př. dvě achatiny o velikosti 4-5cm a rozměry 40x20x30cm). Občas je potřeba odstranit ze stěn sliz (jde to např.houbičkou na nádobí-pozor:nepoužívat Jar , nebo nějakou stěrkou apod.)
Achatiny alespoň jednou denně rosíme. Při nedostatečné vlhkosti se achatiny zavíčkují (přečkávají tak nepříznivé podmínky), ale mohou i uhynout. Můžeme bez obav rosit po celém teráriu, tedy i na šnečí ulity ( to je dokonce prospěšné, protože jinak by se ,obzvlášť mláďatům, mohla ulita loupat).
Potrava
Oblovky jsou býložravé. Nejraději mají salát, listy pampelišek, ovoce (hlavně jablka) , doslova milují okurky, ale nepohrdnou ani jinou zeleninou .Můžete je krmit zbytky zeleniny z kuchyně, bramborami, vařenou či syrovou mrkví apod. Pekingské zelí jim moc nechutná. Jídelníček je třeba obohacovat vápníkem. Naprostou nezbytností pro správnou tvorbu ulity je sépiová kost (kterou seženete běžně v obchodě s potřebami pro chovatele a stojí pár korun-orientačně 15-20Kč-podle velikosti. Bez sépiové kosti vydrží šneci údajně jen několik dnů. Nebo jako zdroj vápníku můžeme také využít drcené vaječné skořápky, ty je však potřeba rozdrtit najemno. Oblovky potřebují dostatek vápníku pro růst ulity, ale také pro rozmnožování. Při nedostatku oblovky buď samy sobě nebo navzájem obrušují ulity. Pozor: čím víc toho sežerou, tím víc toho z nich vyjde. Proto nepřekrmovat a pravidelně čistit terárium! Napájení není nutné-šneci přijímají vodu z potravy, případně se napijí ze stěny terária při rosení. Achatiny rostou velmi rychle.V 6 měsících mohou mít při vydatném krmení již 16 cm .
Rozmnožování
Když mají oblovky dostatek potravy i vápníku, začnou se rozmnožovat. Oblovky jsou hermafroditi (tzn. mají pohlavní buňky obou pohlaví, jen je potřeba si je vzájemně vyměnit). Achatiny dospívají asi v 1,5 roce. Vajíčka kladou do substrátu v rozmezí 40-200 kusů velikosti hrášku. Mají asi 0,5 cm a tenoučkou vápennou skořápku. Vajíčka můžeme ponechat v chovné nádrži, ale zde hrozí nebezpečí, že je dospělci poškodí. Proto je raději opatrně přemístíme do menší nádoby a udržujeme stejné klima jako u dospělců. Po 10-14 dnech se z vajíček začnou líhnout drobní šnečci se světlou schránkou. Krmíme stejnou potravou jako dospělce. Zabránit rozmnožování se dá dvěma způsoby, buď hodně omezit přísun vápníku, nebo zničit již nakladená vajíčka. Achatina iredalei je živorodý druh.
Oblovky se dorůstají dle druhu kolem 30 cm. Největší z nich je achatina achatina, nejmenší achatina iredalei. Dožívají se v průměru 5-7 let. V ČR patří k nejchovanějším druhům achatina fulica, achatina iredalei, achatina reticulata, achatina immaculata.
Jedná se o nenáročného, dekorativního, nezapáchajícího a netradičního domácího "mazlíčka" (jen je třeba dávat pozor při braní do ruky, kdy je nutné uchopit šneka za prostředek ulity, nikoli za světlejší okraj blíže k tělu, kde šnek roste). Achatiny se obecně "probouzejí" po každém rosení, kdy se vydávají hledat potravu.
Výhody: antialergenní, nenáročný, dlouhověký, zajímavý, velký, nezapáchajcí tvor, vhodný i pro děti (nenáročnost), výdělek za prodej mláďat
Nevýhody: rychle zašpiní stěny terária, většinou noční aktivita (logicky v Africe je přez den vysoká teplota, plži jsou schovaní, večer se sníží teplota a zvýší vlhkost - plži se probudí a hledají potravu).